Saç dökülmesine ne iyi gelir?

çözümü yokmu bunun yaa denenmiş onaylanmışş..ilaç gibide olabilir:(

0|0
4352

En İyi Erkek Görüşü

• Saç dökülmesi yaygın kanının aksine dışarıdan kullanılan ürünler ile tedavi edilmez. Öncelikle metabolizmanın durumuna bakılmalıdır. Zira sorun genellikle de metabolik eksiklik ve işlev bozukluklarına dayanır. Çinko minerali ile B12, C vitamini ve kısmende A vitamini eksiklikleri bu gibi sorunlara yol açar. Bu konuda tamamlayıcı tıp uygulayabiliriz. Ancak sabırlı olmanız şartıyla :) Dahilen zengin vitamin ve mineral içeriği ile saf aloe vera jel ekstresi haricen de yine aloe vera ve arı sütü karışımı doğal şampuan ve saç kremi ile sorunu halledebiliriz.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

4351
  • Cok basit eczaneye gidip minoxil alacaksin 6 aylik duzenli gunde 2 kez 5 er kez sıkıp masaj yapacaksin birakacaksin kuruyacak 2 ay saclarin dokulmeye devam edecek hatta hizlanabilir. Ama 2. Ayin sonunda saclarin birden gurlesmeye ve hizli bir sekilde saclarin cikip buyumeye baslayacak ve dokulme 3. ay duracak 6. Ayda saclarin harika olur. Ama onemli olan duzenli kullanmak ve ilk iki al birsey olmuyor diye birakmamak. Sabretmek

0|0
    0|0
    • 1 yil kullan bak sonra gel dua et bana. dunyada onaylanmis iki sey vardir sac dokulmesi icin ve cikmasi icin gerisi hikaye. Biri minoxil digeri finasterid minoxil damar acici saclarin koklernde ki damarlari acip saclarin yeterli beslenip saglikli kalmasini sagliyor. finasteridte erkeklik hormonu dhtyi dusuruyor kaninda o hormonun saca zarar vermesini engelliyor. Sacta ki reseptorler dhtye karsi hassas yakaliyor dhtyi sac kokunde birikip sac kokunu yakiyor. Bunu engelliyor. Birde konazol sampuan sactaki dht kalintilarini temizliyor. Sac tellerini kalinlastiriyor. Ama haftada sadece 3 gunde 1 kez 10 dakika bekletip kullanilmali onlerde dokulme varsa dht bloker azelderm krem ve acnelyse krem surup bekleyip sonra minoxil kullanilmali. Onlerde yanlarda en zor cikan yerler. Ama ustlerde dokulme varsa sadece minoxil yeterli duzenli 6 ay

• B vitamini eksikliginden kaynaklanmiyorsa. Lavanta yagi ve susam yagini 2/1 oraninda bir kaseye dok icine yumurta kır karistirip sür sac diplerine. Hafta da 2 kez 10 15 gun devam et iyi geliyor denedim tek cozumu bunda buldum tamamen kesmedi ama ciddi anlamda azaltti

0|0
    0|0
  • Kesinlikle sağlıklı beslenme ile saç dökülmesini minimize edebilirsiniz. Kısa sürede saç dökülmesindeki azalmayı yumurta, çinko, üzüm çekirdeği ile sağlayabilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=N0j93cGtDNs

0|0
    0|0
  • Güneşten uzak dur bir süre. ''
    Bir su bardağı süzme balın içine bir tatlı kaşığı toz karabiber ve bir kahve fincanı yeni sıkılmış kuru soğan suyu ilave edin. İyice karıştırdıktan sonra saç diplerine gidecek şekilde başınıza sürün. 6 saat bekledikten sonra, ılık suyla saçınızı yıkayın. Tabii kükürtlü sabun kullanmayı da ihmal etmeyin.'' Bunun işe yaradığı söyleniyor. Genelde saç dökülmeleri proteinsizlik yüzünden. Bol bol meyve ye. Et ye. Proteinli yiyecekler ye.

0|0
    0|0
  • L carnitin ve keratin içeren şampuanlara yönel keratin saçın besin kaynağıdır kaslar nasıl proteinle besleniyorsa saçta keratinle beslenir l-carnitine de dökülmeyi azaltır bendede vardı geçti ama seyrelen bölgeye elveda de çıkması zor bende 3 yıldır çıkmıyor

0|0
    0|0
  • Kardeşim ceviz suyu. Cevizi kaynat suyu ile saçlarını yıka. Fakat saçlarını kısaltman lazım 3 numara gibi aynı durum bende de vardı. İlaçlardan ziyade bitkisel git. Özellikle Bitkisel ve ruhsal fazla stres yapma , kafana bir şey takma. Hele Siyaset vay haline. Bak asıl önereceğim İbn-i Sina'ya bir bak isterim. Unutma tıbbı geliştiren baş Adamlar hitler Stalin ve ibni sinadır geçmiş olsun şimdiden Allah sağlık versin

0|0
    0|0
  • Sağlıklı beslenmek, stresten uzak bir hayat yasamak. genetikse çözümü yok yavaslatabılırsınız ama durduramassınız.
    yan boşuna hangi şampuanı kullansam hangi kremi sürsem diye debelenmeyin uyku duzenınız yoksa saglıklı beslenmıyosanız stres sahibiyseniz o saçlar DÖKÜLECEK

0|0
    0|0
  • Eger dokulme ırsi degilse sana kesinlikle yılan yagini oneririm benimde zamaninda saclarim dokuluyordu ve buyuk oranda faydasini gordum aktarlardan bulabilirsin

0|0
    0|0
  • boyle sorunca sanki saclarini dokmek istiyormussun gibi olmus sac dokulmesine ne iyi gelir? :D

ote yandan bunun bir cozumu yok yuzbinlerce bilim adami oturmus buna care ariyor hala bulunamadi yani sansina kuscen arada bakim yap belki dokulme azalir ayrica dokulme donem donem olan ve yenilenen birsey belkide korkacak birsey yoktur

0|0
    0|0
    • yaa tabiki hep durmayacak..zaten hep dökülüyoduda bu ara çoğaldı birden.cansızlaştı saçlarım.saçlarıma aşıktım ben git gide azaldılar:(

• Uzun zamandır dökülme sorunum var ve artık çok yoruldum sürekli farklı ürünler karışımlar denedim bazıları daha çok döktü ilklerde bu sebeple araştırmaya başladım her yer de saçlarımdaki dökülme dursun ve açıklıklar kapansın diye sürekli liquid keratini duyuyordum en sonunda almaya karar verdim keşke ilk duyduğum sıralar alsaydım saçlarımda dökülme denen bir şey kalmadı ve küçük küçük saçlar çıkıyor şu an çok memnunum dökülme setinden hızlı bir şekilde de uzatıyor ikisi bir arada yani.

0|0
    0|0
  • Sana tavsiyem şampuan ve yağlarla uğraşma doktora git annemde de aşırı dökülme vardı iğne ve hap verdiler dökülme durdu bir de beslenmene dikkat edersen sorun kalmaz

0|0
    0|0
  • Arkadasim yilardir bunu bilimadamlari ve kozmetikciler arastiriyo ve bi care bulamadilar sen buradan mi bulmayi dusunuyosun. Sac dukulmesinin caresini bulan veya dokulmus saclari tekrar dogal olarak (ekme , peruk falan degil ) cikartmayi bulan olsaydi simdi dunyanin en klas yerinde elinde viski bardagi altinda buggati hiltonun kral dairesinde her gun bi partide yasiyor olurdu

0|0
    0|0
  • bazı saçlara doğal şeyler bazılarına da ilaçlar iyi gelir.çam terebent yağı,badem yağı,serum etkili şampuanlar vs. hangisinin sana uygun olacağını doktorun bilir

0|0
    0|0
  • arkadasım ciltten cilde değişir bir ürün herkezde aynı etkiye sahip olmaz bizzat her ürünü denemiş birisi olarak konuşuyorum ne yaptysam kar etmedi son çare doktora gidecem sende doktora görünmelisin :)

0|0
    0|0
  • zeytin yağıyla sacınıza masaj yapın biraz bekleyin yarım saat kadar daha sonra ısırgan otunu kaynatıp saçlarınızı bu suyla durlayın (öncelik yinede dr. tavsiyeleri olmalı bunlar ek olarak yapmanızda sakınca yok zararsızdır)

0|0
    0|0
  • Eğer genetik değilse dökülmen B12,demir ,folik asit,tsh hormonu gibi değerlerine baktır.Bunlarda eksiklilk varda dökülme olur çünkü.Eczane ürünü şampuan alırsın sonra sorun yoksa dediğim değerlerde.

0|0
    0|0
  • Sarmısaklı şampuan lar dene aile de varsa genetik dir ne yapsan dökülür

0|1
    0|0
  • sık yumurta tüketin. direkt vitamin olarak biotin kullanabilirsiniz.
    saçlara harici olarak uygulanan bemiks, bepanthol ve evigen ampul karışımı da iyi gelir.

0|0
    0|0
  • Cilidyeye gidip tsh , b12, ferritin, folik asit değerlerine baktır. Bunlardaki eksiklikle dökülmeye neden olur. Çinko da önemli ilaveten.

1|0
    0|0
  • herkesin saç dökülme nedeni farklı farklı olduğu için aynı çözüm herkeste işe yarayamayabiliyor. En iyisi doktora gitmek

1|0
    0|0
  • eger sen sıkıntı stres yapıyorsan önce bundan kurtul onun dışında evilgen ve bepanten ampul kullanabilirsin saclarına

0|0
    0|0
    • sen denednmi? nasıl kullanıyoruz

• hadi canımm..saç çıkıyomu gerçekten.yağlarında bi ölçüsü varmı.yazsan:)

• hepsini boşalt:)) evet cıkartıyo dene ve gör

• ailendekilere bak

genelde sorun genetik

o sebeple hiç kafaya takma derim.

dökülecek ise sen ne yaparsan yap yine dökülecek. hiç olmazsa paranı çar çur etmezsin.

0|0
    0|0
  • Bizim eczane badem yağı gibi doğal yağları karıştırıyordu haftada bir kez akşam sürüp sabah yıkıyordum iki ayda neredeyse hiç dökülmemeye başladı.

0|0
    0|0
  • Genetikse o saçlar gider usta hiç takma mk saçın de sal gitsin.

0|0
    0|0
  • Nasıl bir dökülme tepeden açılan bayan tipi dökülmemi yoksa erkek tipi dökülmemi nadirde olsa erkek tipi dökülme görülür bazı bayanlarda .

0|0
    0|0
    • evet sanırım bayan tipi.mesela alnımın sol tarafı seyreldi.

• O halde bir dermatoloğa görünmelisiniz b12 vitamini eksikliği , hormonal sebepler , stres gibi faktörler sebep olabilir kan tahlili yaparlar ona göre bir tedavi yöntemi uygularlar krem veya hap gibi gerekli görülürse mezoterapi .

• pordit i kullanabilirsin. 6 kullanman gerekiyor. dökülen saçlar tamamen yeniden çıksın diye. ben 2 ay kullandım.ona rağmen dökülme tamamen durdu ve dökülen saçlar yerine yeni saçlar çıktı bayaa

0|0
    0|0
  • bitkisel dökülme karşıtı şampuan kullan,market şampuanı kullanma,bi sürede press maşa gibi birşey yapıyosan yapma işlem uygulama saçına

0|0
    0|0
  • sogan suyu iyi geliyormus, biraz toz biberi ve maydonoz. süper !!!

0|1
    0|0
  • Dr git B VITAMINI veya demir eksikliginden dökülüyor olabilir

0|0
    0|0
  • Haftada bir kükürtlü sabun kullan
    Şampuanı sık değiştirme

0|0
    0|0
  • Stres yaratan durumlardan uzak durmalısın bence. Biraz sosyallik ve sevdiğin arkadaşların iyi gelebilir

0|0
    0|0
    • haklısın durdurmak için bunun haricinde bir alternatif biliyormusun acaba denenmiş :)

• 1. Kullandığımız şampuan veya sabundan kaynaklanmıyor bu ürünlerin hepsi aynıdır.

2. Bu beslendiğiniz yediğiniz gıdalara bağlıdır.

3. Ben ne yapmalıyım. Senin tek yapman gereken tek şey genel olarak her 2 günde bir defa duş almanız, ve duş aldığınız da saçlarınızı iyice durulayın ayrı zamanda kesinlikle kurutma makinesi ile saçınızı kurutmaya kalkmayın.

4. Nedenmi. Makinanın üflediği sıcaklık saçınızın telini zamanla öldürüyor bunu genellikle bayanlar kullanabilir, saçları uzun olduğundandır.

5. Ayrı zamanda saçınızı biraz daha kestirmeniz daha iyi olur hem yenilenmesi hem besinlen aldığınız saçın daha iyi gözükmesini sağlayabilirsin.

0|0
    0|0
    • sağ ol kardeş dediklern mantıklı

• Ne mutlu bana. Benim de öyle sorun vardı ister istemez insanda takıntı olabiliyor bu genetikmiş doktorluk bilmem ne bunlar doktorluk iş değil doktor kendin olucaksın seni anlamak için sen olmalısın bilmek için yaşamak gerek sabunların markaları hariç ürünlerin hepsi aynıdır. Dediklerimi yaparsan sorun ortadan kalkabilir. Senin tercihin ;)

• Morfose sac dökülme karşıtı şampuan kullanıyorum çok güzel

0|1
    0|0
  • B12 C vitamıni demir eksikliyi ve A vitaninin eksikliyi saç dökülmesini hızlandırır artı stres sıkıntıda büyük etken

0|0
    0|0
  • Hic bisey fayda etmiyo benim 5 yil once basladi on taraf baya seyredi zeytinyagli sabun kullaniyorum sadece butun sampuanlari biraktim

0|0
    0|0
  • nasıl bir döküntü? deride kaşıntı ve kızarıklıkla beraber mi yoksa kasıntısız önler ve üstten dökülmemi?

0|0
    0|0
    • kaşıntısız üstten tepede haberısz

• öncelikle biberiye yagı sarımsak yagı badem ve argan yagı sacı iyi besler ve yeni sac cıkartır ama 40 gün kadar her gün yapman lazım birde yanına bioxcin şampuan kullan saç türüne göre bol bol yesillik ye demir icin ve b vitamin hapları kullan ara sıra 3 günde bir gibi baya duzelir ama sulalede varsa anca kurtarabildiğin kadar gerisi zaten dökülcek

• Gidiyo be bilader hic bisey fayda etmiyo

• Direk kan testi yaptır 2 gün önce yaptırdım vitamin eksikliği çıktı hap verdi ağızdan ağıza dolaşan yağlar hiç bir işe yaramıyor

0|0
    0|0
  • Bir doktora danışmanı öneririm. Kendi tavsiye olarak sampuan tarzi bir şeyler veriyor sac dökülmesi yavaş yavaş kesiliyor.

0|0
    0|0
  • Bulursan bana da haber ver benim de cok dokuluyo ya😔

0|0
    0|0
  • Genelde ırsi oluyor ama başka sebebi olabilr görn doktora

0|0
    0|0
  • Hint yağı saç çıkarır. İstanbul ya da cevresindeysen iyi bir doktor önerebilirm.

0|0
    0|0
  • üç vitamin iğnesi var.şampuana katıyosun.sağlık ocağından yazdır.ısırgan oto şampuanı al.otacı markası iyidir

0|0
    0|0
  • dermatoloğa git söylemlere inanma daha kötü olabilir

0|0
    0|0
  • sağlıklı beslen uykuların duzenlı olsun
    halen dokuluyosa yapacak bişey yok

0|0
    0|0
  • Şampuan kullanma zeytin yağlı sabun ya da kimyasal olmayan bitkisel şampuan kullanın ;-)

0|0
    0|0
  • Stresten uzak durmak yoksa hic bir çaresi yok kel kalırsın bak :)

0|0
    0|0
    • :( başladımı durmuyor haklısınız ama

• sarımsak yağı iyi geliyormuş. sarımsak diye tiksinme hemen komuyor yağı ben kokladm :)

0|0
    0|0
  • bitkisel dökülme şampuanı kullan krem kullanma saçlarını sadece bir kere şampuanla

0|0
    0|0
  • * Kan değerlerine ve demir, çinko, biotin gibi mineral eksikliği yaşayıp yaşamadığına baktırmalısın.

* Yağlı bir saç derisi dökülme yaratabileceği için saçlarını düzenli sıklıkta yıka.

* Saç spreyi, jöle vb. şekillendiricileri kullandıktan sonra saçlarını mutlaka yıka, bunlar uzun süre kullanılmamalı.

* Doktor tavsiyesi ile demir, çinko, biotin hapları kullanılarak dışardan takviye yapılabilir; bazen besinlerdeki değerler yetersiz kalabilir.

* Dolaşımı düzenlemek adına saç köklerine masaj yapılabilir.

* İçeriğinden emin olduğu bitkisel yağlar ile saç bakımları yapılarak kökler güçlendirilebilir.

Bu tür yöntemler uygulayıp hâlâ sonuç alamıyorsa uzman kişilere danışarak sana özel saç çıkarma tedavileri hakkında bilgi alabilirsin.

0|0
    0|0
  • Dökülme için ben liquid keratin kullandım bu şekilde durdu dökülmem.

0|0
    0|0
Daha Fazla
44

Benzer Benceler

Yükleniyor...