İSTEDİĞİN SAÇ

Schwarzkopf
12 gü

Sarı Saç Bakımı: Güneş Gibi Parlayan Havalı Saçlar İçin İpuçları!

kedili_prenses

Büyük bir cesaret örneği sergileyip saçlarını sarı yaptıysan veya yıllardır sarı saçlarınla mutlu mesut yaşıyorsan seni tebrik ediyorum. Çünkü saçlarda sarı renk kullanımı hem cesaret istiyor hem de bakımı biraz yoruyor. Her şey tamamsa sonrasını biliyorsun zaten, saçlarınla fark yaratmak zor olmuyor. Sarı saçlar çarpıcı görünebilir ancak bunun için ekstra çaba harcaman gerekir. Sarı saçlarını önemsemediğin zaman, kuru ve kırılgan halleriyle sana savaş açabilirler. Evet, sarı saçların çok havalı ama onların bakımını aksatırsan hayal kırıklığına uğrayabilirsin. Açma işlemi gören saçların daha hassas ve kırılgan olurlar. Bu yüzden ısıya, renk bozulmalarına ve çevresel faktörlere karşı dayanıklılık için onlara iyi bakmalısın. Öyleyse, sarı saç tonları için bakım önerilerimi açıklıyorum.

Sarı saç bakımı için ipuçları!

Sarı Saç Bakımı: Güneş Gibi Parlayan Havalı Saçlar İçin İpuçları!

Saçlarının hasar görmemesi için dikkat etmen gereken bazı ayrıntılar var. Daha uzun süre sağlıklı ve harika görünen saçlar için şunları uygulayabilirsin:

Şampuanlama meselesi

Sarı Saç Bakımı: Güneş Gibi Parlayan Havalı Saçlar İçin İpuçları!

Dip boyan geldiyse veya saçlarının rengi solduysa, yeni bir boyama işlemi gerekir. Boyama işleminden en az 2 gün önce saçlarını şampuanlamayı bırakmanı tavsiye ederim. Saçların ne kadar temiz olursa saç derin o kadar fazla zarar görebilir. Ayrıca temiz saça uygulanan boya işleminde rengin ayarlanması daha da zorlaşabilir.

Bir de her duş sırasında aşırı şampuan kullanmak, saçların doğal koruyucusunu ortadan kaldıracağı için renk pigmentlerinin kolayca açılmasına yol açabilir. Sarı saçlarını uzun süre canlı tutmak istiyorsan, aşırı şampuan kullanmaktan vazgeçmen gerekebilir! Gün aşırı duş alıp her yıkamada 1 kez şampuan kullansan yeterli olur. Böylece, sarı saçların ışıltısını ve canlılığını koruyabilir. Şampuanlama konusundan bahsetmişken şu bilgiyi de aktarmadan geçemeyeceğim; sülfat içermeyen şampuan tercih edersen saçlarının renk tonunda bozulmalar olmaz.

Sarı Saç Bakımı: Güneş Gibi Parlayan Havalı Saçlar İçin İpuçları!

Sarı saçlarında yağlanma problemi yaşıyorsan kuru şampuan kullanmayı deneyebilirsin. Kuru şampuanların özel formüle edilen yapısı, saç renginin solmasını ve yıpranmayı önleyebilir. Kuru şampuanların saçlarına hacim ekleyeceğini de bilmelisin. Hele ki saçların kıvırcık yapıdaysa kuru şampuan ile buklelerini dans ettirebilirsin!

Aşırı ısıdan kaçınmalısın

Sarı Saç Bakımı: Güneş Gibi Parlayan Havalı Saçlar İçin İpuçları!

Sarı saça makyaj çok yakışıyor ama harika bir makyaj yapıp yıpranmış saçlarla makyajının iyi durmasını bekleyemezsin. Saçlarını öncelikle aşırı ısıdan korumalısın. Saçlarını düzleştirmek istiyorsan ısı kullanımını abartmaman gerekir. Saç düzleştiriciyi saçlarına uygulamadan önce bir ısı koruyucu kullanmalısın. Aksi halde havalı saçların, zamanla kabusun olabilir. Saça zarar veren en önemli faktörün aşırı ısı olduğunu unutma!

Güneşten korun

Sarı Saç Bakımı: Güneş Gibi Parlayan Havalı Saçlar İçin İpuçları!

Altın sarısı saç, koruyucu koyu pigmentlere sahip olmadığı için yoğun güneş ışığına maruz kaldığı zaman hayata küsebilir. Sarı saçlarının ikinci büyük düşmanı UV ışınları diyebilirim. Güneşte uzun süre kalacaksan mutlaka şapka kullanmalısın. Bol güneşli havalarda dışarı çıkmadan önce UV korumalı saç spreyi de tercih edebilirsin. Bunu bir alışkanlık haline getirirsen saçların şahane görünmeye devam edebilir.

Saç yağı kullanımı

Sarı Saç Bakımı: Güneş Gibi Parlayan Havalı Saçlar İçin İpuçları!

Saçlarını yeterince nemlendirmek için doğanın gücünden yararlanabilirsin. Esansiyel yağlar, saçlarına ihtiyacı olan nemi kazandırırken aynı zamanda bakımını da gerçekleştirir. Sarı saçlarının matlığından şikayet ediyorsan düzenli olarak badem yağı uygulayabilirsin. Etkisini kısa sürede fark edeceğine emin olabilirsin.

Saçların kolayca şekillenmiyorsa çörek otu yağı veya nane yağı kullanabilirsin. Bir iki damla yağı saç uçlarına masaj yaparak uygulamalısın. Haftada iki kez esansiyel yağlarla saçlarına bakım yapman yeterli.

Dip boyası

Sarı Saç Bakımı: Güneş Gibi Parlayan Havalı Saçlar İçin İpuçları!

Renklendirme işleminden yaklaşık 1 ay sonra dip boyası ihtiyacı duyabilirsin. Saçlarının tamamına sürekli olarak boya yapmak zorunda değilsin. Sadece dip boya yapıp tekrar sarı saçlarını kullanmaya devam edebilirsin. Saçının tamamı aynı tondaysa veya sarı saça ombre yaptırdıysan dip boya konusunda değişikliklere gidebilirsin.

Aynı saç rengini kullanmaktan sıkıldıysan sadece dip renklerini değiştirmen mümkün. Sarı saç için dip boyası renkleri oldukça fazla. Ben daha önce sarı saça kumral dip boyası kullanmıştım. Bir süre sonra da dip boya için bal sarısı saç rengini denedim. Hala dip rengim aynı. Benim tercih ettiğim marka Palette Deluxe olduğu için sürekli dip boya yapmakla uğraşmıyorum. Çünkü saçlarım uzun süre rengini koruyor. Çok memnunum, sana da tavsiye ederim. Dip boya konusunda şu bilgiyi de eklemeliyim; sık aralıklarla dip boya yapmamalısın. Ayda bir defa bu işlem yeterli olacaktır.

Sarı saç bakımıyla ilgili benim söyleyeceklerim bu kadar. Peki, sence sarı saçların bakımı nasıl olmalı? Sarı saçların yıpranmaması için nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Sarı Saç Bakımı: Güneş Gibi Parlayan Havalı Saçlar İçin İpuçları!
0
5
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

05
 • Gizli Üye
  En sevdiığim saç tipi. Emeğine sağlık güzel bilgiler için. Müziği açıp keyifle okudum süpersin.https://www.youtube.com/embed/zRU2mtKZxtU
 • sarı saç candır :D bilgiler güzel :)
 • Kızların işine yarar bilgiler
 • Darksarı
  Bende Allah vergisi canım dip boyasıda istemez fazla bir bakımda 😉
 • Arazzaras
  Eline, emeğine sağlık çok güzle bir paylaşım. Çok güzel bilgiler gerçekten.
YÜKLENİYOR...