Kadının mı erkeğin mi acı eşiği daha yüksektir?

Güç sembolü olarak gösterilen erkekler mi yoksa kadınlar mı fiziksel acıya daha dayanıklıdır?
Kadının mı erkeğin mi acı eşiği daha yüksektir?
Araştırmalar doğru ise sanılanın aksine kadınlar, özellikle doğum yapmış kadınlar erkeklere göre acıya daha fazla dayanıklı...

2|1
3135

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu konuda erkeklerde sadece zorluk görmemiş olanları, kadınlar bulunan yaratılış özelliğini göz önünde bulunduran aklı bir karış havada olan insanlar var.
    Çok eskiden kadın kanserken, erkek gripken capsi yapacak kadar saçmalayan insanlar var.

Evet, kadınlar acı eşiğine dayanıklı ama bunun nedeni geçmiş tarih ile alakalı. Erkeklerin dayanıklılığının azalması da teknolojinin getirisi..
    Geçmiş tarihlere baktır isek erkeği acı eşiği, kadının acı eşiğine yakın olacağını göreceğiz.

Psikolojik olarak kadınların geneli daha dayanıklıdır. Bunu sebebi ise yetiştirilme biçimler...
    Erkekleri son 80 yıldır nazlı bebeler olarak yetiştiren toplumu göz önünde bulundurmak gerek..

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kadınların ağrıya erkeklerden daha dayanıklı ve dirençli olduğunu söylemek mümkün... Yapılan araştırmalar; ameliyat sonrası, kadınlarda daha az ağrı kesici kullanıldığını gösteriyor. Kadınların ağrıya daha dirençli olmalarının önemli bir nedeni de ağrı konusunda daha deneyimli ve daha hazır olmaları. Özellikle doğum yapmış kadınların doğum ve pek çok kadının adet ağrısı deneyimi, onların erkeklere oranla ağrıya karşı daha dirençli olmalarını sağlıyor. Yani kadınlar yaşamları boyunca erkeklere göre daha çok ağrı ve daha güçlü ağrılar çekiyor.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 34

• Doğum yapmanın ağrısı, vücutta bilmem kaç kemiğin kırılmasıyla eşdeğermiş. Bir de her ay olan adet sancısı var ki bu da bazılarında yıkım etkisi yaratıyormuş. Her hâlükârda kadınlar daha fazla acı çekiyor ama dayanma bakımından kadınların daha çok takat getirdiklerini bilmiyordum. Ama gene de hepsi bir hemiplejik migren etmez.

2|0
    0|0
  • acı eşiği çekilen acıyla beraber yükselir. yani alıştırma ile acı eşiğini yükseltebilirsin. doğum yapan kadınları yükselir. ama bir uzuvu kopanlarınki daha yüksektir.

1|0
    0|0
  • yakın zamanda bir yerde okudum..
    doğum anı, kırk kemiğin aynı anda kırılmasına eşdeğermiş..
    kadınlar bence de..

1|0
    0|0
  • Doğum anında kadında salgılanan hormon, acı eşiğini yükseltir. O sayılmaz.
    Günlük yaşamda erkeğin acı eşiği daha yüksektir

0|0
    0|0
    • 7gün

Hangi hormonmuş bu anestezi etkisi yapan?
      Peki menstrüasyon doneminde de bu "anestezi" etkili hormon salgilanıyor acaba?

• 7gün

Oksitosin kasılmaları, prolaktin süt salgilanmasını, adrenalin stres ile basa cikmak icin salgilanir. Bahsettigin endorfin olmali. Mutluluk hormonu ancak bu konuda agri esigini dusurecek kadar etkisi oldugu henüz kanitlanmamistir.

• 7gün

Gerek yoktu birakmana yazmistim zaten...

• Bence kadınlar daha dayanıklı. Her ay acı çekmelerinin yanı sıra doğum sancısı da çekiyorlar. Kadınlar bizden daha güçlü bence o konuda. Her ne kadar narin bir yapıya sahip olsalar da.

1|0
    0|0
  • ben hala erkeklerin daha yüksek olduğu düşüncesindeyim..

1|0
    0|0
  • kadının

1|0
    0|0
  • kadınn

1|0
    0|0
  • Kadinlarin daha yuksek oldugunu dusunuyorum..

1|0
    0|0
  • kadınlar daha güçlüdür. acıya daha dayanıklıdır. bilimsel olarakta kanıtlanmıştır..

1|0
    0|0
  • Fiziksel acıya kadınlar psikolojik acıya erkekler dayanıklıdır.

Eğer kadınlar fiziksel acılara dayanıklı olmasaydı doğum falan yapamazdı

0|0
    0|0
  • doğum acısına katlanan kadınlar tabiki güçlüdür..

1|0
    0|0
  • Kadının tabiki de ayrıca bir kadın erkeklerden kat ve kat fazla kan görür hayatı boyunca

1|0
    0|0
  • Kadin

1|0
    0|0
  • Kadınlar daha dayanıklı acıya.

0|0
    0|0
  • kadınlar.

0|0
    0|0
  • acıların kadını boşuna dememişler. acıların adamımı olur

1|0
    0|0
  • Kadınlar diyorum

1|0
    0|0
  • Araştırmalara göre kadınlar daha dayanıklıymış acıya
    Ama ben buna inanmıyorum

1|0
    0|0
  • Erkekler tabikide

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 30

• Kadın.

1|0
    1|0
  • Kadının tabii ki. Doğum yapabilmemiz için. 40 kemik kırıpmasi ağrısıymış bu. Videolar var erkeklere suni doğum sanacısını veriliyor. Yerden yere atıyolar kendilerini. Bide ufacık gripte bile bir nazlılar bir nazlı. :)))

0|0
    0|0
  • Kadın tabiki sorumu bu

1|0
    0|0
  • Kadınlar erkekler bir grip olsa nazların dan geçilmiyor

1|0
    0|0
  • Kadının.

1|0
    0|0
  • Arastirma cevabi net olarak vermiş

1|0
    0|0
  • Erkekler ağrı konusunda mızmızlar. Kadınlar daha dayanıklı

1|0
    0|0
  • kadın diyorum doğumu erkekler yapamaz bence

1|0
    0|0
  • Hep aksini iddia ederler ama erkekler daha güçsüz bu konuda

1|0
    0|0
  • Erkeğin bence

1|1
    0|0
  • Ruhen acıya dayanıklı değiliz ayrıten hep ağda yapıyoruz doğum vs bizahmet güçlü olalım.

1|0
    0|0
  • Erkek

0|0
    0|0
  • kadınların daha yüksek.

0|0
    0|0
  • kadın 😊

1|0
    0|0
  • Kadınlar bunca aciya dayabildigine göre, kadinlardir aciya daha dayaniklidir bence.

0|0
    0|0
  • Kadinin bence

1|0
    0|0
  • bu kısıden kısıye degısır. brnım çok yuksek mesela. bıde kadınların normal doğum yaptıgını düşünürsek.

0|0
    0|0
  • Kadınlarınki daha çok dayanıklı acıya

0|0
    0|0
  • Tabi ki kadınların

0|0
    0|0
  • Kadının

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam