SAÇ ŞEKİLLENDİRME

Dyson

Omuz Hizasında Saç Modelleri En Çok Sana Yakışacak!

puppies

Belki de Rapunzel'in etkisiyle hepimizin uzun saç aşığı olduğu bir dönem vardı. Saçlarımız ne kadar uzunsa o kadar havalı ve güzel olduğumuzu düşünüyorduk. Sonra aniden kısa saç modelleri gündeme gelmeye başladı. Bazılarımız tereddüt içinde kalırken diğerleri hızlı davrandı, upuzun saçlarını kestirdi ve bu yeni saç trendi, popülerliğin tanımını değiştirdi. Ancak uzun saçın bakımının zor olması, uzama aşamasında uçlarının kırılması ve saçın sağlıksız bir hal alması; kısa saçın ise farklı stilleri denemek için yeterince elverişli olmaması üçüncü bir seçeneği ortaya çıkardı: Omuz hizasında saç kesimleri!

Katlı, küt ya da asimetrik: Omuz hizasında olsun ama nasıl olsun?

Omuz Hizasında Saç Modelleri En Çok Sana Yakışacak!

Saçlarımız ister uzun ister kısa ya da omuz hizasında olsun, aklımıza ilk olarak asil ve sade duruşu ile küt saç modelleri geliyor. Özellikle düz saçlılarda daha iyi duran bu model, günlük kullanım açısından da oldukça pratik. Daha enerjik ve hareketli saçları sevenlerin tercihleri ise omuz hizası katlı saç modelleri oluyor. Bu kesim de kendini daha çok dalgalı veya kıvırcık saçlarda gösteriyor.

Omuz Hizasında Saç Modelleri En Çok Sana Yakışacak!

Benim kişisel tercihim ise kullananlara modern bir görünüm sağlayan lob, yani uzun bob saç modellerinden yana. Arkası kısa, önü uzun asimetrik kesime sahip bob modellerin omuz hizasında biten bu yeni versiyonu, gerekli uzunluğu sağladığı için saç şekillendirme sırasında bob kesime göre daha çok seçenek sunuyor ve bana göre omuz hizası küt saç modelleri ile katlı kesimlerden daha hoş ve havalı duruyor. Omuz hizasında saç toplama veya salınık bırakma gibi birçok farklı modeli rahatça uygulayabilmek oldukça kullanışlı oluyor. Sen de bu konuda yeni bir arayış içindeysen hem kullanımı pratik olduğu hem de güzel durduğu için omuz hizasında biten lob saç modelini kesinlikle tavsiye ediyorum.

Omuz Hizasında Saç Modelleri En Çok Sana Yakışacak!

Arkası kısa önü uzun dedik ama bu modelin bir de sağ tarafı kısa, sol tarafı uzun şekli var. Saçımı son kestirdiğimde kuaföre kuzenimle beraber gitmiştik. Ben lob modeli tercih ederken kuzenim de bu asimetrik modeli seçmişti ve ona çok da yakışmıştı. Zaten asimetrik modellerin güzel yanı her yüz şekline uyum sağlaması ve herkeste çok güzel durması. O yüzden sen de denemen gereken saç modelleri listesine bu kesimi ekleyebilirsin. Hatta bu modelleri, saçlarının uç kısımlarına attıracağın katlarla hareketlendirebilirsin.

Omuz hizasındaki saçlarınla deneyebileceğin 2 pratik model

Omuz Hizasında Saç Modelleri En Çok Sana Yakışacak!

Kolay ve hızlı bir şekilde yapabileceğin bu iki model tabii ki; yarım topuzlar ve çeşit çeşit örgüler!

● Yarım topuzu saçlarım salınık olduğunda sıcaktan bunaldığım için ben daha çok yazları kullanmayı tercih ediyorum. Saçlarımın üst kısmını tel ya da lastik tokalarla tutturup topuz yapıyorum ve salınık kısmı da maşayla doğal bir şekilde hareketlendiriyorum.

● Bunun haricinde sen de benim gibi farklı örgü modellerini öğrenebilmek için videolar izleyerek yapabileceklerini deneyebilirsin. Derli toplu saçlar için balıksırtı, mısır örgüsü veya şelale modelleri hem çok kullanışlı oluyor hem de doğal ve güzel görünüyor.

Omuz hizasında saç kimlere yakışır?

Omuz Hizasında Saç Modelleri En Çok Sana Yakışacak!

Söz konusu dış görünüşümüz olduğunda yeni trendleri takip etmemiz, bu sırada da kendimize yakışacak ve rahatça kullanabileceğimiz modelleri seçebilmemiz tabii ki oldukça önemli. Bazılarımız uzun, diğerlerimiz ise kısa saç modelleriyle kendini daha konforlu ve güzel hissediyor olabilir. Ama konu omuz hizasında saç modelleri olunca bu trende yeni yeni alıştığımızı söylemek de mümkün. İşin güzel yanı, kısa ve uzun saçın avantajlarını tek başına elinde tutan bu boydaki kesim, herkese hitap ediyor! Sen de saçlarının kalınlığına ya da saç ve yüz şekline göre sana uygun modelleri tercih edebilir, omuz hizasındaki saçların tadını çıkarabilirsin.

Saçlarımıza şekil verirken nelere dikkat etmeliyiz?

Omuz Hizasında Saç Modelleri En Çok Sana Yakışacak!

Tabii ki hem pratik olmasına hem de güzel durmasına!

Hangimiz saçlarının bakımlı olmasını veya birinin hayran hayran, "Saçlarını nasıl yaptın?" diye sormasını istemeyiz ki? Sadece özel günlerde de değil, yaşamın her anında, hatta evde yalnız başımıza takılırken bile saçlarımızın güzel görünmesini isteriz. Ama bazı zamanlar kendimize ayıracak yeterli vaktimiz olmuyor, böyle durumlarda evimizde bulunan pratik bir saç şekillendirici hayat kurtarıcı oluyor.

Ben her ne kadar düz saçlı olsam da bazı günler dalgalı veya kıvırcık modelleri tercih ediyorum, bunun için de Dyson Airwrap ürününü kullanıyorum. Yüksek ısı kullanmadan, coanda etkisi ile yani hava akımından yararlanarak şekil verdiği için saçlarımın uçlarını kırmıyor. Bu sayede de saçlarımın kırıklarını eskisi kadar sık aldırmam gerekmiyor. Sen de saçlarını şekillendirirken yüksek ısı nedeniyle saç uçlarının kırılmasını istemiyorsan bu ürünü tercih edebilirsin.

Peki, sen hiç saçlarını omuz hizasında kestirdin mi veya bu şekilde kullanmayı düşünüyor musun? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutma!

Omuz Hizasında Saç Modelleri En Çok Sana Yakışacak!
3
8
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

38
 • Geçen sene belime kadar olan saçımı kestirdim hiçte pişman olmadım yaşasın kısa saçlar 😂😂
 • darkleyl96
  Çok güzel modeller
 • Cåmdåki-Kız
  benim kumral bob kesim...
 • Kısa saç kullanan kadınlar için güzel bence olmuş

  Eski nick neydi?
 • konun iyi olmuş :)
 • Gizli Üye
  Küt saç güzel bence
  Not: Benim saçım da çenem hizasında yakın modeli dağınık kıvırcık ama resimdekilerden hiçbirine benzemiyor :D
 • Gizli Üye
  Kız arkadaşım için güzel saç modelleri. Eline sağlık müziği açıp keyifle okudumhttps://www.youtube.com/embed/Zd0LUXdqzdA
 • Magic-fingers
  Özele gelebilirmisin bişey sorucam
 • İyi gibi
 • Cemm34
  Herkese yakışmıyor bazılarına örgü çok güzel oluyor
 • Gizli Üye
  Kadınlara en çok yakışan saç şekli, omuz hizası saçtır bana göre.
YÜKLENİYOR...