SAÇ BAKIM

Garantili Saç Uzatma ve Saç Dökülmesini Azaltma Yöntemleri

HimonoOnna

Başlamadan önce belirtmeliyim ki buradaki bilgiler sadece kendi tecrübelerim ve deneyimlerinden oluşuyor. Denemediğim ve yararını görmediğim kulaktan dolma tavsiyeleri yazma zahmetine girmiyorum bile. Önümüzde 5 basit adım var, hadi başlayalım KS halkı..

Sorunun Kaynağına İnin

Saç dökülmesinin strese bağlı, mevsimsel vs. sebepleri olabileceği gibi hormonal, ırsi, beslenme bozukluklarından tutun da yanlış tarak ve şampuan seçimine kadar onlarca farklı nedeni olabilir. En sağlıklı çözüm basit bir kan testiyle vücudunuzun normal değerlerde olup olmadığını öğrenmektir. Tiroid bezlerinizin yavaş çalışması, vitamin ve mineral eksikliği gibi nedenler vücut fonksiyonlarınızı olumsuz etkileyeceği gibi saç dökülmesini ve yeni saç oluşumunu da önemli ölçüde etkiler.

Çözüme Gidin

Diyelim ki ilk adımı uyguladınız ve doktorunuz tüm değerlerinizin normal olduğunu söyledi, normalde de beslenmenize dikkat ediyorsunuz ve vücudunuzun günlük su ihtiyacını eksiksiz karşılıyorsunuz ama yine de bir gelişme yok.. bu durumda adeta bir gizli silah, bir panzehir olan kurtarıcınız BİYOTİN'e sarılın. Aslında kalın bağırsaktaki bakterilerin üretmekle görevli olduğu, suda çözünebilen, dışardan vitamin kompleksi olarak da alabileceğiniz, fazlası vücuttan kolayca atılan bir mucize. Sadece dökülen saçlardan değil aynı zamanda kuruyup pul pul olan sağlıksız cildinizden, kırılan sararan güçsüz tırnaklarınızdan da sizi kurtaracak. (kan değerlerinizde eksik görünen vitamin, demir, çinko vs. değerleri için doktorunuzun verdiği vitaminleri kullanırken Biyotin'i almanızın bir sakıncası olmaz)

Şampuan Faktörü

Şampuana servet ödüyor olmanızın bir önemi yok yanlış şampuan sizi rezil de eder, vezir de. Komşunuzun, akrabanızın, arkadaşınızın vazgeçilmezi olan ürünler sizin saçınızı mahfedebilir. Şampuan konusunda temkinli olun. Saçlarınızı iyi tanıyın. Piyasada farklı problemler için yüzlerce şampuan var size belirli bir marka önermeyeceğim. Sadece 6 ayda saçlarımı 15cm uzatan basit bir formül paylaşacağım.İhtiyacınız olan; eczaneden 7-8TL'ye alabileceğiniz Bepanthen-Bemiks ampüller, bebe şampuanı ve doğum kontrol hapı (DETAYLAR: bepanthen ve bemiks kutudan 5er ampül şeklinde çıkıyor zaten bir kutu doğum kontrol hapında da yanılmıyosam 21 tane hap var. Bu 3üyle bahsettiğim karışımdan 2 sefer yapabilirsiniz 750ml lik bebe şampuanına 10tane doğum kontrol hapını ezip toz haline getirdikten sonra 2ampül bemiks 3ampül bepanthen ekleyin *2. sefer yapacağınızda da geriye kalan 3bemiks ve 2 ampül bepanthenle beraber diğer 11 d. kontrol hapını kullanın.) Beyler normalde kullandıkları for men şampuana sadece Bemiks ve Bepanthen ampül karıştırabilirler. Doğum kontrol hapı olayına girmeyin saç derisinden alınıyor olsa da hormon neticede.

Saç Maskeleri ve Bakım Yağı Sorunsalı

Saç maskeleri genelde uygulaması ve durulaması pratik olmadığından fazla tercih edilmez ama saçları kökten uca sarıp bakım yapan, onaran en etkili yöntemdir. Adeta çevik kuvvet ekibidir. Benim kullandığım DAX SUPERGRO saç maskesi. Bu maske için ayrı bir bence oluşturmak gerekir o yüzden detaya girmeyeceğim bloglarda uzunca yazılıp çizilmiş saç uzatma konusundaki profesyonelliği herkesçe kanıtlanmış bir maske diyip konuyu kapatıyorum. Gelelim Bakım yağı dosyasına.. Açık konuşmak gerekirse 5-6 tane yağı karıştırıp haftada 1-2 kere saçlara masajla yedirip durulamaya çabalayacak kadar boş vaktim olmuyor. Vaktim olsa da zaten üşeniyorum orası ayrı. Ama üşenmeyenler için zamanında denenmiş ve faydası görülmüş çam terebentin esansı, badem yağı, sarımsak yağı, yılan yağı vs. karışımları kullanılabilir dikkat edilmesi gereken tek konu bu yağları kesinlikle şampuanınıza karıştırmamanız gerektiği. Bu çok sık yapılan bir hata. Başka bir arkadaşın gönderisine de görüş olarak yazmıştım bu yağları şampuana karıştırmak şampuanın yapısını bozar, saçlar iyi temizlenmez, kepek yağlanma gibi problemler çıkarabilir. O tip yağları ayrıca karıştırıp şaç derisine friksiyon şeklinde uygulamak daha sağlıklı.

Ayrıntılar Saçlarınızı Kurtarır

Vitaminler aldınız, maskeler yaptınız, pahalı şampuanlar kullandınız, bitkisel karışımlar üretirken evin simyacısı oldunuz saç dökülmesi azaldı ama hala kafanızın yarısı saç fırçasında mı kalıyor? Aklınıza gelmeyen küçük ayrıntılar ya da farkında bile olmadığınız alışkanlıklar yüzünden olabilir.

Örneğin;

 • Saçları kuruyken taramak (saç dokusunu sertleştirir, elektriklenmeyi ve kırılmayı artırır)
 • Duştan sonra kafanızdaki havluyla saatlerce şehzade gibi dolanmak (saça sıkıca sarılı ıslak havlu saç diplerinizin nefes almasını engeller)
 • Saçları yağlandırmak (saç derisindeki yağ dengesi bozulursa saç derisi gözenekleri genişler. saç kökü, gözeneklerden kolayca ayrılır, dökülme önlenemez. Ayrıca temizlik açısından da olumsuz bir durum.)
 • Özellikle beylerin kullandığı şaç jölesi, wax denilen sertleştirici ürünler ve saç spreyleri (bu tip ürünler saç şekillendirmede kurtarıcı olsa da kullanımı alışkanlık haline getirdiğinizde saçın yapısını ve nem dengesini bozar, saç derisinde kepeğe neden olur onun yerine saç modelinizi değiştirebilir, kullanımı kolay bir saç kesimi deneyebilirsiniz)
 • Saçları çok fazla kurutmak (saç ve saç derisi nemi sever. Yaz-kış saç kurutma alışkanlığınız varsa en azından yazın buna bir son verin. Saç kurutma makinasını saç diplerinden uzak tutun, yüksek devirde çalıştırmayın. Isı koruyucu spreyler yardımcı olsa da saçlarınızı saatlerce bu ısıya maruz kalmak zorunda bırakmayın)
 • Saçları çok sıkı toplamak (farkında olmadan kendi saçlarınızı yoluyor olabilirsiniz kızlar saç lastiklerine dikkat edin)
 • Yanlış tarak ve fırça seçimi (uzun ve gür saçlar için geniş saç fırçaları, ince telli seyrek saçlar içinse daha minik kısa dişli saç fırçaları kullanın. Saçlarınız kıvırcık ve dalgalıysa kullandığınız tarağın dişleri daha seyrek olmalı. Normalde kolay taranan düz saçlara sahipseniz daha sık dişli taraklar kullanabilirsiniz plastik taraklardan uzak durun. Metal veya ahşap saç fırcası ve taraklar saç kırılmalarını azaltır özellikle ahşap olanlar eletriklenmeyi önler)

Evet, sanırım benden bu kadar. Biraz uzun oldu ama önemli olan faydalı olabilmesi. Aynı şekilde sizin de denediğiniz ve etkisini gördüğünüz yöntemler varsa lütfen görüşlerinizi yazın *-*

Garantili Saç Uzatma ve Saç Dökülmesini Azaltma Yöntemleri
34
36
Görüşünü yaz
34Kız Görüşü
36Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye
  ellerine sağlık canım :) benim saçlarımın yağ dengesi bozuldu fazla yağlanıyo ve egzamam var saçta. çook fazla azaldı saçım. ellerime pul pul saç gelmiyor hatta döküldüğünü görmüyoum sadece azaldığı çook fazla belli. köklerim azaldı saçım kedi tüyü kadar bişey kaldı :( eski saçlarımı çok özledim ne yapmalıyım bilmiyorum artık yaşta 20 :( naturaderm çam yağı almıştım 6 kutu içinde her türlü yağ var şampuanla karıştırın kullanın diyordu bikaç sefer kullandım durulamama rağmen duştan çıkıp kuruttuğumda hiç yıkanmamış gibi yağlı görünüyordu saçlarım ben de o 6 kutuyu bıraktım evde boş boş duruyor kullanmıyorum :( hangi doktora gidip hangi kontrolü yapmalıyım onu da bilmiyorum hormon testi yaptır diyen var falan ama.. ilk saç egzamamı mı önlesem saçlarımın yağlanmasını mı saçlarımın azalmasını mı bilemedim :' eskiden ne güzel saçlarım vardı artık eser kalmadı :( ama yine e şükür demekten başka elimden bişey gelmiyor beterin beteri var :( ama ben 20 yaşında böyleysem 30 yaşında bilmiyorum ne olur saçlarım :( bir tavsiyen var mı :( :( ?
  Görüş hala geçerli mi?
  • cınlama

   Canım benim bir arkim öyleydi kızın birden bire saöı yerine geri geldi.. öncelikle doktora gitmelisin hemde hemen sorunu tespit ettir. Bir önerinde çam terebentine devam et yağlı değil parlak gösterir sen çok takıntı yapıyorsun anlaşılan sık sık saçlarını yıkama haftada 2 güne endeksle. Susam yağının saöa çok iyi geldiğini duydum ben deneyeceğim. Ha bidr sen direk dalin bebe şampuanına başla çok iyi gelecek emin ol.

  • Gizli Üye

   dalin bebe mi? gerçekten mi? ama terebentine değil canım naturaderm çam yağı hani tanju çolak yapmıştı yaa ondan aldım sence iyi midir devam etsem mi :/ o arkadaşın nasıl birden iyileşti şaşırdım ama sevindim de :) @cınlama

  • nazlıcannn188

   Benim de aynı şeylerle başım dertte bu seboroik dermatit denilen zıkkım insanı hayattan bezdiriyor ben doktora ilk gittiğimde konazol isimli küçük pembe beyaz ambalajlı bir şampuan vermişti ve o bir sene kadar kurtarıcım olmuştu ama daha sonra 1 kutu bitince içindeki etken madde kortizon olduğu için daha fazla ona devam etmek istemedim onun dışında tecrübelerimden edindiğim sonuç şu ki saç derini ne kadar az yıpratman şey kullanırsan o kadar rahat ediyorsun bu yüzden bebe şampuanıyla saçlarımı yıkamaya başladım hala maksimum 2 güne bir saçımı yıkamam gerekiyor ama kaşıntı olmadığı için seviniyorum resmen günde 3 kez saçımı yıkadığımı bilirim bazen kendi kendime 1 hafta boyunca saçımı yıkasam ne güzel olur diye düşünmüyor değilim :D

  • Hepsini Göster

En İyi Erkek Görüşü

 • voluptuous
  Teşekkür ettim paylaşım için
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3335
 • Gizli Üye
  Elinize sağlık..
 • Gizli Üye
  Faydalı bir bence olmuş
 • Gizli Üye
  Güzel paylaşım teşekkürler.
 • resisstiii
  Çam terebentin yağından yeni aldığım şampuana 2 damla damlattım bir blogda okuyup. Şimdi kullanmayım mı o şampuanı 😭
  • HimonoOnna

   çam terebentinin yağlı bir yapısı yok daha çok esans olarak adı geçer şampuanın yapısına olumsuz bir etkisi olacağını sanmıyorum kullanabilirsiniz :)

  • resisstiii

   Tamam peki teşekkürler 😌

 • Simsimi34
  Güzelmiş, teşekkürler :)
 • jenifeer
  Ellerine sağlık bu bilgileri bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederim :) benimde aynı sorunum var saçlarım sürekli yıpranip döküldüğünden dolayi bir yere kadar uzuyo o bir yerden sonra uzamiyo kalıyo öylece çünkü gittikçe uçları inceliyor azalıyor ve kesim istiyor. Bunları aynen uygulucam bende ama anlamadigim birşey var erkeklerde doğum kontrol hapı kullanmasin yazmissin bizde nasıl kullaniliyo peki burdaki alaka nedir? Fark nedir anlayamadim? Bir de doğum kontrol hapı eczade tek bir tane çeşidi mi var yani senin dediğinle aynimidir acaba? O hapın sacimizda nasıl bir etkisi oluyor erkeklerde niye olmuyor bunu merak ettim?
  • HimonoOnna

   rica ederim faydalı olabildiysem ne mutlu :) doğum kontrol hapındaki östrojen ve progesteron hormonları saç oluşumunu önemli ölçüde artırıyor ama bunlar aynı zamanda kadınlık hormonu olduğundan saç derisinden alıyor olsa da erkeklere ne gibi etkileri veya yan etkileri olur bilemiyorum. Bu yüzden emin olmadığım ve yanlış yönlendirmek istemediğim için sadece bemiks ve bepanthen ampül karışımı kullanmalarını önerdim sen gönül rahatlığıyla kullanabilirsin markası önemli değil zaten doğum kontrol hapları içerik bakımından standart herhangi biri işini görür

  • jenifeer

   Tamam canım saol çok teşekkür ederim hepsini aynen uygulucam :)

 • Hayalçiçek
  Saç fırçası işe yarıyor mu? ;)
 • Gizli Üye
  zevkle okudum tesekkurler
 • selambenyalnizlik
  Güzel olmuş teşekkür ederim
 • Gizli Üye
  iyimis
 • sensizdeniz
  Çok teşekkürler güzel olmuş.
 • dlberr
  sampuanıma bemiks bepanten ve evigen ampüllerini karıstırıp kullanmıstım kesinlkle işe yarıyor uzama anlamnda sadece sac kremiyle yumusatmak gerekiyo cunku zor taranıyor biraz sertlesiyor aMA işe yarıyorr kesnlekle
 • Gizli Üye
  Hepsi çok güzel öneriler teşekkürler :) ama ben doğum kontrol hapı ne işe yarıyo anlamadım o ne alaka :)
 • sevimli789
  sac uzaması icin verdiginiz örnek ne kadar güvenilir denediniz mi? Benim saclarım cok az ve dalgalı biraz da uzun gürleştirmek icin ne kullanmalıyım? bir soru daha saclarımın gün boyunca dalgalı kalmasını nasıl saglaya bilirim elidor sac şekillendirici kullanıyorum sence dogru mu? :)))
  • HimonoOnna

   soruların cevabı için ilk 2 cümleyi ve yazının geri kalanını okumalısın son soru içinse milkshake Curl Passion Designer Bukle Belirginleştirici önerebilirim :)

  • sevimli789

   ilaclardaki kiyasallar zarar vermiyor mu sayın sac uzmanı :)

  • HimonoOnna

   bunlar ilaç değil vitamin kapsülleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsin

 • huriss
  Sogan kürü uyguluyorum, faydasini gördüm kizlaaar :-)
  • Ecem9390

   Soğan kürü nasıl oluyo ve ne işe yarıyo?

  • HimonoOnna

   öneri için teşekkürler ayrıntıları paylaş lütfen *-*

  • huriss

   Sogan kürü saclarimi uzatti.
   TARIF:
   1 sogani ikiye bölüp, 1,5 bardak sulu tencereye koyun. Sogan kaynamaya basladigi anda alip, sogumaya birakin. Suyunu saciniza süreceksiniz, fakat sacinizin temiz olmasi lazim. (yani dustan sonra uygulayin) sogan suyunu saciniza masaj yaparak uyguladiktan sonra 1 saat bekletip durulayin. ben haftada 2 kez yapiyorum :)

 • nazlmaz
  doğum kontrol hapını bende doktordan duymuştum
 • sylwiado
  Doğum kontrol hapı vucudun bir yeriyle temas edince kıllanma yapıyomus? Doogru mu?
  • HimonoOnna

   hayır bunlar şehir efsanesi doğum kontrol hapının öyle anında tesir edecek cinsten bir yapısı yok

  • sylwiado

   tesekkur ederım bilgilendırdıgın ıcın sacım yaklasık 5 senedır boynumdan asagıya ınmıyo yararlı olacak

  • HimonoOnna

   saç konusunda biraz sabırlı olmak gerek maalesef bu yazdığım uygulamalarla en kısa sürede istediğin uzunluğa ulaşır umarım :)

  • Hepsini Göster
 • Gizli Üye
  Doğum kontrol hapı gercekten ıse yarıyormu?
  • KolalıCelibonn

   Hayır

  • HimonoOnna

   östrojen ve progesteron hormonları saç oluşumu büyük ölçüde destekler doğum kontrol hapı bu yüzden etkili

 • -Şavk
  öncelikle paylastiginiz bilgiler oldukca yararli bilgiler
  biotine özellikle katiliyorum
  paylasim icin tesekkürler

  yalniz su konuya deginmek istiyorum. Sac kuruyken taranmalidir bilgisi yanlis
  bircok kez arastirdim bunu. sac islakken kesinlikle taranmamalidir. kirilganligi had safhadadir cünkü.
  bunun yerine sac tamamen kuruduktan sonra taranmalidir uygun bir firca/tarak ile. (söylediginiz gibi genis agizli taraklar)

  bir de C vitamini de son derece önemlidir saclar icin. alinan diger vitamin ve minarellerin, mesela biotinin kana karismasi acisindan dogrudan etkilidir.
  • HimonoOnna

   evet c vitamini kullanmakta yarar var fakat yine de saçları ıslakken tarama konusunda direniyorum çünkü saçlarım kuruyken taranabilen bir yapıda değil kuru saç ve tarak ikilisi bana acı, yolunmuş saçlar ve sinir krizi getiriyor maalesef :D görüşünüz için teşekkürler *-*

  • -Şavk

   saclariniz bakimli olursa, yumusak saclar genis agizli taraklar ile tarandigi zaman adeta akar aralarindan
   aci hissi uyandirmaz, hirpalanmaz da :) siz yine de bir düsünün söyledigimi

   rica ediyorum
   iyi aksamlar

  • HimonoOnna

   dikkate alıcam teşekkürler :)

 • mammamiaa
  Cok tesekkur ederim gokte ararken ks de buldum :)
 • blonde20
  Dax supergro bende cok memnunum :)
 • balımtuğçe01
  Bebe sampuanina katip o sampuanimi kullanacagiz? baska şampuan a katsakta ayni etki olur mu?
  • HimonoOnna

   Bebek şampuanları bebek cildine zarar vermemesi için içerik olarak çok daha masum, şampuanın en saf hali o yüzden özellikle bu şampuanı önerdim ama benim çok memnun olduğum saçlarıma iyi gelen bir şampuan var onu kullanmak istiyorum diyorsan karışımı kendi şampuanına da rahatlıkla uygulayabilirsin etkisini gösterir

 • Gizli Üye
  çok güzel bir paylaşım olmuş ^^
  ben bepantenli olan karışımı yapmak istiyorum ama zararı olmaz dimi, bundan korkuyorum
  • HimonoOnna

   güvenilir olması açısından özellikle kendim deneyip tecrübe ettiğim şeyleri yazdım ve gerçekten faydasını gördüm gönül rahatlığıyla kullanabilirsin istersen içeriklerini de araştırabilirsin

  • Gizli Üye

   teşekkür ederim^^

 • neonwinter
  Bu ampullere hastayim muthis etkili. Canim anlamadigim ampullerin ve hapin yarisini 750 mlik sampuana koyup o bitincee digerlerini baska bir sampuanami koycaz. Birde neden bebek sampuani onu hic anlamadim kuzum :/
  • HimonoOnna

   evet aynen öyle. Malzemelerden 1er kutu alıp 2şişe şampuan karışımı yapabilirsin. Bebek şampuanları bebek cildine zarar vermemesi için içerik olarak çok daha masum, şampuanın en saf hali diyebiliriz. Bizim istediğimiz de saçları gereksiz pazarlama saçmalıklarından ayırıp ihyacı olan temizliği ve bakımı sağlamak bu yüzden yaşasın bebek şampuanı. bir de ben kokusunu ve saçlarımı yumuşacık yapışını çok seviyorum tabi :D

 • ele_geçirilmez
  sağol :)
 • riri00
  Çok tesekkurlerrrrr <3333
 • LolipopGirl
  saçlarımı bir süre önce kestirmiştim ama kısa saç bana hiç yakışmıyor ve uzatmaya çalışıyorum ama olmuyor off :/
  • HimonoOnna

   doğru modeli bulduğunda kısa saç bence gayet alışılmışın dışında, kullanışlı ve farklı ama saç uzatma işi sabır istiyor maalesef moralini bozma yazıdaki adımları uygulayıp daha kısa zamanda istediğin saçlara sahip olabilirsin *-*

  • LolipopGirl

   inşallah =)

 • hacer22
  Doğum kontrol hapinin vucutta killanma yaptigini duymustum onun için bu karışımı yapmaktan vazgectim. Saclarimin uzamasini istiyorum :/
  • HimonoOnna

   yazıda da belirttiğim gibi ben aylardır kullanıyorum kıllanma vs. gibi bir etkisi olmadı vücudumda yine de içine sinmiyorsa sadece bemiks ve bepanthen ampülleri şampuanına karıştırarak kullanabilirsin *-*

 • Güzelim25
  Tskler cok iyi
 • Nighta
  Faydalı bir paylaşım.
 • YeşilGözlüSiyahKedii
  Benim saçlarım açıcıdan dolayı yandı lastik gibi sünüyor banada bir çözüm bulun lütfeen :(
  • HimonoOnna

   saçlarının sağlıklı uzaması için önce yanmış kısımları temizlemek en mantıklısı. Güzel bir yüzün var uygun bir modelle kısa saç sana çok yakışır daha sonra da maske ve bakım yağlarıyla çabucak toparlarsın :)

  • ama kestirmek istemiyorum kısacık zaten :(

 • mentalist1
  Amann kel mi olcaz diyesin geldi ne zor yaa
  • HimonoOnna

   biotin hapı al geç saçların güzel uğraşma hiç

  • mentalist1

   Him bir benceyi de biotin hapini anlatmak için ayirsan ya o halde ;) nasil kullaniliyor yan etkisi var mi hangi markalar iyi vs

  • Heaven00

   ben solgar biotin kullandım etkisi oldumu bilmiyorum ama su an saç uclarım çatalaşmayı gecmiş 6 yola ayrılmıs cok can sıkıcı bir durum birde sakın ama sakın düzleştirici kullanmayın ıslak saca bir kere kullandım bir daha toparlıyamadım ilk denememdi duştan sonra merak işte önce bir cossss sesi ardından makinayı ilk kullandık ondandır diye kendini avutmalar sacları kuruduktan sonra İsmail Yk Allah belanı versin eşliğinde uyumak:)

  • Hepsini Göster
 • Gizli Üye
  Teşekkürler.
 • GüzelKardeşim
  Yararlı olmuş eline sağlık.
 • Gizli Üye
  teşekkürler yararlı paylaşım bende de erkek tipi saç dökülmesi vardı saç dökülmesine karşı kür uyguladım baya işe yaradı tavsiye ederim.
 • epplymot
  benim saçlar dalgalı ve ince telli ama fön tarağı kullanıyorum tararken sıkıntı olur mu?
 • Gizli Üye
  iyi yazmışsın...
 • Vault_Boy
  Faydalı bir bence olmuş
 • Gizli Üye
  Yuregine saglik
 • gırgırınaaa
  teşekkürler eline sağlık
 • çelik35
  O nedir lo
 • Gizli Üye
  Dogum kontrol hapini niye ezio karistiriyosun cok merak ettim niye dogum kontrl hapi niye asprin degil de o :):) yani o hapin ozelligi hakkin da bilgin var mı sac dokulmesini azaltan yan etkisi falan mi var ki onu merak ettim kadinlar icin soyledigini bildigimi soyluyeyim
  • HimonoOnna

   evet içeriğindeki kadınlık hormonu bakımından saç oluşumuna büyük etkisi var bu yüzden :)

  • Gizli Üye

   Himmm anladim

 • Gizli Üye
  Tıbben garantili minoksidil var :)
 • VFreaks
  Teşekkürler. Dikkate alıcam
 • merak52
  Çok saol
 • Yalniz00
  Şampuan yumusak yapıyor ama yeşil sabun keçe gibi yapıyor ne yapmalıyım?
  • HimonoOnna

   yeşil sabun+saç kremi deneyebilirsin

 • ciyisk
  şampuan yerine zeytinyağlı sabun kullanırsanız dökülme azalır
 • aerolite
  Stres saç döker.
 • zeyzey12
  sakal için geçerlimi?
  • HimonoOnna

   tecrübe etmediğim için kesin bişey söyleyemem ama mantıken evet olabilir özellikle biyotin hapının. ayrıca duşta karışımlı şampuandan bir miktar sakalına da sürebilirsin olmadı o saç maskesi dax supergro'yu haftada 1-2 kere uygulayıp beklet mutlaka yararını görürsün

 • tcedse
  İnsan saçı ayda ortalama 1.25 cm uzar ve saçın her bölgesi için uzama miktarı aynıdır. Beslenme, genel sağlık koşulları, ilaç kullanımı, yaş, saç bakımı ve çevresel faktörler bu uzama süresi ve miktarı üzerinde etkili olabilir. Genel olarak saçı daha hızlı uzattığını söyleyen kozmetik ürünlerin gerçekte uzama sürecine bir etkisi bulunmamaktadır, ancak saç derisi ve saç köklerine düzenli olarak yapılan bakımla saçların daha sağlıklı uzaması ve uçlarının daha az kırılması sağlanabilir.
  • tcedse

   Saçlar 3 aşamada uzar. Birinci aşama saçın aktif olarak uzadığı, 2-6 yıl arasından sürebilen anajen aşamasıdır. Bu aşamada saç kökü hücreleri aktif olarak çalışır ve saç derisi altında saçı dışarı iterek uzamasını sağlar. İkinci aşama olan “katajen” aşamasında büyüme durur ve son aşama olan “telojen” aşamasında ise yeni saçların çıkmasını sağlamak için düşerek dökülür. Emeğinize SAYGI duyarım ancak bilimden uzak atmasyon bilgiler yazmışsınız. 20 yıllık uzman danışman kuaförüm ve saçın hızlı uzaması diye bir evre yer çekimine aykırıdır

  • HimonoOnna

   bilgi için teşekkürler

 • bolywood27
  Sakal icin?
  • HimonoOnna

   doğal zeytin yağı, tatlı badem yağı, çam terebentin esansı vb. yağlar karıştırılıp haftada 1-2 kere sürülüp 2şer saat bekletilebilir özellikle badem yağı kaşı kirpiği, saçı sakalı her türlü besleyip gürleştirmesiyle ünlü

  • bolywood27

   Bende köselik var ya ona çare olr mu

  • HimonoOnna

   kesin bir şey söyleyemem ama denemekte yarar var

  • Hepsini Göster
 • pisst_bana_bak
  + olarak doğal yağ badem yağıı
  • kitaplarasik

   badem yağı nasıl kullanılıyor biliyor musun?

  • pisst_bana_bak

   Saçını yıkamadan 30 dk önce saçına uygula iyice saç diplerine yedir. Sonra saçını yıka istersen googleden bir göz at.

  • HimonoOnna

   evet onun etkili olduğunu duymuştum ama bildiğim kadarıyla özellikle tatlı badem yağı olmasına dikkat edilmeli. Görüş için teşekkürler *-*

 • Gizli Üye
  Benim bildiğim kadarı ile erkeklik ile ilgili hormonlardan olan DHT nin saç köklerine baskısı sonucu saç dökülmesi olmaktadır. Dolayısı ile bu hormonu bastırıcı ilaçlar ya da hormonu doğal yollardan kontrol altına almak öncelikli çözümdür. Ama bunu yapacak olan bir erkekse ve henüz yeni evliyse sakıncalıdır çünkü bildiğim kadarı ile evlilikte sorunlara yol açmaktadır. Sonuçda bir uzman yardımı gereklidir.
  • HimonoOnna

   Haklısınız işin içine hormonal faktörler girdiğinde bir doktora danışmakta fayda var ama yine de bu belirttiğim küçük önlemlerle tamamen durdurulamasa da azaltılabilir

 • Heaven00
  benim yeterince uzun ama pek sağlıklı oldunu söyleyemem :)
  • HimonoOnna

   a çok güzel :D biyotin hapıyla bir kaç aya toparlar

 • ZeBrandon
  Faydalı bir paylaşım olmuş teşekkürler.
 • deno06
  Bilgi. için teşekkürler
 • FerhatKrks
  eğer bir saç dökülecekse dökülür.. tek ilacı takıntı yapmamak , sürekli saçlarım dökülüyor mu diye çekip durmamak.. dert etmemek.. he tabi her gün saçları en az 1 kere yıkamak.. şampuan maske o bu şu diyosun da hepsi saçlara pozisyon veriyor mesela ( kuruluk , parlaklık , sertlik ) ama köklerine çözüm değil.
  • HimonoOnna

   her birini kullanıp tecrübe etmiş biri olarak belirtmeliyim ki, bahsettiğim biyotin hapı ve şampuan karışımı tamamen saç köklerine ve yeni saç oluşumuna etkili Dax supergro saç maskesi de özellikle saç derisini besliyor yazının geri kalanındaki önerilerse mevcut saçları güçlendirip besleme amaçlı. Eğer dökülecekse dökülür mantığını doğru bulmuyorum problem varsa çözüme gidilir ve ortadan kaldırılır.

  • FerhatKrks

   kardeş iyi geceler.. bizim aile de herkes keldir yaşım 23 olacak ve 1 tel bile dökülmüyor.. bir dönemler korku içindeyken dökülmeler olmuştu.. o nedenle tamamen psikolojik diyede birşey yapma diyen yok sadece temiz tut bol bol yıka fazla düşünme gerisi boş dediklerin boş şeyler

 • ıMıkıFareI
  Şimdi diyelim ben saçlarımı jame's Hetfield gibi uzatmak istiyorum bunun için doğum kontrol hapımı yemem lazım iyice cıfkı çıktı bu işin :D
  • HimonoOnna

   tamam benim de kız halimle james hetfield saçlarına özenmişliğim var ama yine de bu kadar umutsuz olma vitaminlerle falan takviye yapıp uzatırsın bir de James'in hatırına sana it works hair skin nails öneriyorum yurt dışından getirtebilirsen 7-8 aya kalmaz kendi grubunu kurup üstüne de bir thrash metal albüm çıkarırsın bana güven :D

 • 0Kadirrr0
  Okumaya usendim ama saol :D
 • Pyrrha33
  Öyle bir yöntem yok, en iyisi saç ektirme
  • budavarmi

   saçlarını nasıl sağlıklı uzatacağını söylüyor nasıl kökünden saç çıkaracağını değil ben şimdiden kabullendim ileride sorun olmasın diye. d

  • HimonoOnna

   erkek vücudundaki DHT hormonu saç dökülmesine neden olur maalesef bu yüzden beyler bu konuda kadınlardan daha çaresiz. Ve @budavarmi evet kastettiğim buydu teşekkürler :D

 • Daha Fazla (8)
YÜKLENİYOR...