Mekana Göre Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalı?

eygcollection

Hem beylerin hem de kadınların, kıyafet tercihi yaparken göz ardı ettikleri durumlardan biri de mekanlardır.

Genellikle insanlar kendilerini iyi ve şık gösteren kıyafetleri seçerler; ancak bu seçimi yaparken gidilecek mekana uygun olup olmadıklarını pek önemsemezler.

İşte bu durum aslında kişiyi yanılgıya düşürmektedir. Çünkü her kıyafet her mekanda giyilmez. Mekana göre kıyafet tercihi konusunda size önerilerimiz ise şunlar:

Düğün/Davet/Organizasyon

Özel geceler ve mekanlar özen ister! Bunu aklınızdan çıkarmayın. Salaş bir kıyafetle şık bir davete, gece kıyafetiyle de bir karnavala gidilmez. Eğer bir düğüne davetliyseniz ve bu düğün oldukça şık gösterişli bir mekanda yapılacaksa, kadınlar için abiye, erkekler için ise takım elbise en idealidir. Ve seçiminizi en iyisinden yana kullanmalısınız. Ve lütfen sırf şık olacağım diye abartının ve şaşanın içinde boğulmayın. Sade olarak da şık ve çekici olabileceğinizi iyi düşünün.

Mekana Göre Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalı?
Mekana Göre Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalı?

Kır Düğünleri/ Partiler

Kır düğünleri ve partiler, klasik ağır davetlere nazaran, rahatlığın daha ağır olduğu ve kalıpları daha kolay esnetebildiğimiz mekanlardır. Bu gibi yerlerde sokak stili ile elit bir gece daveti arasında bir tarzda giyinebilirsiniz. Hoş bir elbise ya da spor bir takım elbise sizi fazlasıyla bu tür ortamlara hazırlar. Burada önemli olan ise kıyafet tercihi yaparken, fiziksel özelliklerinize göre, başarılı bir kombinle giyinerek kendiniz olmayı korumaktır.

Mekana Göre Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalı?
Mekana Göre Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalı?

Mezuniyet Gecesi/ Nişan/ Söz

Başlığımızdaki her üç seçenek de hayatımınız en özel ve unutulmaz anlarından biridirler. Gelin adayı olmayanlar için söylüyoruz: Nişan ve sözlerde lütfen ölçüyü kaçırmayın. Kendinizi klasik kıyafetlere boğmadan, çok da sıradan olmadan orta düzeyde şık bir kıyafetle o geceye hazırlayabilirsiniz.

Mezuniyet gecesinde de özellikle kızların aşırı derecede abiyeye, makyaja ve topukluya boğulmaları en büyük hatalarından biridir. Rahat ve şık bir elbise, hoş bir saç ve hafif bir makyaj o gün için en idealidir. Gecenin uzun olacağını ve sonrasında eğlenceli saatleri göz önüne getirin. O kıyafetlerle anın tadını nasıl yaşayacaksınız?

Mekana Göre Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalı?
Mekana Göre Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalı?

Özel bir yemek daveti için kıyafet tercihi

Bir iş toplantısı, bir tanışma yemeği. Ya da evlilik teklifi alınacak bir yemek organizasyonu. Örnekleri çoğaltabilirsiniz. İçeriği ne olursa olsun gideceğiniz mekan illa ki üst seviye bir yer olacaktır. Şık bir mekana giderken, zarafetiniz, temizliğinizi, şıklığınızı ve bey efendiliğinizi elden bırakmayın. Hoş, klasik bir takım elbise ya da elbiseyi bu gibi durumlar için her zaman dolabınızda hazır bulundurmakta fayda var.

Mekana Göre Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalı?
Mekana Göre Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalı?

BONUS:

Bir zamanlar Beyoğlu’nda, takım elbise, kravat ya da şapka olmadan gezilmenin hor görüldüğü, birçok kişi tarafından bilinir. Kadınlar şık elbiseleri, ellerinde eldivenleri ve bilekte taşınan çantalarıyla caddelerde salınırken, erkekler tam bir İstanbul beyefendisi… Bugünün halini gören ve yaşı itibari ile o dönemleri iyi bilen büyüklerin dediği gibi: Ah nerede o eski Beyoğlu…

Mekana Göre Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalı?
Mekana Göre Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalı?
6
3
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • Chaleur
  Elinize saglik. Ozel zamanlar icin harikulade olmus. 👍
  Ve dediginiz gibi, gunumuzde sacma sacma moda akimlari var maalesef. Yeni nesilin bir bolumu de bu sacma ve rukus akimlari maalesef basariyla uyguluyorlar.🙄
  Insanlar moda yerine kaliteye, zevklerine ve kendilerine yakisana gore giyinmeyi tercih etseler, bu kadar goruntu kirliligi oludmas bence.
  Tekrar ellerinize saglik 👍
  Görüş hala geçerli mi?
 • Beylerbeyi-06
  Yine her zamanki gibi mükemmel bir "Bence" ve bonus ise fevkalâde güzellikte.. Emeğine sağlık..
  Eskiden giyim kuşama daha fazla önem verilirdi. şu an ise heryerde rahat giyim tercih ediliyor. Kısa süre önce bir yakınımın düğününde klasik giymekle birlikte kravat da taktım. İlginçlik o ki kravatlı olan sadece iki kişi vardı.. Zaten biri de ben idim..😯
  Görüş hala geçerli mi?
  • eygcollection

   Haklısınız. Günümüzde insanların tek gayesi aynanın karşısına geçtiğinde kendini iyi ya da güzel görmesinde öteye geçmiyor. Giyim ve kuşam da başlı başına bir kültür aslında. Detaylı bakın ne zaman toplumsal dinamikler değişmeye başlasın, ilk yansıyan yer giyim kuşam ve modadır. Bu arada beğenmenize sevindim teşekkür ederim :)

  • Beylerbeyi-06

   Güzel sorunuz ve yorumunuz için ben teşekkür ederim 😊

  • Beylerbeyi-06

   Eig için teşekkürler 🌹

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşleri

 • blogist
  Eline sağlık güzel bir içerik... Özellikle Bonus kısmı ;)
  Görüş hala geçerli mi?
  • blogist

   eig için teşekkürler...

  • eygcollection

   Rica ederim yorumunuz için ben teşekkür ederim :)

 • darkleyl96
  Ikinci ceketi çok beğendim, güzel duruyor
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

14
 • emrederedevil
  Öncelikle ellerine klavyene sağlık can. güzel çalışma ortaya çıkarmışsın.
  Yerine göre giyinmeyi bilen biriyim ama çoğu resmiyet canımı sıkıyor giyindiklerimin içinde sıkılıyorum. sanki içindeki ben değilmişim gibi geliyor. genelde klasik rahat giyinmeyi severim ama maalesef mecburiyet olunca giyiniyoruz.
  • eygcollection

   Beğendiğiniz ve yorumunuz için teşekkürler :)

 • Tersy
  Dipnota ben de bayılıyorum, o zamanlar ne güzel saygı varmış, zaman makinesi olsa da binip gitsek.
  • eygcollection

   O zaman makinası olsa gitmek istediğimiz çok yer ve dönem var. Benim kalbimden geçen ise Cumhuriyetin ilk kurulduğu yıllar ve o dönemin muhteşem dönüşüm değişim anları...

  • Tersy

   Anladım. O döneme gidip Nişantaşı'ndan 10 dönüm arazi kapmak niyetindesin :p

  • eygcollection

   Hahahaha gitmişken neden olmasın :P

 • içimdekişeytan
  Eskiden ne güzel zarif ve şık giyinilirdi. Şimdi ne kadar berbat giyiniliyor.
 • Visky
  Ne yapacağız gitmeden evvel mekanı fotolayıp ona göre mi hazırlanacağız? Saçmalık.
 • Eline sağlık gadası yararlı bir bence daha
YÜKLENİYOR...