Regl nasıl durdurulur?

Tatile gidicem regl bitmedi hala, durdurmanın bir yolu var mı?

(tampon hariç..)

Güncellemeler:
bişi dikkati çektim erkekler de baya bilgililer bu konuda :))

0|0
139

En İyi Erkek Görüşü

• Erkeklerin ilgili olması çok doğal. Sadece denize girmeyi değil tatilde sekse de engel oluyor :)

2|0
    0|0
    • evet kesinlikle :))

• evet doğru gerçekten çok dürüst bi cevap olmuş :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

• Önceden geciktirici ilaç almak gerekiyor diye biliyorum. Sakıncasını doktorla görüşmek lazım bünyeye göre değişebilir keza bayağı faydalı birşey, mahrum kalmamak lazım.Sonuçta bazen kendiliğinden gecikiyor, vücut regule eder kendini.

0|0
    0|0
  • Başladıysa durdurmanın bir yolu yok. İlaçlar geciktirici etki yapıyor. 5.günde demişsin biter yarına birgüne. Ondan sonra rahatsın işte tüm tatil boyu.. ya tatilde başlasaydı? halin yine iyi.

1|0
    0|0
    • bardağa dolu tarafından bak diyosun yani :)

• ewet sabah sabah o kdr yazım hatası olur :)) öyle yapcaz artk napalım..

• isviçreli bilimkadınları :))) ah bu güzelmiş

• adet önleyici iğneler var eczaneden alıp yaptırabilirsin.Doğum kontrol haplarıda ayni işi görür ama bazı yan etkileri var

0|0
    0|0
  • regldur adında bir ürün piyasaya sürsek eminim çok satar, özellikle yaz aylarında.. : )

1|0
    0|0
  • Geciktirici ilaçlar var ama saglıklı olmadını duymustum. Sonucta denge bozuluo hem beden hemde piskolojık olarak gecen bi süreci engelliyorsun

0|0
    0|0
    • evet dengeyi bozduğunu söyleyen bi kaç arkadaşım oldu.. o ilaçtan sonra ayda 1 kez olurken ayda 3 kez olanlar varmış :s en iyisi vücudun dengesine karışmamak heralde..

• Kız arkadasımda uzun sürmüştü sürec tam tersi olmustu. Bence böle bişi yapma derim

• tampon engeller tek çarende bu

0|0
    0|0
  • Bence tren kaçmış... Doğum kontrol hapı senin çözümün yoksa...

0|0
    0|0
    • yanlış bilgi vermeyin. doğum kontrol hapı adeti durdurmaz. adet kanamasının başladığı ilk 3 gün içinde içilir, içildiği zamanda adet kanaması devam eder. yani içtikten sonra kanamam duracak diye birşey yok

• piyasada ilaçlar var ama bence kullanma kız arkadaşım kullandığında baya sorun yaşamıştık.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• En doğal yol; fazla C vitamini

Portakal, limon, kivi.. Geçici bir süreliğine dururabilir bile

0|0
    0|0
  • kesin bir çözüm öneremem ama ben ilaç aldığımda basit bir ağrı kesici kesiliyor

0|0
    0|0
  • Geç oldu ama belki faydası olur birine ben ağrı kesici alıyorum kanı sulandırdığı için daha çok geliyor ve daha kısa sürüyor genelde

0|0
    0|0
  • kacıncı gundesin ki?.. ağrı kesici iç. bende kesiyor cunku

0|0
    0|0
    • 5. gün. ağrı kesici bende genelde uzatıyor o yüzden denemeye korkuyorum. ilaca göre de değişebilir gerçi bazıları uzatıyor ama keseni duymadım hiç

• vermidon içtiğim zaman benım içtiğim gun yoğunlaşır.. daha sonradan iyice azalır.. ee zaten 1-2 gun kalmış niye zorluyorsunki

• adet geciktirici ilaç kullan

0|0
    0|0
    • ama onu adetten önce kullanmaya başlamak gerekmiyo mu ? aslında 5. gündeyim belki biter ama hiç bitecek gibi değil :S

• ya benım çektiğim adet sancıları benımde bi an hiç doğmasaydım diesım gelıo.

• evet bide o var..

• doğum kontrol hapı kullanıyorum ben kesiyor.

0|0
    0|0
  • Limon sıkıp içebilirsin, tam kesilmesede azalma yapar.

0|0
    0|0
  • bence sabret bitsin doyasıya tatilini yap hiç dengeni bozma ilaçlarla

0|0
    0|0
  • 5. gündeysen zaten bugün yarın bitecektir. Boşuna dengeni bozma bence.

0|0
    0|0
    • ewet galiba en mantıklısı o.. bite c vitamini denicem :)

• Ben gelmeden iki gün once günde birer kaşık tarçın içiyorum suyla birlikte biraz mide bulandırıyo ama kesin çözüm denememekle birlikte de regli dönemi içindeyken içinde aynı gün içinde kestiğini okudum aklınızda bulunsun

0|0
    0|0
  • dogum kontrol hapi kullanabilirsin ;)

0|0
    0|0
  • bazı bünyelerde ağrı kesici kullanınca hemen kesiliyor.ağrı kesici iç bi tane şansını dene belki kesilir:))

0|0
    0|0
    • ilk kez duydum :) genelde tam tersi uzatır..

• çevremdekilerde genelde kesiyor

• 5. günündeysen en fazla 3 gün içinde duracak olağan şartlarda, durmazsa da bir doktora başvur zaten.

0|0
    0|0
Yükleniyor...