Ülke ve Kültürlere Göre Popüler Saç Stillerini Tanıyalım!

Popüler kültür ne kadar internet ortamında yaygın olursa olsun, her ülkenin kendine özgün modası var!

Dünya üzerinde her kat edilen kilometrede insan ırkları, ten renkleri, dinleri ve dilleri değişiklik gösterir. Bu kültürel değerler göz önünde bulundurulduğunda, her bölgenin kendine has modası bulunur. Güzellik kavramları değişiklik göstermeye başlar ve farklılıklar ortaya çıkar. Gelin bu farklılıklara beraber göz atalım.

Macaristanda röfle ve balyaj sevdası

Macarların Türkler ile benzer özellikleri var nede olsa soydaşlarımız. Kahverengi gözler ve kahve rengi saçlar oldukça yaygın. Şimdilerde Macar kadınlarında röfle ve balyaj tutkusu başlamış gibi gözüküyor.

Amerikan kadınlarının sarı renk tutkusu

Tüm Amerikalı kadınların stil fikirlerine, yaklaşık 100 yıldan gelen popüler kültürün dayattığı bir düşünce yapısı hakim. Güzelliklere giden tüm kapıların sarı saç ve mavi gözden gideceği konusunda Amerikalı kadınların yıkılmaz bir tabuları olduğu aşikar.

Güney Afrikalı kadınların postiş merakı

Siyahi kadınların saç yapıları itibari ile düz ve dalgalı saçlarının olması neredeyse imkansız olduğu için, en çok ilgilerini çeken şey postiş ve kaynak saçlardır. On yıllardır Afrikalı kadınların düz saçtan vazgeçmediği ve her yıl mutlaka moda olarak gündemde tuttukları artık çoğu kadın tarafından bilinir hale geldi diyebilirim.

Meksika dalgasının ve dalgalı saçlar

Meksika dalgası tribün şovlarını sporla ilgilenen çoğu erkek/kadın biliyor olmalı. Sahilleriyle ünlü olan bir milletten bahsediyorum. Tabi ki de yemeklerinin şanını duyanlar da olmuştur elbette. Meksikalıların bir dalga sevdası olduğunun kanaatine varıyorum ufak bir araştırmadan sonra. Meksikalı kadınlar uzun ve hafif dalgalı saçlarıyla sokaklarda boy gösteriyorlar.

Zarif ve çıtı pıtı Fransız kadınları

Romantizmin doğduğu ülke Fransa, sokaklarda gördüğünüz kadınların neredeyse tamamı kısa saç ve keskin kesimleriyle dikkat çekiyor. Beyaz tenli ve ince belli olan Fransız kadınlarına da en çok bu saç stili yakışıyor elbette. Harikasınız böyle devam edin :)

#HayatBildigiGibiGelsin


9|2
2314
RienQuell KizlarSoruyor'da Fenomen
Fenomen kimdir?

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 22

Erkekler Ne Diyor 13

Yükleniyor... ;