SAÇ ŞEKİLLENDİRME

Dyson

Dalgalı Kısa Saç Aşıkları Burada mı?

AwfulGirl

Bilen bilir, kısa saç aşktır. Bir kere tadını aldın mı, asla vazgeçemezsin. Yeniden ve yeniden aynı duyguyu yaşamak ister, birazcık uzayan saçların için koşa koşa kuaföre gidersin. Saçlarını hayatı boyunca omuz hizasından yukarıda kestirmeyen bu hissi anlamaz. Kısa saç bir yaşam biçimidir!

Ay nasıl da yükseldim! Ama ne yapayım, saçlarımı en çok kısayken seviyorum. Gerçi uzun saç bazı kadınlara çok yakışıyor ama ben onlardan değilim. Ben kısa saçın modern duruşuna, asaletine ve kolay kullanımına vurgun olanlardanım. Ve kısa saç modellerinin son dönemlerde gittikçe popülerleşmesinden de çok memnunum. Fakat fark ettim ki birçok kişi kısa kadın saç modelleri bulmakta zorlandığı için saçlarını kestirmeye çekiniyor. Daha doğrusu ilk kesimden sonra kendi başına nasıl şekil verip model yapacağını bilemediği için cesaret edemiyorlar. Aslında durum hiç de sanıldığı gibi değil. Ben her gün saçlarıma dalgalı modeller yapıyorum ve hiç de zorlanmıyorum. Eğer sen de dalgalı saç modelleri kısa saça nasıl uygulanır diye merak ediyorsan beni takip et!

Kısa saç nasıl dalgalı yapılır?

Dalgalı Kısa Saç Aşıkları Burada mı?

Benim saçlarım hafif dalgalı kategorisine giriyor. Ben de zaman zaman kendi dalgasını ortaya çıkaracak küçük dokunuşlar yapıyorum, bazen de daha geniş ve havalı dalgalarla güne merhaba demeyi tercih ediyorum. Saçlarımı yaparken kullandığım yöntemleri de senin için buraya bırakıyorum!

Hem doğal hem hızlı: Vigo

Dalgalı Kısa Saç Aşıkları Burada mı?

Vigo benim güne hızlı başlangıçlar yaptığım zamanlar için tercihim. Çünkü duştan sonra bir yandan saçımı kuruturken bir yandan da şekillendiriyor. Bu da zamanın kısıtlı olduğu günlerde bana ilaç gibi geliyor.

● Vigo, saç kurutma makinesinin ucuna takılan bir aparat. Genelde bütün makinelerin paketinden çıkıyor. Ama eğer makinenin vigosu yoksa ya da olanın şekillendirmesini beğenmiyorsan tek parça olarak satın alabilirsin.

● Saçları vigoyla şekillendirmeden önce ihtiyacın olan en önemli şey, kaliteli bir saç köpüğü. Çünkü bilmelisin ki, saçı ağırlaştırmadan şekil veren başarılı bir köpük kısa saçlı kadınların en yakın dostudur.

● Gelelim uygulamaya: Duş sonrasında nemli saçını önce köpükle bir güzel hareketlendir.

● Daha sonra saçlarını vigo yardımıyla kurut. Uçlardan yukarıya doğru dairesel hareketlerle kuruttuğun saçlarında hem doğal hem de enerjik dalgaların oluşmaya başladığını göreceksin.

● Yalnız dikkat, saç kurutma makinesinin ısısı çok yüksek olmasın. Yoksa saçların yanar ve yıpranır.

Dolgun sevenlere: Saç maşası

Dalgalı Kısa Saç Aşıkları Burada mı?

Saç maşası kadınlar tarafından yüzyıllardır kullanılıyor. Önceden sıcak metallere saçları sarıp uzun uzun bekliyorlarmış. Neyse ki artık bizler teknolojinin armağanı daha pratik ve zararsız ürünler kullanıyoruz.

● Kısa saça maşa yapmak fikir olarak zorlayıcı gelebilir. Ben çözümü Coanda etkisiyle saçı kendine çeken Dyson Airwrap'te buldum. Artık çok daha mutluyum! Çünkü Dyson Airwrap sağ olsun, beni saçlarımı maşaya sarmakla hiç uğraştırmıyor, kendisi yarattığı hava akımı sayesinde saçları üzerine çekiyor. Hem de aşırı ısı kullanmadan, saçlarımı yakmadan! İnanılmaz, değil mi?

● Neyse, uygulama aşamasına geliyorum. Şöyle ki, tek bir saç maşası kullanarak farklı dalgalar ve modeller yapmak mümkün.

● Sadece uçlara hafif dalgalar vererek daha doğal bir görünüm elde edebilirsin.

● Daha sık ve bonus tarzı bir saç modeli için saçlarını ince tutamlar halinde dipten sarmaya başlarsan işin bittiğinde sonucun tam istediğin gibi olduğunu görebilirsin.

● Son dönemde geniş ve havalı dalgalar çok moda. Bu tarz bir model için saçlarını 4-5 parçaya böl ve diplerin biraz daha ilerisinden saçlarını maşaya sar. Aynı tutam üzerinden birkaç kere geç. Sonuca bayılacaksın!

● Elbette saçlara maşa yaparken kullandığın şekillendirme aletinin ısısına çok dikkat etmelisin. Çünkü hem saçını hem tenini yakabilirsin.

Kısa dalgalı saç modelleri için tüyolar

Dalgalı Kısa Saç Aşıkları Burada mı?

● Kısa saçın en büyük artısı sağlıklı görüntüsü bence. Çünkü sık sık kestirilen saç daha parlak ve hacimli duruyor. Bu sayede sen hiçbir şey yapmasan da saçların güzel görünebiliyor!

● Bu yıl uçlardan dalgalandırılıp kabartılmış saçlar çok popüler. Özellikle dalgalı küt saç sevenler bu tarzı çok kullanıyor. Bir de şöyle yandan ayırdığın saçlarını diğer tarafa doğru attırdın mı, tamamdır!

● Kısa saça örgü de çok yakışıyor bence. Eğer saçlarını şekillendirirken inatçılık yapıp bir türlü yola gelmeyen tutamları ne yapacağını düşünüyorsan ör gitsin derim!

● Eğer saçların gürse ve yüz yapın müsaitse kısa saçlarını kahkülle tamamlayabilirsin. Son dönemde özellikle ünlülerde sık sık gördüğümüz perçemler yüze bambaşka bir hava, bir eda katıyor.

Dalgalı Kısa Saç Aşıkları Burada mı?

Benim kısa saçlarıma uyguladığım yöntemler bunlar. Ben her sabah saçlarımı ufak dokunuşlarla hareketlendirmeyi ve gün boyu sağlıkla parlayan saçlarla gezmeyi seviyorum!

Peki, sen kısa saç hakkında ne düşünüyorsun? Saçlarını dalgalı kullanıyor musun?

Dalgalı Kısa Saç Aşıkları Burada mı?
9
3
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

93
 • OjeliKadın
  Kısa ve dalgalı saçlar için vigo tam bir kurtarıcı 🌺
 • Ben çok seviyorum, şu an ki saç şeklim zaten.. ❤️
 • kesşovu
  Dalgalı olcaksa uzun olmalı
 • yyupiiyaskkk
  Yok ben sevmiyorum
 • Gizli Üye
  Buradayim okudum güzel bilgiler
 • Gizli Üye
  Cok hos
 • Saclarım pırasa keşke dalgalı olsaydı
 • darkleyl96
  Dalgalı saçı severim teşekkürler
 • Evet en kullanmayı sevdiğim saç... 🥰
 • çok güzel bir yazı :)
 • ozgur00000
  Güzel bir model yanılmıyorsam merli monro'da bu modeli severdi 🤔🙂
 • Gizli Üye
  Kısa ve dalgalı olan saç, çok daha hoş oluyor.
YÜKLENİYOR...