Tom Ford ve Onun Özel Parfümleri

Tom Ford
Tom Ford

Thomas Carlisle Ford, 27 Ağustos 1961'de Austin, Teksas, ABD'de doğdu. Amerikalı tasarımcı ve film yönetmeni. Gucci moda evinde çalışırken geniş bir üne kavuştu.

17 yaşında eğitim almak için tek başına New York'a gitti ve orada üniversiteye girdi. Ford, New York'taki Parsons Tasarım Okulu'nda iç tasarım eğitimi almadan önce kariyerine televizyon reklam modeli olarak başladı. Parsons School'daki son yılında odak noktasını değiştirdi ve dikkatini moda tasarımına çevirdi. 1990 yılında Tom Ford, Gucci'ye kadın giyim tasarımcısı olarak atandı. Ford, 2 yıl sonra tasarım direktörü oldu ve 1994'te Gucci'nin kreatif direktörü oldu. 1995'in ilk altı ayında Gucci'nin gelirleri yüzde 87 arttı. Moda endüstrisine yönelik yenilikçi bakış açısı hem genel halk hem de meslektaşları tarafından takdir gördü.

Tom Ford ve Onun Özel Parfümleri

Tom Ford'un kendi markası hızla dünya çapında üne kavuşan genç bir moda evidir. Ve onun parfümleri, lüksün en seçici uzmanları tarafından hayranlıkla karşılanıyor.

Tom Ford, güzellik ve moda sektörünün yanı sıra sinemayla da ilgileniyor. 2008 yılında Tek Başına Bir Adam filmiyle ilk yönetmenlik denemesine imza attı. Film, 2009 Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan ödülüne aday gösterildi. Başrol oyuncusu Colin Firth En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldı.

Tom Ford moda evinin başarısı Black Orchid parfümüyle başladı, bu kadın kokusu bugün hala popülaritesini koruyor. Siyah orkidenin ana temasına trüf mantarı, paçuli, ylang-ylang, güve otu, amber, bitter çikolata, limon, sandal ağacı, yasemin ve tütsü eşlik ediyor. Parfümün kalıcı kokusu zamanla ve hava şartlarına bağlı olarak farklı şekillerde gelişiyor. Yağmurda baharat ve alkol notaları hakim oluyor, güneşli havalarda ise tatlı, kalın parfüm tonları hakim oluyor. Bazen koku ilk başta çok yoğun ve keskin görünebilir, ancak bir saat içerisinde hafiflemeye başlıyor.

Tom Ford ve Onun Özel Parfümleri

Bir diğer ünlü koku ise birçok erkek, kadın ve benim tarafımdan sevilen Tobacco Vanilya kokusu tam bir Tom Ford klasiğidir. 2007 yılında çıkan oryantal,baharatlı üniseks bir koku. El yapımı kokulardan oluşan özel Private Blend koleksiyonunun bir parçasıdır.

Tobacco Vanille, Büyük Britanya'nın görkemli geleneklerinin modern bir yeniden yorumudur. Parfüm, en nadir puroların hafif aroması ve sosyal bir etkinlikte masaların arasında zarif bir şekilde dolaşan pahalı baharatların heyecan verici aromasıyla doludur. Parfüm Tom Ford Tobacco Vanilla refahın, zenginliğin ve lüksün aromasını gizliyor.

Tobacco Vanille parfüm bileşimi kurutulmuş meyveler, baharatlar, kakao, vanilya, tonka fasulyesi, odun ve pahalı tütün çeşitlerinden oluşan notalardan oluşur.

Benim favori kokum Venetian Bergamot, parfüm bileşimi, taze bergamot, turunçgiller, pembe karabiber, tarçın, Madagaskar ylang yağı, Çin manolyası, gardenya, damla sakızı reçinesi notalarından oluşur, büyüleyici bir kokudur.

Eğer tatlı ve meyveli kokulardan hoşlanıyorsanız Lost Cherry yeni favori kokunuz olma potansiyeline sahip. Bu parfüm, kiraz akorunu Türk gülü ve yasemin gibi çiçeklerle birleştirir. Siyah kiraz, acı badem, gül özü, Peru balzamı ve tonka fasulyesinin kokusunu bu kokuda alabiliyorsunuz.

Teşekkür ederim..

Tom Ford ve Onun Özel Parfümleri
Cevapla