Sohbet 2 ay

Saç Bakım Fenomeni İle Yaptığım Yeni Röportaj!

Edameda06

Herkese selam 🌺

Saç bakımı fenomeni ile yaptığım yepyeni röportajı okumak ister misiniz?

👭🏼
👭🏼

Bugün yine bir röportaj bencesi ile karşınızdayım. Yine bir saç bakımı fenomeni olan @Bahtıgüzel00 ile yapmış olduğum bu röportaj bencesini umarım beğenirsiniz.😊 O zaman başlayalım.

Merhaba @Bahtıgüzel00, röportajıma hoş geldin. 💕

Soru 1: Saç bakım fenomenliğini ne zaman aldın, saç bakımına ne kadar özen gösteriyorsun?

Saç Bakım Fenomeni İle Yaptığım Yeni Röportaj!

Cevap 1:

Merhaba, röportaj bencelerini çok severek okuyorum ve bu kez konuk koltuğunda kendimi görmek güzel bir duygu. Umuyorum ben de diğer arkadaşlarım gibi güzel ve okuyanı tatmin edici cevaplar verebilirim.

Saç bakım fenomenliğini bir ay önce aldım ancak uzun süreden beri ev yaşam, çamaşır sırları ve temizlik ipuçları kategorilerinde fenomendim. Evcil Hayvanlar kategorisinde de fenomendim bunu çok soran oluyor. Onu bıraktım çünkü yaralı hayvanların haberini sık sık okumak beni olumsuz etkiledi. Daha zevk alabileceğim eğlenceli bir kategori olarak güzellik kategorisi üzerinde çalıştım. Ancak bu kolay olmadı. 10 ay bekledim güzellik/saç bakım fenomeni olabilmek için. 😊

Saç Bakım Fenomeni İle Yaptığım Yeni Röportaj!

Saç bakımına elbetteki her kadın gibi çok değer veriyorum. Her ürünü saçımda denemiyorum, sırf ünlü biri tanıtımını yaptı diye şampuan kullanmıyorum mesela. İçeriğine dikkat ediyorum.

Çok fazla saç bakım ürününü aynı anda kullanmıyorum. Serum, krem, sprey, keratin spreyi, dolgun gösterici sprey bunları aynı anda kullanmıyorum.

Saç bakımı aslında çok fazla kimyasal kullanmadan sağlıklı saçlara sahip olabilmektir, çoğu insan bu noktada hata yapıyor. Çok fazla ürün kullanmak çok bakımlı olmaktır diye düşünüyor, bu yanlış. İnsan saçına kulak vermeli, reklamlara değil!

Soru 2: Saç bakımında senin için en önemli ürün hangisi oluyor?

Saç Bakım Fenomeni İle Yaptığım Yeni Röportaj!

Cevap 2:

Dış görünüşte ilk intibâ gözler ve saçlar üzerinden oluyor. Saç bakımına bu nedenle çok dikkat ediyorum ve sadece bir markaya ait ürün yok saç bakım rutinimde. Ben deneme-yanılma yöntemiyle ürün tercih ediyorum. Kullandığım belli başlı saç ürünlerine gelecek olursak onlardan bazıları:

  • Loreal ve Pantene kullanıyorum şampuan markası olarak genelde.
  • Morfose saç derisi fırçasını kullanıyorum saç derisi bakımı da önemli.
  • Elseve turunculaşma karşıtı mor şampuan saçımda küllü balyajlarım var çünkü.
  • Kerastase hassas baş derisi yatıştırıcı ve arındırıcı peeling uygulaması yapıyorum, bu kesinlikle harika bir ürün.

- Ek olarak geçen ay saçlarıma keratin botoksu yaptırdım, boyalardan biraz cansız geldi gözüme çünkü.

Soru 3: Saçlarının en sevmediğin özelliği nedir? Veya var mı?

Saç Bakım Fenomeni İle Yaptığım Yeni Röportaj!

Cevap 3:

Saçlarımın sevmediğim özelliği var, hatta özellikleri diyelim. 3 tane! Alerjiye meyilli bir saç derim var, neredeyse her ürün sonrası tahriş oluyor. İkinci sevmediğim özelliği şekil almıyor. Kıvırcık saçı seviyorum ama maalesef saçım kıvırcık olmuyor. Üçüncü sevmediğim yanı çabuk sönüyor, banyo sonrası iki saat güzel, akabinde sönüyor sanki hiç yıkanmamış gibi!

Soru 4: Saç yapın kuru mudur yağlı mı? Saç yapına göre özel bir bakımın var mı? Varsa bizimle paylaşır mısın?

Saç Bakım Fenomeni İle Yaptığım Yeni Röportaj!

Cevap 4:

Saç yapım karma. Ne ince ne kalın telli saçlarım orta kalınlıkta saçlara sahibim. Saçlarım çabuk yağlanıyor, saç derimse kuru, bu yüzden karma yapıda saça bakmak zor. Tek ürün kullanamıyorsunuz. En çok saç dibi masajı yapıyorum doğal zeytinyağı ile çünkü saç derimin nemlenmesi lazım. Saçlarım için bazen pudra kullanıyorum, yağlı görünümün önüne geçebilmek için.

Soru 5 ve son sorum : Bu kış aylarında ve soğuğunda saç bakımı ve sağlığı için ne gibi ipuçları verebilirsin?

Saç Bakım Fenomeni İle Yaptığım Yeni Röportaj!

Cevap 5:

Kış aylarında saç bakımı için saçtan ziyade saç derisine dikkat edilmeli. Kış aylarında sadece ellerinizin üstü, dudaklarımız değil havayla direkt temas eden her yer kuruyor şayet hassas bir cilt yapısına sahipseniz egzama bile oluşuyor. Bunun saçta oluşanına Seboreik dermatit adı veriliyor ve maalesef şimdilik bir tedavisi yok diye biliyorum. Ancak doğru bakımla Seboreik dermatiti en hafif seviyede atlatmak da mümkün.

Çok soğuk zamanlarda bere, şapka kullanmaya özen göstermek gerekiyor. Saçı yaz-kış ılık suyla yıkamak lazım, kışları saçlarda sıcak su kullanma gibi yaygın bir alışkanlık var aslında yanlış!

Güzellik salonlarını ekim-kasım gibi ziyaret edebilirler. En doğru saç bakımı işin uzmanlarınca yapılıyor. Burada uygulanan saç bakım işlemleri altı ay, bir yıl gibi uzun süren koruma vaat ediyor.

Saç Bakım Fenomeni İle Yaptığım Yeni Röportaj!

Aloe vera ve badem yağı içeren şampuanlar saçlar için çok faydalı kullanılabilir diye düşünüyorum. Ancak saçlarınızda problem varsa önce dahiliye ve cildiye doktorlarından alacağınız tavsiyeye göre şampuan kullanmanızı öneririm. Sonuçta çinko eksikliği kaynaklı bir saç dökülmesi problemi varsa önce bunun tıbbi eksikliğinin tamamlanması lazım. Daha sonra saç bakım tavsiyesi dermatoloğun tavsiyesi üzerine yapılmalı. Bu tarz ciddi problemleri saç bakım ürünleri çözemez o yüzden saç problemleri yaşayan insanlar önce değerlerini kontrol ettirsin derim.

@Bahtıgüzel00 : "Her zamanki gibi çok güzel sorular hazırlamışsın, bana bu köşede yer ayırdığın için çok teşekkür ederim 💖💞

Herkese keyifli okumalar dilerim 🍀"

@Edameda06 : "Ben de teşekkür ederim bu röportaja katıldığın ve bilgilendirici yanıtların için 😇💜"

Bencemi okuduğunuz için teşekkürler, sevgiler ❣️

#Edamedasaçbakım 💇‍♀️

ℰ𝒹𝒶𝓂ℯ𝒹𝒶

Byss
Byss
Saç Bakım Fenomeni İle Yaptığım Yeni Röportaj!
39 Görüş