Düz Kesim Saç Kimlere Daha Çok Yakışır?

Lastiktokalı

Düz kesim saçlar yıllardan beri gönlümüze taht kurmuş klasik ve havalı modellerden oluşuyor. Özellikle 2020 yılının saç trendlerinde uzun ve düz kesim saçlar dikkat çekiyor. Yüz şeklimize göre şekillendirdiğimiz saçlarımız stilimizin en önemli anahtarı. Kimine uzun düz saç kesimi yakışıyorken kimine düz kısa saç modelleri yakışıyor. Düz kesim saçlar gece gündüz, yaz kış fark etmeksizin her ana ve her mevsime uyum sağlayabiliyor. Tabii bu noktada nasıl şekillendirdiğimiz ve bu şekli nasıl koruduğumuz da oldukça önemli. Eğer saçların doğuştan düz ise şanslısın! Ama ya değilse? İşte o noktada bu kesimin uygun olup olmadığını iyice irdelemek ve emin olmak gerek.

Sen de uzun ya da kısa düz saç modellerini beğeniyor ama kararsız kalıyorsan bu yazı tam sana göre!

Uzun düz kesim saç modeli

Düz Kesim Saç Kimlere Daha Çok Yakışır?

Klasik saç modellerinden vazgeçemiyor, hem saçımın uzunluğu kalsın hem de havalı görünsün diyorsan uzun ve düz saçlar senin için ideal. Hiç korkmadan ve endişe duymadan kuaförüne gidebilir, istediğin uzunlukta sağlıklı ve havalı görünen bir saç kesimi yaptırabilirsin. Çünkü bu saçlar tüm yüz tiplerine yakışıyor ve istenilen her şekil verilebiliyor. İster işte, ister sosyal hayatında rahatlıkla kullanabilirsin. Ben bugüne kadar uzun düz kesim saçlara sahip olan ve yakışmayan bir hemcinsime rastlamadım. Elbette bu saçın havalı ve güzel görünmesi için bakımını ihmal etmemelisin. Saç şekillendirme konusunda mümkün olduğunca ısıdan uzak durmanı, eğer ısı kullanacaksan da saça en az zarar veren ürünleri ya da öncesinde ısı koruyucu spreyleri kullanmanı tavsiye ederim. Mesela Dyson Airwrap bu konuda ideal! Coanda etkisiyle saçı aşırı ısı kullanmadan şekillendirmesi harika!

Küt düz kesim saç modeli

Düz Kesim Saç Kimlere Daha Çok Yakışır?

Çekici ve havalı, kimi zaman da kurtarıcı olan bu model saçımızın ucundaki kırıklardan kurtulmak için birebir. Her yüz tipine, her yaşa, her insana yakışabilir bence. Kuaföre gidip kurtar beni bu sağlıksız saçlardan dediğin anda akla gelen ilk saç kesim modeli bu oluyor. Hem kırıklardan kurtuluyor hem de sağlıklı görünümlü bir saça kavuşmuş oluyoruz. Özellikle omuzda saç boyu için biçilmiş kaftan!

Bob modeli düz kesim saç

Düz Kesim Saç Kimlere Daha Çok Yakışır?

Rihanna ile birlikte hayatımıza giren bob modeli, aslında asimetrik bir model. Yani tamamen düz değil ama yine de teknik olarak düz kesim saç modelleri arasında yer alıyor. Kullanışı oldukça rahat. Özellikle uzun ve küçük yüzlü kadınlara yakıştırıyorum ben. Şekli zaten şahsına münhasır ama tabii ki modelini göstermek için biraz çaba sarf etmek gerekebiliyor.

Katlı kesim düz saç modeli

Düz Kesim Saç Kimlere Daha Çok Yakışır?

Saçlarım düz kesim olsun olmasına da ben duramam biraz da hareket isterim dersen saçlarına katlı bir kesim yaptırabilirsin. Özellikle dalgalı saçlar için katlı kesimler müthiş bir seçenek olur. Çünkü şekillendirmek çok daha kolay olur. Eğer saçların çok fazla veya kalın telli ise katlı kesimi tercih edebilirsin. Saçlarının daha hacimli görünmesini sağlamak isteyenler için de ideal bir saç modeli olmakla birlikte, bu saçları toplamak hayli zor olabiliyor. Kısa katlı kesimler de oldukça havalı duruyor. Özellikle yaz aylarının gözdesi olma yolunda ilerliyor.

Lob modeli düz kesim saç

Düz Kesim Saç Kimlere Daha Çok Yakışır?

2020 yılının trendleri içinde yer alan lob modeli, yine her yaşa, her insana, her ortama yakışacak türden bir model. Hatta düz kesim saç modelleri arasında en kullanışlı olan modellerden biri kendisi. Bu model omuz hizasına kadar gelen saç uçlarının katlı kesilmesiyle elde ediliyor.

Kaküllü düz kesim saç modeli

Düz Kesim Saç Kimlere Daha Çok Yakışır?

Hepimizin hayatımızın bir bölümünde heveslendiği ve kestirdiği bir şey kakül! Uzun ve düz kesim saçlara çok güzel bir hava katabiliyor. Ben kısa ve küt saç kesimlerine de kakülü yakıştırıyorum. Tabii ki yüz tipimiz bu noktada çok önemli. Eğer dar bir alna sahipsen kaküle çok yanaşma bence. Bakım ve şekillendirme anlamında biraz zorlayıcı olabiliyor.

Çok kısa düz kesim saç modeli

Düz Kesim Saç Kimlere Daha Çok Yakışır?

Cesaret isteyen saç kesim modelleri kısa olanlar, hatta çok kısa olanlardır aslında! Bu saç kesimine sahip kadınların bir anlık kararla yaptıklarını düşünüyorum ve gerçekten yakışana çok yakışıyor. Zaten çok kısa saç kesimini tercih edenler çoğunlukla kendilerine özgü bir tarzı benimsiyorlar. Mesela bu konuda benim favori ismim Audrey Hepburn.

Evet, düz kesim saç modelleri ile ilgili verebileceğim minik ipuçları bu şekilde. Sen hangilerini denedin veya sence hangi yüze hangi saç modeli yakışıyor? Hadi birlikte tartışalım.

Düz Kesim Saç Kimlere Daha Çok Yakışır?
5
2
Görüşünü yaz
5Kız Görüşü
2Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

52
 • Ceydacımsus

  Burnu kalkık olanlara

  Yorumla
 • Barbieeekiz

  Bana yakışıyor😂

  Yorumla
 • darkleyl96

  Çoğu kişiye yakışıyor bence

  Yorumla
 • seksimaymuns

  Bence degisken bir kurali yok

  Yorumla
 • alonebirdd

  Kısa boylu kızlara (kısa saç) Ee tabi ince kızlara uzun düz saç çok yakışıyor

  Yorumla
 • bugencyazar

  uzun düz saç süper duruyor :)

  Yorumla
 • Gizli Üye

  En çok yüzü üçgen olana yakışır.

  Yorumla
YÜKLENİYOR...