16 gü

Minimalist Stil Neden Son Zamanların Trendi Haline Geldi?

Her sabah işe ya da okula yetişmeye çalışırken siz de sürekli ne giyeceğinizi düşünüp sonunda yine aynı kıyafetleri mi seçiyorsunuz? Çok çeşide sahip kıyafetle dolu bir dolabınız olsa da sürekli aynı döngü içinde eliniz hep aynı kıyafetlere mi gidiyor?

Her sabah bu düşünceden yorulmadık mı?
Her sabah bu düşünceden yorulmadık mı?

Öğrencilik yıllarında bu durum bizi rahatsız etmese de iş hayatına geçişle birlikte zamanımızın daha kısıtlı hale gelmesi ile her sabah "ne giyeceğim" düşüncesi yorucu olmaya başlıyor. En azından benim hayatımda öyle oldu. Zamanla fark ettim ki elim hep aynı şeylere gidiyor. İçinde en rahat ettiğim, kendimi iyi hissettiğim kıyafetler belli ve o döngünün dışına çıkmıyorum.

Zamanla alışverişlerimde tercih ettiğim ürünler de birbiri ile kolay kombinlenebilir, en azından çoğu duruma ve lokasyona uyum sağlayacak kıyafetlerden yana olmaya başladı. Hala kendim için "Eveet! Artık minimalist bir stilim var" diyemem ama bu yolda ilerlediğimin farkına vardım. Zaten bu sürecin öyle "Hadi minimal olalım" diyerek hayata geçebileceğini düşünmüyorum. Zamana yayılarak hayatın farklı alanlarına uygulanan, bir çok değişikliği içinde barındıran bir süreç. Ancak bu yazı sadece stil hakkında olduğu için bu alanla devam edelim.

Minimalist stili uygulamak için nedenler nelerdir?

Minimalist Stil Neden Son Zamanların Trendi Haline Geldi?

Peki "neden minimal bir dolap yapmalıyım" sorusunu kendinize sordunuz diyelim. Bunun için temel sebepleri kendimce açıklayacağım.

Bu nedenlerden ilki tabi ki para tasarrufu sağlamaktır. İhtiyaçlarınızı karşılamayan bir çok kıyafete para harcamak yerine tasarruf etmek elbette daha mantıklı.

İkinci neden ise; alışverişe ve ne giyeceğim düşüncesine harcadığınız zamandan tasarruf edebilir ve daha faydalı aktiviteler yapabilirsiniz.

Etkileyici nedenlerden biri ise; ütü ve çamaşır yükünün azalması. Bu işlerle daha az ilgilenmek mi? Tabi ki evet.

Bir diğer tercih sebebi ise düzenli bir dolaba sahip olmak. Bütün o dağınıklıktan kurtulmak gerçekten ferahlatıcı bir durum olsa gerek. Yavaş yavaş yaşadığım bu durum gerçekten rahatlatıcı.

Son olarak ise ne giyeceğim stresinden kurtulmak. Zaten her parçanın birbiri ile uyumlu olduğu düşüncesi ile "Acaba kıyafetim düzgün mü, birbiriyle uyumlu mu?" gibi sorulardan kurtulmak ve güne rahat ve öz güvenli şekilde devam etmek stresi azaltmak için birebir.

Tüm bu sebepler beni gittikçe az alışverişe, eksiklerimin ne olduğunu bilerek aldığım ürünlere, dolabımdaki her kıyafetin birbiriyle kombinlenebilir olmasına dikkat etmeye itiyor. Bence denemeye değer.

Minimalist Stil Neden Son Zamanların Trendi Haline Geldi?
3
3
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • O kadar haklısın ki :D Ama maalesef alışveriş canavarlarıyız hepimiz. Minimalist giyim tarzı bu nedenle biraz zor. Harika bir içerikmiş, eline sağlık <3
  Görüş hala geçerli mi?
 • elifycdg
  Zamanınızı kıyafet seçmeye ayırmak yerine daha minimalist tercihler yapma fikri gerçekten çok mantıklı. Bence denemeye değer.😊
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Gizli Üye
  Trend konusunda, merak ettiğim bir konuydu.
  Görüş hala geçerli mi?
  • humeyrakaya

   Umarım yeterince açıklayabilmişimdir :)

 • Güzel ✂️
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

11
 • SarışınHukukçu
  Hayır
 • Gizli Üye
  Süper fikir genelde desenli yerine sade düz renkler tercih ediyorum, kombin seçeneğim de artmış oluyor
YÜKLENİYOR...