E-ticaret sektöründe kurmaya karar verdiğim iş nedeni ile yatırımcı nasıl bulabilirim?

Gizli Üye

Türkiye de doların gittikçe artan değeri ve ekonomik zorluklar nedeni ile dolar kazanmaya karar verdim. Ancak belirli kısıtlı seçenekler dışında düşük bütçeli bir iş kurmak oldukça zor bir durum. Ancak e-ticaret alanında sermaye bir sorun değil. Minimal bütçeler ile gayet başarılı işler kurmak mümkün. Bu alandaki iş planım görüştüğüm yatırımcılara gayet makul ve mantıklı geldi. Hatta gördügü ilği beni oldukça memnun etti. Ancak kimisi ile şartlar konusunda kimisi ilede yaşadığımız şehirlerin uzak olması gibi faktörlerden dolayı anlaşamadık. Görüşmelerim hala devam etsede daha iyi şart ve koşullar altında bir anlaşma yapma taraftarıyım. Bu yüzden bir yatırımcı arıyorum. Yatırımcılık türü Melek yatırımcılıktır. Melek yatırımcılar girişimcilere sermaye sağlayan karşılığında da kurulan şirketten pay alan ve şirketin başarısı sonucunda payları oranında kar sağlayan yatırımcı sınıfıdır. Genelde %8/20 dolaylarında pay sahibi olurlar. Yapılacak yatırım tutarı doğrultusunda ben yatırımcılarıma %8/25 dolaylarında pay teklif ediyorum. Yatırım alt limiti 30.000 Türk Lirası olup bu tutarın 100.000 Türk lirası gibi rakamlara çıkması durumunda %25 gibi bir pay söz konusu olabilir. İş ile ilğili ayrıntılı bilği aşağıdaki gibidir. Noter tasdikli anlaşma ile tarafların hak ve yükümlülükleri teminat altına alınacak. Yardımci olabilir misiniz?

Gerekli olan asğari sermaye:30.000 Türk Lirası

Yatırımın tahmini geri dönüş süresi:1 Ay

Tahmini ciro:4.000.000 Türk Lirası

Pazar yeri:Amerika Birleşik Devletleri

İş modeli:Private Label

E-ticaret sektöründe kurmaya karar verdiğim iş nedeni ile yatırımcı nasıl bulabilirim?
3 Görüş