Baba parası yemekten rahatsızlık duyuyorum, nasıl para kazanabilirim?

Gizli Üye
19 yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim. son zamanlarda baba parası yemekten ciddi manada rahatsızlık duyuyorum, en ufak sakız bile alırken kendi param değilmiş gibi ya da boşa harcıyormuşum gibi içimde beni aşırı rahatsız eden bi his var. yaşıtım olan erkek arkadaşlarım hep çalışıp kendi parasını kazanıyor çok özeniyorum onlara ve neden bilmem ama utanıyorum. en çok da babamdan para isterken utanıyorum hatta zorunlu olmadıkça istemiyorum ama en temel ihtiyaçlar için bile para harcarken kendi kendime hesap kitap yapıyorum, ilerde kendi paramı kazanırsam hepsini aileme geri ödeyeceğim gibi gibi milyonlarca düşünce beynimi bulandırıyor zaman zaman ağlamama sebep oluyor.
böyle hissetmem normal mi? bi insanın ortalama aylık giderini araştırdım 2-2.5k çıkmış. bunların hepsini babam ödüyo hayata dair hiçbir şey bilmiyorum resmen ve gerçekten öğrenmek istiyorum kendi ayaklarının üstünde durabilen her şeyini tek başına halledebilen güçlü bi kadın olmak istiyorum. çalışayım diyorum babam izin vermiyor zaten okul çok vaktimi alıyor ama benim bi şekilde para kazanmam lazım. evde bilgisayar üstünden ya da ne bileyim onlarca yolu vardır, nolur söyleyin nasıl para kazanabilirim?
Baba parası yemekten rahatsızlık duyuyorum, nasıl para kazanabilirim?
11
12
Görüşünü yaz