#İSTEDİĞİNRENK

Schwarzkopf

Evde Saç Nasıl Boyanır?

zngnthj

Her kadın saçlarının bakımlı ve ışıltılı olmasını hayal eder. Kimileri sade renkleri tercih etse de, kimileri canlı renkler tercih eder. Saçları boyatmak isteyenler ya kuaföre gider ya da , bütçesi olmadığı için evde boyamak ister . Bu yazımızda Evde Saç Nasıl Boyanır? Sorusuna cevap verdim umarım faydalı olmuş.

Hiç bir zaman unutmayın: İstediğiniz renkler her zaman tutmayabilir!

Evde Saç Nasıl Boyanır?

Sadece saçına hiç boya sürmemiş birinin saçlarına istediği rengi tutturabilir . Birde saç boyarken bekleme süresi ve saçları doğru bir şekilde yani diplerden başlayarak boyamak gerekir . Size tavsiyem , kendi saçınıza yakın renkleri tercih etmelisiniz .

Evde saç boyarken doğru sürüş tekniği her zaman daha iyi sonuç verir.

Boya kutusun içinden çıkan krem ile saçınızı yıkamanız boyayı sabitleyecektir. Yapılan en büyük hatalar yanlış renk seçimi yanlış boyama teknikleridir. Bazen kuaförler bile istediğiniz rengi tutturamamaktadır. Evde yaparken dikkat etmeniz gereken boyayı eşit bir şekilde saçınıza yedirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde istediğiniz rengi alamazsınız. Aman bekleme süresine çok dikkat edin saçınızı yakabilirsiniz .

Evde saç boyamanın püf noktaları:

- Saçın Kirli Olması
- Saç Rengine Yakın Bir Renk Seçimi
- Saça Boyayı Eşit Bir Şekilde Sürün
- Bekleme süresine çok dikkat. ( kutu üstünde yazar )

Evde saç boyama teknikleri

1 - İlk olarak Boyanın Cildinize karşı bir alerji testi yapmanız gerekiyor . Boya cildinize zarar verebilir . Cildinize karşı, hızlı bir tepki verebilir . Hazırladığınız Boya dan az bir şey kulak arkanıza sürerek 20 dk bekleyin . Bir sorun olursa yapmayın. ya da olmazsa boyayı uygulayabilirsiniz .

2- Bir Boya T-sortu ayarlayın birde fırça ayarların. Bir kaba boyayı alın. Güzelce hazırlayın.

3 - Saçlarınız Kirli İken Boya yapmanızı öneriyoruz . Saç temiz olunca gözenekler açık oluyor ve boya oraya gidiyor. Bu da saç derinizin yanabilir . Saçınız kirli iken yapınız.

4- Öncelikle saçınızı diplerinden başlayarak yavaş yavaş yedire yedire uçlarına kadar boyayı uygulayın .

5 - Saçlarınızı boya işlemi bittikten sonra saç bonesi ya da aliminyum folya ile , kaplayın . Kutu üstündeki bekleme süresi ile bekleyiniz .

6- Boyama işlemi ve bekleme süresi bittikten sonra saçınız iyice boyandan arındırın . Bunu uygularken güzel bir şampuan kullanabilirsiniz?

Evde Saç Nasıl Boyanır?
2
1
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

21
  • yyupiiyaskkk
    Azar azar boyanır saçlar ayrilarak üstleri en son altına kadar tamamen bitirince
  • Az demin boyadım evde saç boyamayın
  • Aliistanbul3455
    Boy adim çok zahmetli
YÜKLENİYOR...