SAÇ BAKIM

Elidor
14 gü

İdeal Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Özellikle yaz aylarında havanın sıcak etkisiyle, yeni yıkadığımız saçlarımız dışarı çıkar çıkmaz günlerce yıkanmamış gibi bir şekil alıyor. Terlemenin etkisiyle yağlı bir görünüm alması ve sürekli olarak sıcaktan kaşınması, gerçekten insanın canını sıkıyor. Uzun saçlı biri olarak ben de aynı sorundan muzdariptim ve kullandığım ürünlerle etkileri en az indirmeyi başardım. Şimdi gelelim özellikle yaz aylarında ideal saç bakımımız nasıl olmalı sorusuna.

Mutlaka saç tipinize uygun bir şampuan ve bakım kremi kullanın

İdeal Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kadınların çoğu buna dikkat ediyordur bu yüzden uzun saçlı erkekler için söylüyorum. Özellikle her markette bulabileceğiniz klasik şampuanlar yerine, kuaförlerde satılan ve saç tipinize uygun olan profesyonel şampuanları alıp kullanmaya çalışın. Fiyatı normal şampuana göre biraz yüksek olabilir fakat inanın ki faydasını göreceksiniz. Tabi yanında iyi bir saç kremi alıp kullanmayı da ihmal etmeyin. Bu tarz profesyonel şampuanlar ayrıca saçınızda hoş bir koku da bırakacaktır.

Saç maskesini ihmal etmiyoruz

İdeal Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saçın yıpranmaması için haftada 2 veya 3 defa uygulayacağımız bir saç maskesi kullanmamız şart. Şampuan gibi saça sürüp sadece 2-3 dakika bekletiyor ve duruluyoruz. Bazı saç maskelerinde durulama yapmak gerekmiyor.

Gelelim en önemli şeye; saç losyonu

İdeal Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bence'nin başında ne demiştik? Özellikle yaz aylarında saç ve saç uçlarımız çok yıpranıyor. Saç uçlarından dert yanan birçok bayan arkadaşım var çevremde. Hepsine ilk tavsiyem saç losyonu oluyor. Duştan sonra sadece saç uçlarına süreceğimiz bu losyon, saç uçlarını güneşten, nemli ve kirli hava gibi birçok faktörden koruyup kırılmayı ve yıpranmayı önlemede gerçekten çok etkili. İsteyene kendi kullandığım ürünün ismini de verebilirim. Aloe vera içerdiğinden gerçekten çok etkili.

İdeal Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?
1
2
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşü

  • Yaz aylarında bakım yapmak zor oluyor. O yüzden soğuk mevsimleri seviyorum. Eline sağlık.

    Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

11
  • Gizli Üye

    Öğrenmiş olduk sağol :)

  • burak_gunes

    Bence yararli bilgiler 👏

Yükleniyor...