19 gü

Kıyafetlerde Takı Trendi Nasıldır?

esraonvermez

Biz kadınlar/kızlar için giyeceğimiz elbise kadar kullanacağımız takılarda çok önemlidir. 💃🏼

Öncelikle seçilen aksesuarların boyutunun önemli olduğunu bilmeli. Dikkat etmemiz gereken bir diğer konu ise seçtiğimiz aksesuarı hangi kıyafetle, nerede kombinleyeceğimizdir. Örneğin çalışan biriyseniz ofis ortamında çok dikkat çekmeyecek, zarifliğinizi ön plana çıkaracak daha sade ve şık takıları tercih etmelisiniz. Yoksa bu durumda da abartılı ve kaba bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Bu sebepledir ki takıların renk uyumuna ve boyutlarına dikkat etmek önemlidir.

Kıyafetle benzer şekilde renklendirilmiş takılar olmalı.
Kıyafetle benzer şekilde renklendirilmiş takılar olmalı.

Takılarınızı elbisenin genel rengine uydurmak yerine, elbisenizde ki ikincil bir renkle de eşleştirme yapabilirsiniz. Özellikle kıyafetinizde eşleştirebileceğiniz birden fazla renk olması ya da elbisenizin desenli olması işinizi kolaylaştıracaktır.

Birbirini takip eden renklere sahip taşların oluşturduğu takılar aslında daha zor uyumlandırılıyor. Dikkat edilmesi gereken püf nokta, kıyafetteki desen ve renk uyumu.

Yüzük ve bileklik kullanımı aynı renk metal olmalı.
Yüzük ve bileklik kullanımı aynı renk metal olmalı.

Yaz mevsimi yaklaşıyor...

Örneğin, saten bir kıyafet giyiyorsanız, gümüş aksesuarlar seçerek kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz.

Gümüş takıların en çok tercih edilmesinin sebebi ise hem kolay kombin edilmesi hem de diğer değerli madenlere göre çok daha fazla çeşidi bir arada bulundurmasıdır.

Günümüzde saç aksesuarı denilince artık sadece saç tokaları aklımıza gelmiyor. Yeni moda saç kolyeleri, yüzükleri çeşitli renklerde karşımıza çıkıyor ve seçim yapmak gerçekten de zor olabiliyor. Eğer kıyafetinizde sarı renk gibi canlı bir rengi tercih ediyorsanız saçınızda gümüş ya da beyaz altından aksesuarları tercih etmelisiniz. Eğer kıyafetiniz siyah-beyaz gibi karanlık-soluk renklerde ise saçınızda bronz rengi kullanabilirsiniz.

Yaz aylarında bikini veya mayo giydiğiniz zaman süslü, kabarık aksesuarları kullanmalısınız. Günlük mini bir elbise giydiğinizde ise şirin bir hava için renkli tokalar kullanabilirsiniz. Gece elbisesi giydiğinizde saçınıza gösterişli, taşlı küçük taçlar takabilirsiniz. Şort ve bir t-shirt içinse, özellikle son dönemin trendi olan renkli fularları saçınızda, at kuyruğunuzda ya da örgünüzün arasında kullanabilirsiniz.

Renkleri farklı olan ince bileklikleri genelde tek renk olan günlük kıyafetlerinizle, deri bileklikleri vintage ve hippi baskılı kıyafetlerinizle kullanabilirsiniz. Eğer farklı renklerde ve malzemelerde bileklik kullanacaksanız kıyafetiniz sade olmalı. Gece kıyafetlerinizde ise küçük parlak taşlı bilezikler yahut ince zincirler kullanmalısınız.

V yakalı bluzlarınız ile yakanızı dolduracak ince ama çok zincirli kolyeleri tercih etmelisiniz. Bu tercihiniz sayesinde eğer kalçanızda veya bacaklarınızda fazlalıklar varsa onları arka plana itmiş olacaksınız. Beyaz gömleklerde ise büyük, ilgi çekici kolyeler kullanabilirsiniz. Salaş bir t-shirt giydiğinizde onu ilgi çekici bir kolyeyle kombinleyebilir, basic olmaktan kurtarabilirsiniz. Salaş bir bluz ve boyfriend kot pantolon giydiğinizde zincir kolyeler kurtarıcı olacaktır.

Kıyafetiniz siyah ise beyaz küpeler, canlı ise gümüş küpeler kullanabilirsiniz. Sade kulak manşetlerini günlük kıyafetinizle, taşlı kulak manşetlerini ise gece elbiselerinizle kullanmalısınız. Büyük, taşlı salkım küpeleri de yine gece elbiseleriyle kullanabilirsiniz. Yakasız elbiselerini zde damla küpeleri tercih etmelisiniz. Baskılı bir kıyafet giydiğinizde küpeniz baskıya uygun renkte olmalı. Küçük halka küpeler ne kadar tişörtten atlete her kıyafetle kullanılsa da daha çok formal kıyafetlerle kullanmalısınız. Vintage kıyafetlerde altın renkli küçük küpeler kullanabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar... 💁🏼‍♀️

Kıyafetlerde Takı Trendi Nasıldır?
9
1
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Green_mile_devi
  Yol gösterici bir bence olmuş. Teşekkürler 🌸👸🏻
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Aslıgunn
  Baya iyi olmuş
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

08
 • Auxerre
  semble tres elegant... comme ta belle ame.. l'harmonie des couleurs est très agreable.. ce que tu as écrit est fascinant... comme toi.. Je te dessinerais si j'etais peintre..! parce que tu es mon inspiration...
 • satenfetish
  Parlak ışıl ışıl saten ve payetli tarz kıyafetler giyen pek kız görmez olduk hayatta birde güzel takilar
 • JanJan_
  Güzel olmuş, eline sağlık.
 • Beyazcercevelim
  Oturdun yazdinmi bunlari:)
 • metecarlie
  Eline sağlık kuzzy 🥳💎
 • güzel yazı olmuş.
 • sbjka12
  Güzeldir
 • Gizli Üye
  Eline sağlık müziği de açıp keyifle okudum.https://www.youtube.com/embed/nFrkleYphFU
YÜKLENİYOR...