Türkiye'de ekonomik kriz varsa eğer, neden insanlar deliler gibi para harcıyor?

KonyalıHatun
Ben Konya'da yaşıyorum, asgari ücretle çalışan bir insanım. 3.000 TL maaş alıyorum, rabbime binlerce şükürler olsun araba bile nasip etti bana. Iphone almak hayalimdi, onuda aldım. Kıyafet deseniz, dolabımda yer yok artık. İstediğimi giyiniyorum, istediğimi yiyip içiyorum. Kriz nerede biri göstersin ya?

Eskiden yollarımız bozuktu, cumhurbaşkanımız reisimiz Recep Tayyip Erdoğan hepsini yaptı. Köprülerimiz yoktu köprüler yapıldı. Araba almak hayaldi, şu an herkesin altında arabası var son model. Cafelerde, alışveriş merkezlerinde insanlar tıklım tıklım. Herkes alışveriş yapıyor. Herkes yiyip içiyor.

Maalesef ki insanımız iş beğenmiyor, işsizlik yok. İstiyorlar ki 8 saat çalışayım, bir sürü hakka sahip olayım vs. Doktor olamadın, avukat olamadın 8 saat seni neden çalıştırsınlar. Zamanında okula boş gidip boş gelmek yerine okuyacaktın o zaman.

Çalıştığın işten aldığın para yetmiyorsa 12 saat çalış. 12 saat de aldığın para yetmiyorsa 18 saat çalış. Git kripto borsasından işlem aç, ek gelir kazanmaya çalış. Ama yok, bizim insanımız oturduğu yerden şikayet eder anca.

Bizim Konyada cafemiz var. Günlük 250 TL paraya çalışan yok. Millet iş yok diyor biz işçi bulamıyoruz günlük 250 liraya çalışacak. Yok kardeşim bu kadar nankörlük olmaz ya...
Türkiye'de ekonomik kriz varsa eğer, neden insanlar deliler gibi para harcıyor?
30
14
Görüşünü yaz