Sivilceler nasıl geçer?

Arkadaşlar çok fazla sivilcem ve sivilce izim var bildiğiniz doğal yöntemler var mı? Bu sivilceler nasıl geçer?
sivilceler
sivilceler

1|0
57114

En İyi Erkek Görüşleri

• Sivilce kremi

Malzemeler:
    Karbonat
    Elma sirkesi
    Bal

Tarifi:
    1 tatlı kaşığı elma sirkesi, 2 tatlı kaşığı bal, 2 çay kaşığı karbonat karşıtırın. Karışımına yavaşça su ilave edin.
    Kullanımı:
    Gözeneklerinizi açmak ve makyajınızı çıkarmak için yüzünüzü iyice yıkayın.
    Yüzünüzü yumuşak bir havlu ile kurulayın.
    Maskeyi yüzünüze eşit bir şekilde uygulayın ve 5-10 dakika bekletin.
    Yüzünüzü ılık suyla yıkayıp temizleyin, ardından gözeneklerinizi sıkılaştırmak için yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.
    Cildinizin doğal, sağlıklı ışıltısını geri kazanmasına yardımcı olmak için bu maskeyi haftada birkaç kez uygulayın.

Karbonattın antiseptik ve anti-inflamatuar özellikleri, sivilceleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
    Aynı zamanda ciltteki pH seviyelerini dengelemeye yardımcı olarak yeni sivilce oluşumunu önler.
    Elma sirkesi, sağlıklı ve canlı yeni deriyi ortaya çıkarmak için ciltteki ölü hücreleri arındıran alfa hidroksi asitler içerir. Elma sirkesi aynı zamanda güçlü bir antibakteriyel, anti-fungal ve sivilceye neden olan bakterilerle mücadeleye yardımcı olan antiviral bir malzemedir.
    Maske içindeki bir diğer malzeme olan bal, antibakteriyel özelliği sayesinde cilde çok iyi gelir.
    Ayrıca bal, cildinizin doğal ışıltısını kazanmasına yardımcı olabilecek antioksidanlardan da bir miktar içerir.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• canım cildini temiz tutmaya özen göster, sık sık yastık kılıfını değiştir, saçlarına çok fazla yağ maskeleri yapıyorsan onlara bir süre ara ver, kafa derin sebum üretmeye başlıyor oradan da yüzüne dağılıyor. Havlu kullanma, kağıt havlu ile yüzünü durula . Cildinde aktif sivilce varken sakın peeling yapma, peelingin içindeki o taneciklerin, var olan sivilcenin kökünü uyandırıp diğer tarafada yayıyor . Cilt temizleme ürünlerini market ürünleri olmaz, eczane ürünlerini kullan, la roche posay, bioderma v.s... süt ürünleriyle cildini temizleme. Şayet hormonsal bir sorunun yoksa bunları yaptığında geçecektir, ama durum hormonsal ise önce kadın doğuma gidip hormon tahlili yaptırmalısın .pko varsa sivilcelenme olur, dheas değerin çok yüksekse o da sivilcelenme yapar, eğer sivilce kaynağın hormonsal ise önce temele inerek tedavi uygula derim .

1|0
    0|0
  • 1-kükürtlü sabun sivilceleri kurutur
    2-limon sivilceleri kurutur
    3-garnierin 3ü bir arada peeling maskesi iyidir ama düzenli kullanım
    4- yine garnierin arındırıcı jeli gideriyor düzenli kullanımda
    5-kil maskesi düzenli kullanımda etkisi gösteriyor
    6-imex adlı sivilce kremi maskelerden sonra yüzün iyice temizlendikten sonra sürebilirsin her akşam yatmadan önce baya iyi bir krem kortizonsuz zarar da vermiyor etkilidir de
    7-bir de elma yemende fayda var sivilceleri azaltıyor yüzü düzeltiyor

0|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 112

• Sübhanekeyi tersten oku geçer.

Nasıl soru ya cildiyeciye gidip yardım alacaksın.

İmex
    Zoretanin (AĞırdır)
    Sivex Losyon

gibi kremler etkili fakat doktor tavsiyesinde kullanılması gerekir.

0|1
    0|0
    • Gitim ama ise yaramiyor kimya dah kötu yapio bende kac senedir öyle

• Yağlı bir cildin varsa normaldir. Ruh sağlığı, regl ve tüketilen besinler bazılarında kısa süreliğine küçük sivilce yapabiliyor. Fazla takma bu çoğu kişide olan bir durum.

• Yok yagli degil ama ruh saglindan olabilir

• cilt yaglanmasiyla alakali bir durum rasgele bir urun almani önermem cildiye ye danış bes dakikada uygun ilaci yazdırırsin. Çok çıkmaması içinde yagli seyleri yemekten kaçınmalisin cips, cekirdek vs gibi

1|0
    0|0
    • Yemiyorum zaten ve roaccutane kullandım

• iyi geliyor ve kızarıklık yapmiyorsa devam et diyorum. Geniş spektrumlu bir solusyon aslında faydasini gormediysen cildiyeye ugra derim herseyi kullanma derim

• Teşekkürler derim

• Domates ve sarımsak çok yapar diyorlar (çok yersen ) temizliğe önem ver kaliteli sabunlar kullan ve sık sık yıksa. (Yanlış anlama da ) mastürbasyon yapıyorsan yapmamalısın. Sitresten ve öfkeden de uzak dursan iyi olur :)

0|0
    0|0
  • Bir kaseye 2 çorba kaşığı Limon suyu, 1 tatlı kaşığı hardal tozu (hardal tohumunu ezip yapabilirsiniz.) 1 tatlı kaşığı tuz. Akşamları Yüzünüze uygulayın ve 15 dk. bekletip yıkayın. 3 gün sonra etki ettiğini, sivilceleri kuruttuğunu göreceksiniz.

0|0
    0|0
  • mümkünse yakın çekım foto koyarsan yardımcı olurm sana. dıştan zıyade öncelıkle derıyı besleyen damarlardan gecen şeylerın önemı var. ancak genel olarak mutlaka bol su tuketın. aktardan lavanta alın bunu hem çay olarak hemde yuzunuzu yıkama amaçlı kullannın ıcme olarak 15 gun kullanıp bır hafta 10 gun ara verın. ancak dedgım gıbı bana yakın foto yollayın alaerjık olma durumuda olabılır belkı kımysaldan uzak durun

0|0
    0|0
    • Peki saol ģönderirim aksama lavanta kürü yaptim olmio mahlesef ise yaramiyor

• ardıç katranlı solısyon denedınızmı. ancak dedgım gıbı kucuk olması sankı alerjik gıbı bır durum sankı gecmıs olsun

• kullandıgın makyaj malzmesıne dıkkat et makyak yaptıgında temızlemeden bırakma,, dove veya sabmed sabunla gunluk olarak yıka yaglı baharatlı yiyeckelerden uzak dur ,

1|0
    0|0
    • Yüz makyajı yapmıyorum

• ozmaan hormonal ndenlerden dolayı sabunla yıkma kurutur pph degerını bozar onun yerıne dedıgım gıbı dove veya sebamed sabun kullan ve yedıklerıne içtiklerıne dıkkat et

• Devamlı yüzünü yıka sabunsuz ama sabun olursada Nilera sabunu var onunla yıka , anlaşılan yüzün biraz yağlı , abur cubur tüketimi varsa azalt , izler içinde Acnelyse'yi 3-5 ay özellikle kış mevsiminde nohut kadar yüzünüzün sorunlu yerlerine yayarak kullanabilirsiniz deri soyucu özelliği var onun için çok az kullanacaksınız.

0|0
    0|0
    • Acnelys nasıl bir ilaç

• İçerisinde retinoik asit bulunduran bir krem , çok az kullanmanız lazım deri soyucu cilt yenileyici özelliği var , lakin ilk önce o sivilceleri yoketmen lazım.

• Ciltteki sivilce leke siyah nokta vs sebi karaciger dir. En iyi cözüm bir orta boy kuru sogani elinle kirarark bicak degdirme 2-3 parcaya böl bir kavonoza 3 su bardagi su koy parcaladigin sogani at su dolu kavonoza agzini kapat geceden o sudan 3 ögün ac karnina ic ertesi gün

1|0
    0|0
  • merhaba garnierin 3ü bir arada peeling maskesi nasıl uygulanıyor haftada 1 kezmi yoksa günde bir kez veya 3 günde bir kez ve uygulanmadan önce yüzümüzü nasıl temizlemeliyiz

0|0
    0|0
  • Eğer tüm vücudunuzda sivilcelenme mevcutsa alerjik bir durum olabilir yağ ve yumurtanın az olduğu haftalık bir perhiz uygulayın eğer hala devam ederse karaciğernizle alakalı reaksiyon görülüyordur doktora gitmeniz iyi bir aeçim olacaktır.

0|0
    0|0
  • Hergün günde en az 2 kere sıcak suyla yüzünü sıvı sabunla yıka ya da köpükle sivilce filan kalmıyor 2 haftaya. Kendimden örnek verdim yüzüm pürüssüz fotomdada öyle. :)

1|0
    0|0
  • Sivilceler genellikle ergenlik döneminde oluşan bir cilt problemidir. Ergenlik döneminde çıkan sivilceler, ergenlik dönemi bitiminden sonra kaybolup gider. Fakat ciltte bulunan problemlerden dolayı çıkan sivilceler uzun yıllar ciltte kalabilir. Bazı sivilceler tam anlamıyla yok olmaz hatta ciltte lekeler ve çukurlar oluşturabilir.

0|0
    0|0
  • Arkadaşlar Şu ilacı almanızı öneriyorum. Balaban # 2 pomad 15g.
    Bu merhem i alın bunu kullanmadan önce yüzünüzü sabun ile bastırmadan yıkayın. Sonra ''ince tabaka'' şeklinde merhemi kullanın. Çok güneşte durmayın. genellikle saat 17.30 gibi dişarı çıkmaya çalışın. Gece de kullanın yine yüzünüzü yıkayın merhemi ince tabakada sürün ve yatın.

0|0
    0|0
  • Kardeş tursille yıkan birde birkaç sünnet var bunlara uy derim mumsena diye dini sitede senin gibi bir kız sormuş varlık belirtisi ola bilir

1|0
    0|0
    • Nasıl yani?

• Senin o dediğin ezanı ben her gece uyurken ve uyunirken dinliyorum ezanların kiratina göre işler mesela sabah ezanı habis ruh ve düşük takvadakilere işlerken akşam yatsı serbest vakitlere ve dışarıda dolaşmalarına neden olan haberci oluyor tursil ise sivilceyi kurtmaya neden olur

• Tamam.

• tek tuk sıvılceyse patlat gıtsın ama bazen genclerde goruyorum agrılı ve akıntılı ve yuzu cıg kofte tepsisi gibi olmus ole bır durumsa mutlaka doktora gıt ve el surme sarı merhem verıyor geçiyor ama ız kalıyor...

0|0
    0|0
  • güzel birisin hic takma kafana dokunma kendiliğinden geçsin biseyde sürme mutlaka iz kalmadan gecer

1|0
    0|0
  • Doktora git aknetrent tedavisine başla ben öyle bitirdim

1|0
    0|0
  • pudra ve limon suyunu krem kivaminda o bolgeye ulygula.. onbes dk sonra ilik su ile yika.. ayni seyi hergun uygula kurudugunu gorceksin.. cekirdek ve cips gibi yagli yeme

0|0
    0|0
  • YA GEÇMİYOR YAA.. İLAÇ TEDAVİSİ DE Bİ ŞEKİLDE HORMONLARI ETKİLİYOR VÜCUDUN DENGESİNİ BOZUYOR ZARARLI.. Yani ben öyle çok abur cubur yiyen biri değilim ama oluyor.. Bu senin tamamiyle karaciğerinle alakalı genetiğinle alakalı bir durum. Zamanı gelince geçer ya da azalır. Benden sana tavsiyem ilaç tadavisi falan yapıp ta genetiğinle oynatıp GDI olma.. böyle yapan birçok arkadaşımın sonrasında vücudundan fiziksel değişimler meydana geldi. Tabi bu hemen olmuyor değişim 5-6 sene sonra ortaya çıkıyor. Kilo almak vs. gibi

0|0
    0|0
    • Peki tesekurler karaciger dedinde sigara iciom ve eskiden annem hep yanimda icerdi ondan da olabilirmi

• alakası yok... akciğer değil karaciğer ;) Karaciğer senin vücudundaki şekeri yağı vb. dengeleri düzenleyen bir organ.. Onla alakalı bir durum

• pudra öneriyorum. Ergenliğimde Allah a şükür hiç sivilce sorunu yaşamadım. 1 ay filan sivilcem olmuştur. Sonra sakal çıktı zaten :D

0|0
    0|0
    • Pudara derken?

• Peki tamam sagol

• rica ederim inşallah geçer :)

• Erkekler Devam
    92

Kızlar Ne Diyor 55

• Hametan krem var sarısını al pişik kremi olarak geçer yüzünü güzelce temizle bn her duştan snra sürüyorum ama günde ortalama 3 kere duş alıyorum artık nasıl istersen öyle ayarla kendine göre temizledikten snra sür bir kaç aya geçer izleri de zamanla kayboluyor yenisi de çıkmıyor bn yıllardır nemlendirici olarak kullanıyrm çok memnunum

0|0
    0|0
  • Her gece yüzünü uygun bir tonikle temizleyerek. Çünkü sivilceler yüzde biriken kirlerin siyah noktaya dönüşmesiyle oluşuyor. Bu siyah noktalar zamanla sivilceye dönüşüyor. Cleanen clear alkollü toniğini deneyebilirsin. Yüzünü tertemiz yapar.

0|0
    0|0
  • bebek pişikleri için pudralar varya (fondotenden sonra sürülen diil) ona azıcık limon damlat sonra onu yüzüne sür.sivilceleri kurutuyor ve kendiliğinden dökülüyor.benimde vardı sivilcelerim..bu karışım çok iyi geldi bana.

1|0
    0|0
  • Arkadaşlar gano nun sivilce sabunu var ve gerçekten deneyenler de gayet memnun bende kullandim kişiden kisiye değişse de 2-3haftada etkisini gösteriyor ilk once sivilceleri dişa vursada gözle gorulur bir değişim oluyor ilk 3-5gunde ve düzenli bir şekilde kullanildiginde tertemiz pürüzsüz bir cilde sahip oluyorsunuz üstelik bu ürünü saç dökülmesiyle sıkınti yasayan kişilerde kullanabilir kisa surede saclariniz yeniden gurlesecktir

0|0
    0|0
  • cildinin yapısına göre değişir. yağlıysa başka, kuruysa başka. bir de cildi normal olup da kullandığı kremler, sabunlar vs nedeniyle cildini kuru veya yağlı hale getirenler var. onlar da başka şeyler kullanmalı. bu nedenle en iyisi doktora danışmak.

0|0
    0|0
  • Sana iki ürün tavsiye edicem!Trde bulabilirmisin bilmiyorum ama gerceken yardimci olucaktir!.1:NOREVA ZENIAC bununla cildini yika her sabah ve aksam!2:NOREVA ZENIAC LP FORT bununlada yikadiktan sonra kremle! eczalarda bulunur!

0|0
    0|0
  • Doğum kontrol kullanıcaksın hormonal bişeydir büyük ihtimal

0|0
    0|0
  • lr markasinin aloe vera setini kulan muhtesem bir ürün

1|0
    0|0
  • Limon suyu kullandın mı?
    Çok iyi bu tür sivilcelerden kurtulmak için.

1|0
    0|0
  • cilt doktoruna gitmeni tavsiye ederim ya da eczanelerde merhemler var

1|0
    0|0
  • Kremler filan hepsini unut tek çözüm acnegen zoratanin ama ağır haplar ben kullanmıştım o günden beri sivilcem yok

0|0
    0|0
  • Sabah aksam gül suyuyla sil hem tonik yapmıs olursun temizler bakterilerden olusumunu azaltır hem boyle cok guzel bir his bırakıyo

1|0
    0|0
  • Ben cildiyeye gitmiştim ilac kullandm gecti cıkmadıda bidaha

1|0
    0|0
  • diş macunı sür kurutur.. gün içinde limon sür domates sür geçmezse burdayım ^,^

0|0
    0|0
  • cildiyeciye gitmen gerek. ondan bundan duyduğun kremleri sürersen daha kötü olur sivilceler. cildiyeciye gidersen sana kesin çözüm bulur.

0|0
    0|0
  • cildiyeciye git ilaç yazsın hap filan veriyor 1 aya geçer

1|0
    0|0
  • cildiyeciye gitmeni öneririm. o sana uygun ilacı ya da hapı verir.

0|1
    0|0
    • daha önce gitmiştim ama verdiği kremlerin pek faydasını görmedim. sizlere bi danışıyım dedim zaten doktorlara danışmadan kullanmam herhangi hap krem falan?

• olabilir. Birde başka bi doktora gideyim.

• umarım faydasını görürsün.

• Olgunlaşmasını bekle sonra kendince geçer oynarsan sivilcelerle Daha geç geçer

0|0
    0|0
  • Cildine sürekli bakım yapman gerek aksatmaman lazim ve yediginize bir dikkat edin spor yapın yauv

0|0
    0|0
  • 1 çay kaşığı karbonat a iki damla limon sonra yüzune sur on dakika sonra yıka ;)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    35
Yükleniyor...