Işıltılı Saç Renkleri: Ombre mi Balyaj mı?

AwfulGirl

Saçlarımızın doğal ve ışıltılı görünmesi hepimizin en temel isteği. Her ne kadar saçlarımızı doğal halinin dışında farklı işlemlere maruz bırakmış olsak da, sağlıklı ve gün ışığında ışıl ışıl görünen saçlara sahip olmak en doğal hakkımız! Saç ışıltısı konusunda bugüne kadar gerek kendimiz deneyerek gerek kuaförlere servetler dökerek milyonlarca uygulama yaptık. Tabii ki bu uygulamaların başarılı olanları kadar başarısız olanları da var. Saç boyama konusunda şüphesiz en önemli faktör istediğimiz saç renklerine kavuşmak, ışıltılı ve canlı saçlara sahip olabilmek. Işıltılı saç modellerinin yüzümüze harika bir canlılık ve hareket kattığı da hepimizin malumu! Peki her saç rengine ışıltı olur mu? Olursa nasıl olur diyorsan hadi gel ışıltılı saç renkleri konusunda çok merak edilen soruları cevaplandıralım.

Vazgeçilemeyen bir uygulama: Balyaj

Işıltılı Saç Renkleri: Ombre mi Balyaj mı?

Balyaj tekniği çok eski zamanlara dayanan ve Fransız kuaförler tarafından bulunan bir teknik. 1950'li yıllarda uygulanmaya başlanmış. Artık nasıl bir etki yarattıysa 2020'ye geldik, hala gündemimizde. Tabii ki teknikleri teknoloji ile birlikte değişiyor, güzelleşiyor. Balyajda asıl hedef en doğal görünümü yakalamak. Yani, önemli olan saçların gün ışığında saatlerce kalmış gibi doğal ışıltılar kazanması. Doğru balyaj uygulaması için tavsiye edilen ise uçlardaki rengin diplere göre en az üç ton daha açık olması. Koyu ya da küllü sarı tonlarındaki saçlar için sarı balyajlar, kahverengi saçlar için ise bal rengi balyajlar inanılmaz yakışıyor! Eğer saçların doğal renginde ise, boyama işlemi uygulamadan sadece ışıltı katmak adına kendi tonlarına yakın tonlarda balyaj yaptırabilirsin. Bu uygulama saçlarının ışıl ışıl görünmesini sağlar.

Her mevsimin trendi: Ombre saç

Işıltılı Saç Renkleri: Ombre mi Balyaj mı?

Fransızca’da gölge anlamına gelen ombre, saçlara ışıltı katmakta bir numara! Ombrenin yeri neredeyse hiçbir zaman değişmiyor. Ombre uygulamasıyla saçlarındaki iki farklı renk geçişinin daha modern görünmesini sağlayabilir, onlara canlı bir ışıltı katabilirsin. Ombre uygulaması kolaylıkla değiştirilebiliyor ve uçlardaki renk değişikliği oldukça yumuşak geçişlere sahip oluyor. Tabii daha belirgin olmasını istersen o da senin tercihin! Eğer havalı ombrelere sahipsen, gözlerin her zaman senin üzerinde olacağını bilmelisin! Ombreli saçlar için benim favori saç modelim arkada yapılan şık ve sofistike görünümlü örgü modelleri.

Hangi saça hangi tonlarda ışıltı verilmeli?

Işıltılı Saç Renkleri: Ombre mi Balyaj mı?

Saçlara ışıltı katmak denilince en çok koyu renkler için bunun mümkün olup olamayacağı tartışılıyor. Hatta bu tartışmaların en başında kumral saç rengi kimlere yakışır sorusu geliyor. Bence kumral saçlar en çok açık tenlilere yakışıyor. Eğer böyle bir ten rengine sahipsen, saçlarını kumral tonlarına boyatabilir ve aynı tona yakın doğal ışıltılar katabilirsin. Bir diğer çok sorulan sorumuz da siyah saça ışıltı nasıl olur? Siyah saçlar için en iyi ışıltı sağlayacak olan işlem kesinlikle balyaj. Ancak doğal bir görünüm için sarı tonlarında balyajlar yerine koyu tonlarda balyajları tercih etmek gerek. Koyu kestane saça ışıltı vermek için ise ombreyi tercih etmek bence daha doğru olur. Koyu kestane saçlara altın ve karamel tonlarında ışıltılar inanılmaz bir hava katıyor. Özellikle de esmerler bu detaya önem vermeli!

Işıltılı saçlar için bakım önerileri:

Işıltılı Saç Renkleri: Ombre mi Balyaj mı?

Saçlarının ışıltısı bir an bile sönmesin istiyorsan öncelikle saçlarını sıcak suyla yıkamayı bırakmalısın. Saçların için soğuk veya ılık suyu tercih etmeli, saçlarına parlaklık verecek ürünler kullanmalısın. Haftada iki kere saç maskesi yapmak ise, saç rengini ve parlaklığını uzun süre korumana yardımcı olur. Bakım her durum ve şartta oldukça önemli! Ben saç boyama, saça ışıltı katma veya saç rengini koruma konusunda Schwarzkopf ürünlerini tercih ediyorum. Oldukça da memnunum. Özellikle Pure Color jel saç boyalarında her renk tonu mevcut. Hem renk skalası geniş, hem de saçlarını yıpratmadan renklendirme şansına sahipsin! Daha ne isteyelim! Küçük bir dip not da eklemek isterim: Saçlarındaki beyazları kapatmak istiyorsan yeni çıkan Palette Deluxe saç boyasını kaçırma derim!

Işıltılı Saç Renkleri: Ombre mi Balyaj mı?

Evet, benim önerilerim ve anlatacaklarım bu kadar. Peki sen saçlarına ışıltı katmak için hangi işlemleri tercih ediyorsun ve bunları nasıl koruyorsun? Hadi bizimle paylaş!

Işıltılı Saç Renkleri: Ombre mi Balyaj mı?
7 Görüş