Güneşin doğuşuna eşlik edebilecek en güzel şarkı desem cevap ne olur?

AntoniusBlock
Üşenmedim sizler için güneş doğarken dinlenebilecek bazı A++ kalite şarkıları paylaştım. Tamamen hayrına ve kendi keyfime. Hee varsa sizin de size göre güneş doğduran parçalarınız, durmayın cevaplarda dan-dun paylaşın hadi hayırlı sabahlar.Eski bir New Orleans türküsüdür farklı yorumları da mevcuttur, ben ilk dinleyişimin esbabı mucibesi Eric Burdon'dan sunuyorum sizlere.Beirut'un eski şarkılarında spotifyda ilk 10 dinleyenler bilmez haa.Aaaa bu şarkı tam bir Eylül melodramıdır. Ama ben de geceler biterken yaz bitermiş gibi olur çünkü gerçek geceler yaz geceleridir be. Kış geceleri osuruk geçer. Bir arkadaşınla sokakta deniz kenarında sabahlayamazsın, manitayla yıldızları seyredip üşüyünce hırka falan kesmez kışın.Bu şarkımız aslında bir Bulutsuzluk Özlemi şarkısı ama ben Mor ve Ötesinden dinlemek istedim keyif benim kime ne diyorum. Kuzeyden güneye gidilen bir gece yolculuğunda güneş doğarken dinlenen en klasik şarkıdır.Bu da new generation gün doğdurma şarkısı, sözler hemen gelmez uyandırayım ama tam güneş gibi önce lacivert sonra mavi sonra renkli renkli doğar gibi gökten zihinlere...
Güneşin doğuşuna eşlik edebilecek en güzel şarkı desem cevap ne olur?
3
3
Görüşünü yaz