SAÇ ŞEKİLLENDİRME

Dyson

Kıvırcık Saçı Düzleştirmede Dikkat Etmen Gerekenler!

nüktelidilber

Biz kadınlar saçlarımızı her zaman farklı bir modelde kullanmak isteriz. Saçlarımızı şekilden şekle sokuyoruz, daha sonra da eve gelip yıkıyoruz, değil mi? Evet günümüz güzel geçiyor ve kendimizi güzel hissediyoruz fakat saçlarımızı çok fazla ısıya maruz bırakıyoruz. Keşke saçlarımıza zarar vermeden istediğimiz saç yapısına sahip olabilsek. Gel, birlikte saç nasıl düz olur, kıvırcık saç nasıl düz hale getirilir gibi soruların yanıtlarını inceleyelim.

Saç şeklimiz neye göre belirlenir?

Kıvırcık Saçı Düzleştirmede Dikkat Etmen Gerekenler!

Irk, yaş, cinsiyet ve hormonlara bağlı olarak herkes farklı saç yapısına sahip olur. Bu konuda maalesef bizim bir etkimiz yok. Tabii bazı profesyonel işlemlerden geçmediğimiz sürece. Kalıcı saç düzleştirme ya da kalıcı kıvırcık saçlara sahip olmak gibi istekler ağır bastığında, işinde uzman kişilerle birlikte bu isteğimizi hayata geçirebiliriz. Bu konuda çevremde sürekli bir tatminsizlik görüyorum. Saçları düz olan kızlar maşa yapmak için, kıvırcık olan kızlar saç düzleştirmek için çaba harcıyor. "Ah saçlarım doğal haliyle çok güzel" diyen kız profilini görmek neredeyse imkansız.

Peki, birçok insanın gözdesi kıvırcık saçlar nasıl düzleştirilir?

Kıvırcık Saçı Düzleştirmede Dikkat Etmen Gerekenler!

Muhtemelen düz saçlara sahip olduğum için benim en çok dikkatimi çeken ve sahip olmak istediğim saç şekli kesinlikle kıvırcık. Yukarıda bahsettiğim kız profiline kuşkusuz kendimi de dahil edebilirim. Hayatım boyunca saçlarıma zarar veren basit saç şekillendirici makinelere paralar ödeyerek ve aynı zamanda da onları yıpratarak saçlarımı şekillendirdim. Uzun yıllar saçlarıma zarar verdikten sonra pişman olup doğal saçımı kullanmaya başladım. Benim gibi yüksek ısılarla, saçlarına zarar vererek değil de bu konuda daha doğru yollarla saç düzleştirme işlemini yapmak için farklı yollara başvurabilirsin. Saç düzleştirici krem ya da saç düzleştirici sprey bu iş için tatminkar sonuçlar vermemekle birlikte hızlı ve kolay kullanılabilir olmasıyla tercih edilen ürünler haline geliyor. Gel şimdi saç şekillendirme konusuna biraz daha yakından bakalım.

Kıvırcıkları düzleştiriyoruz!

Kıvırcık Saçı Düzleştirmede Dikkat Etmen Gerekenler!

● İlk olarak saçını güzelce yıkayıp uçları için nemlendirici kullanman gerekiyor. Bu ürünleri kendi saç yapına uygun olanlardan seçmen her zaman artı puan kazandıracaktır.

● Isı ile yapılacak her işlem saçlarına nem kaybettireceği için nemlendirici kullanmayı lütfen atlama!

● Saçlarını yıkadıktan sonra düzleştirmeyi kolaylaştırmak için bölümlere ayırıyoruz.

● Saç kurutma makinesi ve fırça tarak yardımıyla saçlarını fön çekerek kurut.

● Çünkü senin de bildiğin gibi kuru saçta, düzleştirici işini daha iyi yapacaktır.

● Düzleştiricinin doğru ayarını da yaptıktan sonra saçını tutam tutam ayırarak düzleştirmeye başlayabilirsin.

Kıvırcık Saçı Düzleştirmede Dikkat Etmen Gerekenler!

● İşin püf noktasında küçük tutamlar halinde saçlarını düzleştirmek yatıyor. Büyük bir alanı düzleştirmeye kalktığında ne yazık ki istediğin sonuçları alamazsın. Küçük tutamları saç düzleştirici cihazının ısıtma plakalarının üzerine yayarak daha kesin sonuçlar alabilirsin. Bu işlemi yavaş yavaş ve sabırla yaparsan tatminkar sonuçlar alabilirsin.

● Bir de kullandığın saç şekillendirici çok önemli. Yüksek ısı saçlarını istediğin görünüme kavuşturur ama aynı zamanda maalesef yıpratır. Bu problemi yaşamamak için az ısı ile çalışan ürünleri tercih etmekte fayda var.

Bizim isteklerimizi önemseyen teknoloji harikasıyla tanışabilirsin

Kıvırcık Saçı Düzleştirmede Dikkat Etmen Gerekenler!

Biz kadınlar, her şey bir arada olsun isteriz. Her kadın kuşkusuz hem saçlarının yıpranmamasını hem de saçlarının her gün farklı şekillerde olmasını ister. Her kadının yaptığı gibi ben de bu konuyla ilgili bir çok araştırma yaptım ve seninle bu araştırmanın sonuçlarını paylaşmak istiyorum. Araştırmalarımı yaparken Dyson Airwrap saç şekillendirici ile karşılaştım. Dyson'un bu ürünü aşırı ısı kullanmadan ve coanda etkisinden faydalanarak harika bir performans gösteriyor, doğal olarak saçlara da zarar vermiyor. Hepinize tavsiye ederim!

Son aşama

Kıvırcık Saçı Düzleştirmede Dikkat Etmen Gerekenler!

● Doğru ürünü kullanarak saçlarını şekillendirdikten sonra son aşama olarak; saçlarının ışıldaması için saç serumu kullanmalısın. Bu aynı zamanda saçlarının beslenmesine de yardımcı olacaktır.

● Sağlıklı bir şekilde şekillenmiş saçlarımızın kalıcı olmasını sağlamak için biraz saç spreyi kullanmakta fayda var. Bu sayede bütün gün saçlarını güvenle kullanabilir ve güzelliğini taçlandırabilirsin.

Peki, sen hangi yöntem ve ürünü kullanarak saçlarını şekillendiriyorsun? Kıvırcık saçları düzleştirmek için farklı bir yöntem kullanıyor musun?

Kıvırcık Saçı Düzleştirmede Dikkat Etmen Gerekenler!
4
6
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

46
 • Gizli Üye
  Bu konuda şanslıyım, çünkü saçım düz
 • witchella
  Kıvırcık saç neden düzleştirilir ki 🤦🏻‍♀️
 • darkleyl96
  Çok zor geliyor bana kıvırcık saçı düzleştirmek
 • karakter_meselesi
  iyiki saçım dalgali uğraşamazdım ben
 • Gizli Üye
  Emeğine sağlık bu güzel bilgiler için. Müziği açıp keyifle okudum yazınıhttps://www.youtube.com/embed/zRU2mtKZxtU
 • Kilpatrick
  Her kıvırcık kıl tüyde işe yarar mı, güneş görmeyen yerde))))
 • Mratt2535
  Paylaşım güzel olmu s emeğine sağlık fakat sac düzleştirme işleminde kalıcı bir etkiye sahip olmak için spreye falan herke kalmadan ütü ile duzlestirebilirsin en etkili yöntem
 • iyi bir yazı olmuş :) :)
 • 3 numara saçım var ne fon çekmeye gerek var ne de başka bir şey yapmama oh kıssa😄😅
 • Gizli Üye
  Doğrudan düzleştirici cihaz kullanan insanlar var.
YÜKLENİYOR...