SAÇ BAKIM

Elidor
15 gü

Saç Kırıklarından Yüzü Gülmeyenler İçin Öneriler!

Bugünlerde hemen her kadının ortak sorunu, saçlarında kırılmaların meydana gelmesidir. Saç kırıkları kadınları oldukça rahatsız eder. Çoğu kadın saç kırıklarından kurtulmak için bakım yaparken, çoğu kadınsa kestirerek çözüm buluyor. Bu Bence'mde saç kırıklarından hangi yollarla kurtulunur, ondan bahsedeceğim.

Saç Kırıklarından Yüzü Gülmeyenler İçin Öneriler!

⚠ Zeytinyağı ile bakım yapın

Saç Kırıklarından Yüzü Gülmeyenler İçin Öneriler!

İnce telli saçlara sahip olan kadınlar saç kırıklarıyla baş etmek zorunda kalırlar. Zeytinyağı bu konuda kadınlara oldukça yardımcı oluyor. Saç kırıklarının önüne geçmek ve canlı saçlara sahip olmak için, iki kaşık zeytinyağını ısıtarak saç diplerine yedirmek gerekir. Daha öncesindeyse sıcak suya havlu koyun. Bu işlem sonrasında havluyu bütün saçlarınıza sarın. Havlu ılık olana kadar bu işlemi birkaç kez uygulamak gerekiyor. En son saçlarınızı ılık suyla yıkayın.

⚠ Maske ile bakım yapın

Saç Kırıklarından Yüzü Gülmeyenler İçin Öneriler!

Kırılan saçlara maske uygulayarak saç kırıklarının önüne geçmek mümkündür. Kırılan saçlarınız için maskenin içine yarım çay bardağı kadar badem yağı, bir o kadar Hint yağı, zeytinyağını karıştırarak maske karışımını hazırlayın. Gece yatmadan önce saçlarınıza bu maskeyi uygulayıp saçları sarın. Sabah kalkınca saçlardaki maskeyi yıkayın. Haftada bir kez bu karışımı uygulayarak saçlara sağlıklı görünüm verebilirsiniz.

⚠ Islakken işlem yapmayın

Saç Kırıklarından Yüzü Gülmeyenler İçin Öneriler!

Saçlar ıslakken çok hassa ve narin yapıya sahip olurlar. Aslında en büyük yapılan hatalardan birisi duş sonrası ıslak saça işlem uygulayıp taramaktır. Taranan saçlar kırılmaya oldukça açıktır. Eğer ki tarama işlemi yapacaksanız geniş dişli tarakla taramak gerekir.

⚠ Besleyici yağlardan faydalanın

Saç Kırıklarından Yüzü Gülmeyenler İçin Öneriler!

Doğa bizlere her zaman olduğu gibi yine cömert davranıyor. Saçlara iyi gelen bir çok saç bakım yağları vardır. Saç kırıkları için bu yağlardan faydalanılabilir. Susam yağı, kayısı yağı, hindistan cevizi gibi yağlar içeriğinde esansiyel yağ asitleri içerdiği için saçların onarılmasında büyük rol oynar.

# gadasından sevgilerle 🤗

Saç Kırıklarından Yüzü Gülmeyenler İçin Öneriler!
4
6
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • Sessizbukalemun
  Saç şekillendirici, fön gibi saça zararlı aletleri kullanmadığım için saçlarım da çok bir kırık oluşumu yok sadece boyadan dolayı hafif bir yıpranma var ama onu da keratin bakımı yaptırarak götürüyorum. Bunun dışında argan yağı, hindistan cevizi ve tatlı badem yağı kullanıyorum. Ayda bir olarak zeytinyağı, limon karışımını uyguluyorum.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • PEACEg
  Çok faydalı öneriler
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

35
 • Yagmuurs_
  Değindiğin noktalar çok doğru ellerine sağlık
 • Grandiflora
  Ve hindistan cevizi yağı sürün
 • Complete
  Bence saça bakım yetersiz. Dengeli ve düzenli beslenme, su, vitamin, mineral vs gibi içten gelen şeyler etkili oluyor.
 • Mrbhission
  Erkekler için bişey yok mu
 • TheRareMan
  En doğrusu saça hafif işlemler uygulamak.
 • Bu güzel öneriler için çok teşekkürler
 • Marab
  Saç bakımı yaparken yapılan hatalardan uzak durmak, bu sorunun çözülmesinde ilk maddedir.
 • çok doğru öneriler
YÜKLENİYOR...