Sizce paramı geri istemeye hakkım var mı?

Arkadaşlar çok hassas, iyimser, utangaç, ve aşırı fedakar bir genç kızım. Tanıyan herkesin çok sevdiği ve bol bol faydalandığı kibar bir insanım. Okuyacaklarınız sizi yanıltmasın. Konuya gelirsek;

Ben hayatımın en büyük aşkının evli olduğu öğrenmiştim. Boşanacağını söylüyordu. Kendi işini kurmaya çalışıyordu ve bunu başarınca hemen boşanacaktı. Ben de öğrenciydim ve bir kez utana sıkıla borç istedi, o günden itibaren kendi harçlığımı ona göndermeye başlamıştım.
Öğrenciydim, üniversiteyi bırakacaktım ve o yaşadığı şehre gelmemi istedi. Bir seçim yaptım ve gittim oradaki okulu kazandım. Onun sadakatinden şüphem vardı ama eşi yüzünden değil, sanaldan eklediği arkadaşları yüzünden, sürekli bu yüzden kavga çıkıyordu ve ayrılıyordum. Çoğu zaman küstük. Ben asla ahlaksızlık yapmak istemeyen biriyim, hiçbir gün onunla mutlu mutlu eğlenmeye çıkmadım çünkü durumun farkındaydım. O boşandığı gün bizim bir şansımız olabilecekti ve bekliyordum. Her buluşmaya gittiğimde onun hayatını sordum, neden bu hale geldiğini sordum. Her defasında azar azar anlattı. Ama biz çoğunlukla ayrıydık. Barıştığımız zamanlarda ben para göndermeye devam ediyordum. Ayrıldığımız zaman da borcumu bahane ederek yazıyordum, parayı öde hayatımdan çık diyordum. O çaresiz kalıyordu çünkü parası yoktu. Çok sonra öğrendim ki tanıştığımız zamanlarda yeni bir bebeği olmuş. Benim verdiğim paralar bir nevi onun aile hayatına yardım etmiş, üç kuruş da olsa bir şekilde onlara da gitmiş. Kendimi herkesten çok yargılayıp suçluyordum ama bu durumları bilen yoktu. Doğal olarak hakkımı da arayamıyorum. Şimdi hesaplayınca bugünün parasıyla yüzlerce bin TL yapıyor. Ben neyim, durumum ne, mağdur muyum, yoksa Allah cezamı verdi ve konu kapandı mı? Adil birilerinden gerçeğe en yakın cevabı duymaya çok ihtiyacım var.

Sizce paramı geri istemeye hakkım var mı?