Eşi vefat etmiş kadınlara 'En az üç çoçuk’ talebi, konut destek paketinde şart koşuldu. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Ehlivukuf u

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, eşi vefat etmiş kadınlara 300 bin TL konut desteği sağlanacağını duyurdu. Ama destek alabilmek için ’18 yaş altında en az üç çocuğa sahip olma’ olma şartı var.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, eşi vefat etmiş sosyal yardım faydalanıcısı kadınlara yönelik yeni bir desteği hayata geçireceklerini belirterek, “Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Konut Destek Programı kapsamında 2 bin 23 adet konut temini sağlayacağız. Toplamda 607 milyon TL bütçemiz ile hane başına 300 bin TL destek vereceğiz” dedi.

Ama başvuru şartları arasında ”Destekten eşi vefat etmiş ve 18 yaşından küçük en az üç çocuğu olan kadınlar yararlanacak” maddesi yer aldı.

Eşi vefat etmiş kadınlara En az üç çoçuk’ talebi, konut destek paketinde şart koşuldu. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Eşi vefat etmiş kadınlara 'En az üç çoçuk’ talebi, konut destek paketinde şart koşuldu. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?