3 ay

Türkiye'yi Hüzne Boğan, Kan Dondurucu Elmalı Davası İçin Ünlülerin Sosyal Medya Paylaşımları

İnciKüpeliFreud m

Dün sabah ülke olarak korkunç bir gün yaşadık. Elmalı Davası olarak bilinen olayda, üvey babanın 7 ve 10 yaşındaki çocukları yıllardır istismar ettiği ve annenin bu olaylardan haberdar olduğunu öğrendik. Ayrıca çocukları para karşılığı başkalarına da satıyorlardı. Çocuklar mahkeme sırasında yaşadıklarını resimle anlattı.. Adli tıp sonucuna göre de tecavüze uğradıkları ispat edilmesine rağmen mahkeme anne ve üvey babayı serbest bıraktı. Ünlülerimiz bu konudan dolayı sessiz kalmadı. Hadi hep birlikte bakalım neler paylaşmışlar..

En sert tepkilerden biri Celil Nalcakan'dan geldi..

Ünlü magazinci İzzet Çapa da sessiz kalmayanlardandı.

Toplumsal olaylar karşısında hiçbir zaman sessiz kalmayan Tarkan da adalet istedi.

Elmalı Davası'na tepkisini geçmişinde yaşadığı istismarı itiraf eden Seray Kaya, istismar edilenlere ses oldu.

Yeşim Salkım ise bu dava hakkında en sert tepkilerden birini verdi..

Farah Zeynep Abdullah her zaman olduğu gibi bu olay karşısında da sessiz kalmadı.

Şahan Gökbakar, bu olaya "Kendinize gelin" diyerek isyan etti.

Son istismar itirafı da ünlü oyuncu Hafsanur Sancaktutan'dan geldi..

Toplumsal olaylar karşısında hiçbir zaman sessiz kalmayan ünlüler bizim asıl sanatçılarımızdır. 👏🏻

#ElmalıDavası

Elmalı Davası
Elmalı Davası
Türkiye'yi Hüzne Boğan, Kan Dondurucu Elmalı Davası İçin Ünlülerin Sosyal Medya Paylaşımları
38
13
Görüşünü yaz
13Kız Görüşü
38Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Gizli Üye
  İnsanın kendi annesi bile bu iğrençliğe göz yumuyor, çocuklarına bu iğrençliklerin zorbalıkların yapılmasına müsade ediyorsa dünyada artık masum ve güvenilir hiçbir yer kalmamış demektir. Çocuklar için, gelecek için endişeleniyor insan bu iğrençliklerin bu kadar yakınlara sirayet ettiğini gördükçe. Çocukları komşulardan, kendi akrabalarından, öğretmenlerinden koruyacak seviyeye gelmişken şimdi de kendi anne babasından koruyacak, sakınacak seviyeye mi geldik? Allah kendi çocuğuna da başkasının çocuğuna da, savunmasız herhangi bir cana da bu zulmü, eziyeti yapan herkesi kahretsin dilerim. Çünkü insanın artık insana faydasından çok zararının olduğu bir çağdayız.

  Artık anne baba ehliyetinin ve her 6 ayda bir düzenli takibinin yapılması elzem bir zorunluluk haline dönüşmüştür. Her isteyen psikolojik durumuna bakılmaksızın anne baba olmasına müsaade edilmemeli, yılda 2 defa olmak üzere uzman psikologlarla aile ve çocuk aile yapısını denetleyen ve olumsuz bulduğu durumda olaya müdahale edip raporlayan kurumlar olmalı. Çocuklar psikolojik rahatsızlığı, sapkınlığı olan ebeveynlerin umuduna terkedilmemeli. Devletin görevi bu çocuklara gelişim süreci boyunca da sahip çıkılması, takibinin yapılmasıdır. Bu çocukların durumu yıllar sonra bugün ortaya çıktı. Ama hala bu ve benzeri zulümleri sessizce çaresizce bilmeden yaşayan ve sesini duyuramayan nice çocuklar vardır belki de. Herkes bu kadar kolay anne baba olmamalı, anne baba olanların da çocuklarını ne derece iyi ve sorumlu bir ebeveyn olarak yetiştiriliyor diye takibi yapılmalı.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • Gizli Üye
  Ne kadar da saf bu millet ya. 1 ay sonra kim konuşacak bu olayı? Kim söyleyeyim, kimse. Gündem yine değişecek. Geriye insanların prim kasmaları, bu işi siyasete vurmaları kalacak.

  Bu boş konuşmalar tecavüze uğrayan hiçbir çocuğun acısını dindirmeyecek. Ve siz yine mışıl mışıl uyuyacaksınız. Size söylüyorum, bu ülkede adalet yok denilince ne demek istediğinizi çok iyi anlıyorum! Sizlerin hedefleri farklı! Başka bir şey değil.

  İşi aşağılık Türk siyasetine vuruyorsunuz!

  İstismara uğrayan çocuk diyelim ki 11 yaşında. 30 yaş üstü bir adam çocuğu kandırıyor ve onu evine götürüp istismar ediyor. Olay ortaya çıkıyor, ve adam diyor ki çocuk bana yaşını büyük söyledi. Ve çocuğun istismara uğramasını çocuğun adamla kendi isteğiyle mi birlikte olduğu kanıtlanamadığı için ADAM SERBEST KALIYOR!

  SORUN BURADA BAŞLIYOR. Somut delil sorunu var ortada. Eğer samimi insanlarsa bunu tartışsınlar.

  Bunu yapan insanlar hasta insanlar. Bu kişilerde manyak cesareti var. 2 medeni (!) twit veya ağır cezalar bu insanları vazgeçiremiyor isteklerinden. Bu kişilerin bulunup ikna edilip tedavi görmesi gerekiyor. Tadavi dediğim şeyse hastalıklı fantezilerinin bastırılması gerekiyor! Ve bu kesin bir tedavi değil. Hormonal hadım da gündeme geliyor ama insani görülmüyor ve Avrupa yasaları buna sıcak bakmıyor.

  Ve bu boş konuşmalar acıları dindirmiyor, hiçbir yere vardırmıyor. İnsanlar yine acı çekiyor.

  Ben de cinsel istismar mağduruyum. Çocukken başıma geldi bu olay ve fail elini kolunu sallayarak geziyor şu an. Hiçbir şahit veya somut delilim yok.

  Çocuğunuzu koruyabildiğiniz kadar koruyun. Ve bilinçlendirin. Bu bir anlık bir şey. Fakat çocuğunuzu koruyorum diye de çocuğunuza yine zarar vermeyin. Dengeli olun. Bugün çektiğim sıkıntıları bir daha hatırladım ve bana hiçbir faydası dokunmadı. Eğer çok yardımcı olmak istiyorsanız, istismara uğramış bir çocuğu bulun ve durumu iyi değilse ona her konuda yardımcı olun! Çünkü bazılarıyla özel olarak ilgilenilmesi gerekiyor. Gidip fonlara para yatırmayın. Tabi yiyorsa.

  Benden bu kadar. Bakıyorum da yaşı başını almış insanlar ergensi ergensi şeyler yazıyor bu konuda bu platformda. Ergen kafaları saymıyorum bile. Yazık...
  Sevdim 3 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • yıkıkızınbiri
  Daha çocuklarımıza sahip çıkamayan, adaletten yoksun olan bu ülkeden bir de hayvan hakları yasası istiyoruz. Garip, çok garip. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum ki anne Merve AKMAN babaanneyi suçluyor. Farzedelim suçlu babaanne. Kızım sen çocuklarına neden sahip çıkmıyorsun. Kendini haklı çıkarmaya çalışırken aslında bize ne kadar sorumsuz bir anne olduğunu da kanıtlıyorsun. Kusura bakmayın hangi ülke olduğunu hatırlamıyorum ama yüksek ihtimal Yunanistanda çocukları istismar edenlerin zehirle öldürüleceği yasayı imzaladı. Bu yasa tahmini Türküyeye ne zaman gelir. Durun söyleyeyim, HİÇBİR ZAMAN...
  Görüş hala geçerli mi?
 • LİiLİİTTH
  Yazdı olmadı çocuk, çizdi olmadı çocuk anlattı olmadı çocuk ne yapması gerekiyor serbest bırakan hakimin savcının okuduğu okula giydiği cinnete yazık kendi çocuğuna yapılsa serbest bırakıcak mı acaba? Delir yetersizliği demişler bide resmen şaka gibi küçücük çocuklar uğradığı istismarı şiddeti anlatıyor. Yazıklar olsun bu istismarcılar aramızda geziyor aynı zamanda çocuk olduğunu göre göre para karşılığı birlikte olan o. rospo çocukları da tutuklanmalı.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1136
 • fangoria
  futbol kuluplerimiz de bu olayla ilgili paylaşımlar yaptılar onları da unutmayalım
  Katılmıyorum 4 Kişi
 • KürkMantoluHayri
  Dünden biri içimiz kan ağlıyor. "Bu ülkede dört şey olmayacaksın: kadın, çocuk, ağaç, sokak hayvanı" denilmişti. Gerçekten de doğru bir analiz. Ülkede çocuk bayramını tek kutlayan bir ülkeyken şu an geldiğimiz noktaya bakın. Çocuklar istismara uğradıklarını resmediyor, adli tıp sonuçları istismar var diyor ama mahkeme gene de suçluları serbest bırakıyor. Bu ülkede çocuk doğurmak delilik!
  Sevdim 7 Kişi
 • spacescom
  Herkes yazıyor, söylüyor, eleştiriyor, üzülüyor ama kimse bir şeylerin değişmesi için adım dahi atmıyor, beyinleri değiştirmek için yasaları değiştirmek için bunca yıl değiştirilemeyen her şey için adım atmalıyız.
  Sevdim 4 Kişi
 • miroveteene_
  Bu ünlüler samimiyetsiz geliyor bana hepsi aynı bok gündem olmak için herşeyi yaparlar olan o iki çocuğa oldu dünya da böyle adaletsiz bir yer kimisi acunun çocuğu olarak Dünya iyi gelir kimisi tacizvi gvattın çocuğu olarak bu çocuklarin günahı ne tanrı ne yapıyor?
  Sevdim 2 Kişi
 • _Elyise
  Bu konu gerçekten insanın hem kanını dondurur hemde çaresiz hissettirir!
  tutuksuz yargı da ne demek 🥺 o çocuklar umarım aynı evde yaşamıyordur şu an, düşündükçe insan çıldırıyor. O yavrular nasıl büyüyüp sağlıklı insan olurlar 🤦🏻‍♀️?
  Heyyy adalet bu yavruların sesini duyun artık, rahat uyku uyuyor musun gece hakim, savcı ya da buna kim karar verdiyse artık!
  Gözüne uyku girmesin insallah!!!
  Sevdim 1 Kişi
 • sacmaliklardunyasi2
  Çok çok çok üzücü, çocukların yaşadıkları feci korkunç, öz annenin bunlara müsade etmesi daha korkunç! Neresinden tutsan elimizde kalan bir ülkede yaşıyoruz..
  Öyle anneyi de yanındaki dallamayı da işkence ede ede ben diri diri toprağa gömerim!!
  Sevdim 2 Kişi
 • BeniBöyleBill
  Asıl kan dondurucu olan, sosyal medyanın ahlaksız "mahalle karıları". Buyurun gerçek. https://twitter.com/BeniBoyleBill/status/1410413222851657728
 • Be_smart
  Bu olay dikkat cektigi icin HSK bile inceleme başlattı, bir de kimsenin duymadığı, tacize ugrayanin veya mağdur olanlarin ( kadin erkek ayrimi olmadan, her türlü suctan veya haksizliktan mağdur) sesini duyuramadigi icin suclu olanlarin elini kolunu sallayarak gezdigi kimbilir kac tane dosya var... adil olmak için illa sosyal medya desteği mi gerekiyor bu ülkede?
  Sevdim 2 Kişi
 • BenBal
  Allah belanızı versin diyorum sadece, insanın kanı donuyor bu haberleri görünce..
  Ama suçlular nerde? Dışarıda.
  Bu ülkenin adaletine inancım zerre kadar kalmadı artık!
  Sevdim 3 Kişi
 • Mario45
  Herkes bir şekilde duruşunu gösteriyor ama kimse adım atmıyor. Bu ilk değildi ve böyle giderse maalesef son da olmayacak. Bu işin failleri derhal en ağır cezayı almalıdır
  Sevdim 1 Kişi
 • EmirAdakul
  Kanım dondu bu haberi gördüğümde. Allah belanızı versin.
  Sevdim 4 Kişi
 • adropoflife
  Hükümetin, bir kereden bişey olmaz diyen bakanların hırsızlık, yolsuzluk gibi daha önemli gündemleri var sanirım.
  Sevdim 2 Kişi
 • balkanmavisi
  Bazen diyorum kiYansın dünya hepimiz ölüp gidelim burası da cehennem zaten bazen acı çekmek için yaşamaya gerek kalmıyor , duymak, görmek bile yetiyor.
 • aşkın_nişanesi
  Bu ulkenin ünlüleri bu ülkeye hiç-bir katkisi olmayan insanlar. Yarari olanlari ise bir elin parmagini gecmez. Bosa duyar kasan insanlar. Ama cocuklara uzuldum gercekten
 • VivaDaCoulpe
  Adliye de adalet yok ki
  Adalet başka yerde aranıyor artık bu ülke de
  Sevdim 3 Kişi
 • Zevahir06
  Baştakiler daha ne bekliyorlar acaba kendi çocukları aynı durumda olsa neler yaparlar.. bu ülkede Adalet hala var diyenlere selam olsun...
  Sevdim 1 Kişi
 • IAmarPresterAen
  İğrenç mahluklar yaşama hakları bile yok böylesinin
  Sevdim 2 Kişi
 • Atlas_du
  Adalet yok ülkede ,, gittikçe kötüye gidiyoruz ,, kamoyunun tepkisi yüzünden kıvıran adalet adalet mi 🤔
 • ben_de_soruyom
  Bi ben paylaşmadım herhalde. O da hem kendim daha fazla üzülmeyeyim hem de başkasını üzmeyeyeyim diye. Zaten herkes duydu bu haberi.
  Katılmıyorum 1 Kişi
 • 1AsilAşk
  Rabbim evlatlarımızı korusun esirgesin. İnsan olmalı, insan hayvan olmamalı. İsteyen istediğini paylaşsın. Düne kadar bizler neredeydik?
 • SeyitAlikerem
  Çoğu ünlünün bu olaylarla ilgilendiği yok. Keyiflerine bakıyorlar. Bu olay ses getirdi diye bir şeyler yazmak mecburiyetinde kaldılar
  Sevdim 2 Kişi
  • Az önce olayla ilgili mektubu okudum içim karardı

 • novel
  Karşıma çıkmasın dedikçe çıkıyor. Ben o annenin ta mk. orrrosspu vlatları
  Sevdim 1 Kişi
 • mayinlimeme
  Paylaşim yapsalar ne olur acaba? O malum kişinin yanında nasil olduklarini da biliyoruz. Ona yaranan yalaka eden de bu ünlüler. Hic samimi degiller. Öyle instaya post atmakla adalet çozülmuyor.
 • Darknessonshadow
  Böyle bir olay yaşamak gerçekten çok üzücü insanlık nereye gidiyor düşündürtüyor ama pek de iyi yerlere gitmedi çok bariz umarım düzeltiriz pek umudum olmasada
 • Emrecan3123
  Serbest bırakmışlarsa bana adalleten bahsetmeyinn nasıl serbest bırakılır yaa yarın öbür gün yine yapar bunlar
  Sevdim 1 Kişi
 • ozgur00000
  Doğru diyorlar. Allah onların belasını versin. 😏😡
 • Daredevil39
  Herkes bu konuda duruşunu gösteriyor ama hiç bişey olmuyor nasıl bir ülke olduk biz
  Sevdim 1 Kişi
 • LokiLaufeyson
  şerefsizlikten başka bir şey değil, bir insan nasıl böyle bir şey yapabilir aklım almıyor
 • restinerest
  Ne oldu bu olay sonuc ne
 • LordRagnarLothrbok
  Böyle ülkenin anasını seveyim.
 • king4775
  Olması gereken olmuş
 • Toprak_-_Kokusu
  Paylaşım için teşekkürler
 • Sonjin
  Eline sağlık güzel bence olmuş
  Katılmıyorum 1 Kişi
 • SwordOfDemocles
  Bu bir rezilliktir ama bizim millet kanıksadı
 • 27esmerim
  Allah cezalarını versin inşallah 🤲😶😓
 • Diabloo366
  Ülke istismarcıları koruyo kısa ve öz
  Sevdim 2 Kişi
 • doanylmz
  Bunun daha da fazla gündem olması lazım
 • belirsizadamcık
  Tek diyeceğim şey şu:#Adalet İsteriz
 • Gizli Üye
  İnsanlığımızdan utandık ya
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Umarim en kisa zamanda gebertilirler.
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Bu kadar iğrençbir topluma ne denir ki ne yapılır ki
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Söylenecek çok şey var ama söylenmiyor o kadar özgürlük işte
 • Gizli Üye
  Adalet olmadığını bir daha gorduk
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Bunlar gibi insanlara en ağır, işkenceli cezalar verilmeli.
  Sevdim 2 Kişi
 • Gizli Üye
  Hiçbiri samimi gelmiuor
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  cocukları duzenli olarak konusturmak gerekiyor ogretmenleri tarafindan... daha kac cocuk vardir boyle bunu normal sanip korkup susan
 • Gizli Üye
  allah tüm çocuklarımızı korusun
YÜKLENİYOR...