Ortalığı Kasıp Kavuran Stil Akımları

eygcollection

Her birimizin yaşam biçimi, çevremiz ve kişiliğimiz, kendi benliğimiz kadar bu benliğin dışa vurumu olan giyim stilimizi de şekillendiriyor.

Stil akımları olarak bugün ele aldığımız bu konunun detayında ise dünya genelinde birer moda akımına dönüşen ve yaygınlaşan stilleri ele alacağız.

Vintage stil içeriği

Ortalığı Kasıp Kavuran Stil Akımları

Vintage moda akımı geçmişten gelen, belli bir dönemi yansıtan, ikonlaşmış parçaların son zamanlarda kullanılmasıdır. Vintage moda akımı 19. yy’da ortaya çıkmıştır. Son zamanlarda 20. yy ve öncesinden kalan kıyafet vintage olarak tanımlanır ama bu parçaların kesinlikle belli bir döneme ve tasarımcıya ait olması ve o dönemin ruhunu yansıtması gerekir. Eskinin modasını kendi stil imajınıza göre siz de şekillendirebilirsiniz.

Bohem giyim stili

Ortalığı Kasıp Kavuran Stil Akımları

Tam anlamıyla 1960’ların sonlarını ve 1970’leri kapsayan bir yaşam tarzıdır Bohem. Bağımsız, özgürlüğüne düşkün, rahat, anı yaşamayı seven ve gezgin ruhlu insanların benimsediği ve varlığını sürdürdüğü bohem giyim stili, salaş, çok fazla özenilmeyen, fazla da para harcanmadan oluşturulan bir stil.

Maskülen ve androjen giyim tarzı

Stil akımları içerisinde bu iki tarz birbirine çok karıştırılır. Her ikisi arasında ince bir çizgi bulunuyor. Bu çizgi bir tarafı daha erkekleştirirken diğer tarafı ise dişileştiriyor. Erkeksi detayların kadın kıyafetleri üzerinde kullanılmasıyla elde edilen stil maskülen stili, kadın dişiliği üzerinde tamamen erkek kıyafetlerinin kullanılması ise androjen stili temsil eder.

Öne çıkan temsilcilere baktığımızda ise Victoria Backham’ı maskülen, Kristen Stewart’ı ise androjen olarak rahatlıkla ifade edebiliriz.

Ortalığı Kasıp Kavuran Stil Akımları

Feminen giyim stili

Ortalığı Kasıp Kavuran Stil Akımları

Feminen giyim adı üzerinde dişiliğin ve kadınsılığın öne çıktığı stil akımları içerisinde kadınların en fazla benimsediği bir giyim tarzıdır. Bu tarzla istediğiniz vakit hanım hanımcık olabileceğiniz gibi, isteğiniz vakit da çok seksi olabilmeniz olası. Kadınsı tarzda en ehemmiyetli öğe her şeyi bir arada kullanmamak, mübalağaya kaçmamaktır.

Monokram stil akımı

Ortalığı Kasıp Kavuran Stil Akımları

Stil akımları içerisinde belki de en fazla karşılaşılan akımların başında gelir. Tek renkten ya da iki zıt renkten oluşan veya iki zıt rengi içerisinde barındıran kombinleri temsil eden bir giyim stilidir. Ağırlıklı olarak baştan aşağıya tek bir renk kıyafetlerin bir araya getirilerek yapılan kombinler monokram stil olarak adlandırılırlar.

Minimalist giyim stili

Ortalığı Kasıp Kavuran Stil Akımları

Sadeliğin fazlasıyla hakim olduğu, abartıdan uzak, ağırlıklı olarak tek renkten ve bu rengin tonlarından oluşan bir giyim stilidir. Daha az giyim parçası, hiç yokmuşçasına takı ve aksesuara, varlığı ile yokluğu belli olmayan bir makyajın eşlik ettiği bir stil. Son dönemlerde sadece modada değil, yaşam biçimi olarak da popülerliğini arttıran bir akımdır.

Urban giyim stili

Ortalığı Kasıp Kavuran Stil Akımları

Şehir anlamına gelen urban, kentsel modayı ifade ediyor. Moda trendlerinin hakimiyetinde olan, daha şehirli, daha metroseksüel bir giyim biçimidir.

Peki sizin stilinize hangi akım yansıtıyor?

Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim :)

Ortalığı Kasıp Kavuran Stil Akımları
7
6
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • drnuri
  Giyim tarzı insanın büyk ölçüde kişiliğni yansıtıyor belirli giyim tarzları ve modaları mevcut insanları üzerine yakıştırdığını tercih ediyor benim genelde spor tarzı tercihim hoşuma giden içime sinen neyse öyle giyiniyorum saygılar
  Görüş hala geçerli mi?
 • moonandsea
  Emeğine sağlık güzel bence 😉
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • isparos
  Maskülen ve Minimalist arası bir şey tarzım :))
  Görüş hala geçerli mi?
 • 4-hesapsiz
  Guzel bence olmuş. Eline saglik
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

45
 • Tersy
  Bayanların ki hoşmuş.
 • Minnakbirponçik
  Feminist😂
 • dlnyaty1903
  Vintage
 • darkleyl96
  Güzel stiller
 • simpsonlar
  Urban ı çok sevdim
 • Urban güzelmiş gadası
 • 201465
  Guzel bence olmuş.
 • MagRipOgLu
  Harika stiller
 • Kadir-Caglayan
  of ablalar taş
YÜKLENİYOR...