SAÇ BAKIM

Elidor
14 gü

Hızlı Saç Uzatmak İçin Tavsiyeler!

Merhaba KScanlar <3

Dünyamız ve ülkemiz zor zamanlardan geçiyor. Kendimizi, sevdiklerimizi özellikle yaşlı insanları korumak için #EvdeKal çağrısına hepinizin uyduğunu biliyorum. Evde geçirdiğimiz günlerde KizlarSoruyor'da keyifli vakit geçirmenizi diliyorum. Ben de bugün hızlı saç uzatmak ile ilgili bir Bence paylaşmak istedim sizlerle.

Saçlarımız bir çok sebepten dolayı yavaş uzayabilir. Bakımsız bırakmış olabiliriz ya da saç tipimizden kaynaklı olabilir. Çoğu zamanda saçlarımızı kısa kestirip pişman oluyoruz ve hemen uzasın isteriz. Saçımızın daha hızlı uzaması için dikkat etmemiz gereken birkaç nokta var. Bunları uygularsak saçlarımız daha hızlı uzayacaktır.

❕Şampuanı masaj yaparak uygulayın

Hızlı Saç Uzatmak İçin Tavsiyeler!

Şampuan kullanırken saç derimize masaj yapmayı ihmal ediyoruz. Saç diplerine yaptığımız masaj hem saç köklerimizin ve derimizin daha iyi temizlenmesini sağlar hem de kan akışını hızlandırır. Bu sayede saç diplerimiz nefes alır ve saçlarımız daha sağlıklı ve hızlı uzamaya başlar.

❕Saç bakım kremi kullanmayı ihmal etmeyin

Hızlı Saç Uzatmak İçin Tavsiyeler!

Sağlıklı saçlar için şampuan tek başına yeterli değil. Duşta şampuandan sonra bakım kremi kullanmak saçlarınızı besler, parlatır ve canlandırır. Bu sayede saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasına katkıda bulunur. Bu konu da Elidor'un ürünleri çok iyi. Benim saçlarımı uzatmaya çalıştığım dönemde kullandığım saç kremi Elidor Sağlıklı Uzayan Saçlar Serum Bakım Kremi. İçeriğinde bçam terebentin yağı ve keratin mevcut. Bu sayede saçlarınızı besliyor, parlatıyor ve daha sağlıklı uzamasını sağlıyor. Aynı zamanda saça dolgunluk verirken ağırlaştırmıyor da. Tabii ki bu bakım kreminin şampuanını da kullandım. Birbirini destekleyici ürünleri bir arada kullanmak çok önemli.

Hızlı Saç Uzatmak İçin Tavsiyeler!

❕Duşu soğuk su ile sonlandırın

Hızlı Saç Uzatmak İçin Tavsiyeler!

Sağlıksız saçın uzaması yavaşlar. Sağlıklı bir saça kavuşmak için en bilindik yöntemlerden biri duşu soğuk su ile bitirmektir. Isıdan kaynaklı yaşadığınız yıpranmalara soğuk su çok iyi gelir. Ayrıca nemin saçta hapsedilmesini sağlar. Nemini kaybetmeyen saçlar daha çabuk uzar.

❕Üç ayda bir kestirin

Hızlı Saç Uzatmak İçin Tavsiyeler!

Saç uçları kesince yenilenir. Kırıkları aldırdığınız zaman saç daha sağılıklı ve hızlı bir şekilde uzar. Bu yüzden üç ayda bir saçınızı üç santim kestirin. Ancak güvendiğiniz bir kuaföre gidin çünkü saç kesme konusunda kuaförlerin eli çok bonkör oluyor :) Üç santim kestirmek için girdiğiniz kuaförden küt saç ile çıkmanızı istemem :)

❕Doğal yağlar ile saçınızı besleyin

Hızlı Saç Uzatmak İçin Tavsiyeler!

Saçlarımızın sağlıklı uzamasını doğal yağlar ile sağlayabiliriz. Benim saç bakımında sık sık kullandığım doğal yağlar: hindistan cevizi yağı, hint yağı, zeytin yağı ve badem yağı. Bu yağlar içeriklerinde bulunan vitaminler ile saçı besler ve uzamasını destekler.

❕Bir süre saçınıza ısı uygulamayın

Hızlı Saç Uzatmak İçin Tavsiyeler!

Saçınızı kısa sürede uzatmak istiyorsanız bir süre saçınıza ısı uygulamayın. Yüksek ısı saçlarınıza zarar verir, saçları yıpratır. Eğer illa saçımı şekillendireceğim diyorsanız ısı uygulamadan önce ısı koruyucu saç spreylerinden kullanın.

❕Beslenmenize dikkat edin

Hızlı Saç Uzatmak İçin Tavsiyeler!

Saça en iyi gelen iki vitamin A ve E vitaminleridir. Bu vitaminleri içeren besinler tüketmelisiniz. Badem, ceviz, zeytin yağı, ıspanak, maydanoz, somon, kivi, domates, mercimek, havuç, avokado süt gibi besinleri düzenli olarak kullanmaya özen gösterin. Aynı zamanda yumurta hem protein hem biotin bakımından yüksek olduğu için saç sağlığı için çok faydalıdır.

*****************

Bu maddelere uyarsanız saçlarınız daha sağlıklı ve hızlı uzayacaktır. Siz hiç saçınızı kestirdikten sonra pişman olup uzatmak için uğraştınız mı? Görüşleriniz bekliyorum <3

Hızlı Saç Uzatmak İçin Tavsiyeler!
10
7
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • engineer0651
  Tavsiyeler geçekten güzel. Bende beslenmenin önemli rol oynadığına inanıyorum. Saçlara uygulanan ısıda evet bir miktar yapratıyor saçı. Yılan, zeytin ve badem yağları da gerçekten işe yarıyor. Eliimizden geldiği kadar uygulamaya çaışıyoruz bakalım. Teşekkürkler :)
  Görüş hala geçerli mi?
 • yüsraalaa
  Güzel bir paylaşım ve içerik olmuş.. Hindistan cevizi yağını kullanmayı ihmal etmeyin, gerçekten müthiş bir yağ hertürlü faydası var.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

87
 • Yagmuurs_
  Ellerine sağllık değindiğin noktalar gerçekten en önemli kısımları. Saçları belirli sürelerde kestirmek başında geliyor bence
 • AnkaKuşupınar
  Ellerine emeğine yüreğine sağlık bu aralar bu bilgilere ihtiyacım vardı açıkçası saçlarımı daha sağlıklı uzasın diye keserim ama artı bu ek bilgilerle sayende daha da hızlı ve sağlıklı saçlarımız olacak tekrar dan emeğine sağlık.
 • esma_qc
  Hint yağı Badem yağı çok iyi oluyor gerçekten. Ellerine sağlık.
 • Cåmdåki-Kız
  biotin ve çinko takviyesi
 • bratzmind
  Yatmadan önce saçlarını tara köklere kan toplanıyor uzamasına yardım ediyor
 • 1982yearDead
  Düzleştirici olmadan zor olmaz mı
  • Evet bazı kişilere zor geliyor😊 ama dayanmak lazım😊

 • darkleyl96
  Hepsini uyguluyorum teşekkürler
 • mrvck5
  Hikaye diyorlar hepsi için..
  • Benim saçım çok hızlı uzar. Yukarda yazdığım her şeyi uyguluyorum ancak kişinin saç tipi de çok önemli tabii. Herkes de aynı etkiyi vermeye bilir ama faydasını gören çok:)

 • çok doğru bilgiler :) :)
 • ozgur00000
  Doğal yağlar daha çabuk etki ediyor sanırım.
 • Mertkormaz
  Zeytin yağı
 • babyocconer
  Güzel paylaşım olmuş elinize sağlık
 • Beslenmeye dikkat etmek gerekiyor
 • Gizli Üye
  Saçların hızlı uzaması için çok iyi öneriler olmuş, beslenmenin de düzenli tutulması saç uzamasını hızlandıracaktır.
 • eren_demenyeterli
  Soda ve lavanta
YÜKLENİYOR...