Bigudi Nasıl Kullanılır? Dalga Dalga Saçlara Kavuşmaya Hazır Mısın?

komiklikedi

Annem haftalardır odamda derin bir temizlik yapmamı istiyordu. Ben de sürekli bir bahane bulup atlatıyordum. Ama baktım ki daha fazla kaçamıyorum, işe koyuldum. Kitaplar, kıyafetler, bazanın altı, dolabın üstü derken neler buldum neler... Eski oyuncaklarım, okul formalarım, günlüklerim, ilk makyaj malzemelerim ve zamanında sürekli olarak kullandığım canım bigudilerim!🤩

Bigudi Nasıl Kullanılır? Dalga Dalga Saçlara Kavuşmaya Hazır Mısın?

Eskiden her akşam saçlarımı sardığım emektar bigudilerimi bulunca böyle bir duygusallaştım. Çünkü hem bigudilerin saçlarıma verdiği şekli çok severdim hem de evin içinde kafamda bigudilerle gezinmek çok hoşuma giderdi. Tabii zamanla gelişen teknolojiye ayak uydurdum ve pek fazla bigudi kullanmaz oldum. Sonraları Dyson Airwrap ile tanışınca da emektarları tamamen kaldırdım. Açıkçası Coanda etkisi sayesinde saçlarımı çekerek bana hiç zahmet vermeyen Dyson Airwrap varken bigudilerle çok uğraşamadım. Ama geçen gün onları öyle boynu bükük görünce dayanamadım, hemen sardım saçlarımı. Karar verdim, arada bir kullanacağım. Sonuçta kaç yıllık hukukumuz var. Eğer sen de bigudi nasıl sarılır, nasıl kullanılır diye merak ediyorsan yılların tecrübeleriyle hazırladığım bu yazıyı inceleyebilirsin.😍

Seç, Beğen, Sar: Hangi Bigudi Nasıl Sarılır?

Bigudi nostaljik bir ürün aslında. Ama son dönemde farklı çeşitleri de çıktı. Birazdan hepsinde bahsedeceğim. Böylece sen de kendine en uygun olan bigudi çeşidine karar verebilirsin. Hazırsan, başlayalım! 🥳

Pek Pratik: Sosis Bigudi Sarma

Sosis Bigudi Sarma
Sosis Bigudi Sarma

İnce, uzun bir sünger şeklindeki sosis bigudi çok pratik bir ürün. Çünkü sarması gerçekten çok kolay. Bir de süngerler kalın olmadığı için gece uyurken kafana baskı yapmıyor. Ayrıca sosis bigudiyle yapılan dalgalar çok doğal duruyor. Peki, nasıl kullanılıyor?

🌸Saçlarını sosis bigudiyle sarmadan önce hafifçe ıslat. Eğer duştan çıktıysan da saçlarını tamamen kurutma. Biraz nemli kalsın.

🌸Sonra saçından ince bir tutam al ve elindeki sosis bigudinin ortasına güzelce sar.

🌸Saçını sardıktan sonra bigudiyi uçlarından kıvararak kapat. Böylece tutamların açılmaz.

🌸Saçını sardıktan sonra istersen saç kurutma makinesiyle hafifçe kurutabilirsin. Ya da saçlarını geceden sarıp yatarak sabaha mükemmel dalgalarla merhaba diyebilirsin. Karar senin!

Bu da Nostaljik: Sünger Bigudi Nasıl Sarılır?

Sünger Bigudi
Sünger Bigudi

Sünger bigudi ailenin en nostaljik üyesi. Bunun bir de yapışkanlı versiyonu var. O da sünger bigudiye benziyor. Sadece yüzeyi biraz daha pütürlü. O pütürler saçları tutmaya yarıyor. Ama yapışkanlı bigudiler de, sünger ürünler de aynı şekilde kullanılıyor.

🌸Bu bigudileri kullanırken de saçın hafif nemli olması gerekiyor. Ayrıca istersen saçlarına biraz köpük sürerek yapacağın dalgaların daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsin.

🌸Saçlarını eşit miktarda tutamlara ayır. Tutamların çok ince olmasına gerek yok.

🌸Daha sonra saçlarını uçlardan başlayarak bigudiye sar. Sünger bigudileri kendi klipsleriyle, yapışkanlı bigudileri penslerle tutturabilirsin.

🌸Sardığın saç uzunluğuna dikkat etmelisin. Eğer uçlara doğru dalgalanan saçlar istiyorsan bigudileri kulak hizasına kadar sarabilirsin. Daha bonus bir tarz istiyorsan saçlarını diplere kadar sarmalısın.

🌸Saçlarını tamamen sardıktan sonra kurutma makinesiyle kurutabilirsin. Bu aşamada saçları dağıtmamaya özen göstermelisin. Eğer vigo başlığın varsa işin çok daha kolay olacaktır.

🌸Kurutma makinesi kullanmak istemezsen saçlarını kendi halinde kurumaya bırakabilirsin.

🌸Bigudileri saçında istediğin kadar tutabilirsin. Önemli olan saçının tamamen kuruması.

🌸Bigudileri açtıktan sonra ellerinle dalgalarını dağıtarak mükemmel bir görünüm elde edebilirsin.

En Teknolojik: Elektrikli Bigudi Nasıl Kullanılır?

Elektrikli Bigudi
Elektrikli Bigudi

Isıtmalı bigudiler aslında çok eski zamanlardan beri var. Ama bu ürünler son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde daha kullanışlı hale geldi. Kullanım kolaylığı da bu bigudileri popülerleştirdi.

🌸Bu bigudiler elektrikle çalışan bir ısıtıcı kutusunun içerisinde satılıyor. Kullanmadan önce fişe takılan kutu içindeki bigudileri ısıtıyor. Isınan bigudiler de saça sıcak bir haldeyken sarılıyor.

🌸Isıtmalı bigudileri sararken ellerini yakmaktan çekiniyorsan ısıya dayanıklı bir eldiven kullanabilirsin.

🌸Tutamlara ayırdığın saçlarını bigudilere tek tek sardıktan sonra istediğin kadar bekleyebilirsin. Genelde 15-20 dakika içerisinde etki eden bu bigudileri gün boyu da saçında tutabilirsin.

🌸Bu aşamada saçlarım yanar mı diye korkmana gerek yok. Çünkü zaten sen ürünleri kutudan çıkardıktan sonra onlar yavaş yavaş soğumaya başlıyor ve 15-20 dakika içerisinde normal bir bigudiye dönüşüyor.

🌸Saçlarını açıp şöyle bir güzel dağıttıktan sonra dalgalarını savura savura gezebilirsin.

Bigudi Nasıl Kullanılır? Dalga Dalga Saçlara Kavuşmaya Hazır Mısın?

Ben saçlarımı en çok dalgalıyken seviyorum. Elime ne zaman bir dergi alsam ilk olarak siyah dalgalı saç modellerine bakıyorum. Saçlarımı dalgalandırmak için daha önce de dediğim gibi Dyson Airwrap kullanıyorum. Ama bigudilerimle geçirdiğim o güzel günleri de hiç unutmuyorum!💜

Sen bigudi kullanıyor musun? En çok hangi çeşidini seviyorsun? Güzellik sırlarını bizimle de paylaşır mısın?🤩

Bigudi Nasıl Kullanılır? Dalga Dalga Saçlara Kavuşmaya Hazır Mısın?
14
1
Görüşünü yaz
14Kız Görüşü
1Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • FunnySunny
  Ben kendim beceremiyorum ya. Sırf kıvırcık saça özendiğim için kuaföre gidip perma yaptırmıştım 2 sene önce. Saçımda 8 aya kadar kaldı. Çok beğenmişti herkes. Şimdi eski haline döndü hevesimi aldım düz saçlarımla mutluyum.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

131
 • Redamancy-4
  Çok eskide kalmadı mı ya yinede kullanılır
 • Yenice135
  Süper bi paylaşım çok begendim bana baya faydalı olcak
 • Yocto_Yotta
  Hayır hazır değilim dalga dalga saçlarla buluşmaya.
  Bilgi için teşekkürler bu arada :)
 • MaysaSu
  Deniycem mutlaka
 • Atarlıı_Şekerpare
  Dyson gözümüze gözümüze sokan bir fenomen daha. Bacım bizde biliyoruz ne şahane ne muhteşem ürün. Alamıyoruz bunu daha fazla pekiştirmeyelim 😒
 • Alisaofficial
  Teşekkürler👌🏼
 • Gizli Üye
  çok severim zaten bigudiyi
 • KsKҽdisi
  Teşekkürler çok güzel olmuş.
 • Gizli Üye
  güzel
 • nirhamm
  Setini istiyorum ama pahalı
 • Ayabasanmaymun
  Çok güzel bir bence olmuş emeğine sağlık💜 ben zaten kıvırcığım ihtiyqcım yok ama düşünenlere yol gösterici olmuş
 • suunmxv
  Harika Olmuş bilgilerin için teşekkürler :)
 • SmellSmoke
  Eline emeğine sağlık ama saçlarım zaten dalgalı.. Keyifli günler. 😃✌
 • Gizli Üye
  Çocukken hep merak etmişimdir ve çok ilginç gelmiştir çocukken
YÜKLENİYOR...