REGL DÖNGÜNÜ KOLAYCA TAKİP ET!

Orkid
1 ay

Geçip Giden Yıllara İnat Marka Değerlerini Zirvede Tutan 2 Kadın, 2 Hayat, 2 Hikaye!

Funda_a

Hemcinslerim için konuşmam gerekirse kendimden biliyorum. Bazen kendimizi boş vermişliğimiz olabiliyor. Gerek hayat şartları, gerek iş temposu veya başka sebepler her daim bakımlı, püri pak olmayabiliyoruz ne yalan söyleyeyim. Malumunuz Covid-19 nedeniyle kapalı olan kuaförleri şu an dört gözle beklesek de, oluyor işte genelde.. Bugün size 2 kadından bahsedeceğim. İkisi de ayrı bir marka değeri. İkisi de farklı hayatların baş kahramanları. Ve ikisi de yıllara meydan okumuş. Dedim ki; Ne yani. Ortak yönleri ne. Bir sırrı olmalı bunun. Tam da bu noktada analize başladım kendiliğimden.

Velhasıl kelam, sözün özü, bugün KizlarSoruyor'da 2 kadın, 2 hayat, 2 hikaye var. Haa unutmadan 1 de analiz. O da yazının sonunda. :)

Haydi başlayalım.

1-) Madonna (Doğum tarihi:16 Ağustos 1958)

Madonna
Madonna

Eveeet. Madonna olmadan bu yazı hiç olur mu?. Tabi ki olmazdı. Yıllar geçtikçe marka değerlerini zirvede tutmayı başaran 2 kadın hikayemin ilk sırasında Madonna var. Ben son 90' lar çocuğuyum. Ucundan kıyısından tutmayı başarmış, en azından 'Ahh o 90'lar' diye başlayan bir sohbete katılabilecek kadar görmüşüm. Çok şükür. :) Demem o ki. Sadece 90'lar değil, 80'lere, hatta daha da ötesinde 2000'li yıllara damgasını vurmuş gerçek bir pop star o. Onun adı Madonna. Sadece Madonna demem yeterli sanırım. :)

Daha Editör olmadan önce 2 yıl önceki yazımda onunla ilgili demişim ki;

Geçip Giden Yıllara İnat Marka Değerlerini Zirvede Tutan 2 Kadın, 2 Hayat, 2 Hikaye!

'Hepimiz biliyoruz ki 'müzik evrenseldir'. Her bir renkten, her dilden, her kişilik yapısından insana hitap eden bir tarz mutlaka vardır bizler için. Ve öyle şarkıcılar vardır ki onları kulaklıkla sessiz sakin, normal dans ederek dinleyemezsiniz. Hani hep denir ya sanatçılar normal olmayan insanlardır. Biraz delidir diye. Size bugün normalliğin fazlası ile dışında, deliliğin sınırlarında bir pop starın zirvede taşıdığı marka değerinden ve yılların ona meydan okumamasından bahsedeceğim.'

O, konserlerine +18 sınırı koyan gerçek bir pop star. Kim inanır 62 yaşında olduğuna

Geçip Giden Yıllara İnat Marka Değerlerini Zirvede Tutan 2 Kadın, 2 Hayat, 2 Hikaye!

İtalyan asıllı olan bir şarkıcı ve sinema oyuncusu Madonna. Tesadüf bu ya, Elvis Presley' in yaşamını kaybettiği gün doğmuş. Konserlerine +18 sınırı koyan gerçek bir pop star kendisi. Aynı zamanda kültür fenomeni. İnanması her ne kadar zor olsa da ağustos ayında 62 yaşına girecek. Halen fit, halen enerjik ve 35 yıldır sahnede. Beyonce' lar, Rihanna' lar yok iken o vardı.. 2020 de halen o var. Hemde gençlere taş çıkararak .

Yıllara meydan okuyan Madonna dünyada en çok hayranı olan sanatçı olarak kayıtlara geçmiş

Geçip Giden Yıllara İnat Marka Değerlerini Zirvede Tutan 2 Kadın, 2 Hayat, 2 Hikaye!

Bir kaç yıl önce konuk olarak katıldığı Eurovision şarkı yarışmasında yine aynı Madonna olduğunu gösteren şarkıcı, aslında kültürel bir fenomen olmasına rağmen çok güçlü şarkılara da imza attı. 'True Blue', 'Like a Prayer', 'Express Yourself' bunlardan sadece bir kaçı. Çoğu kendi bestesi ve sözleri. 'Like a Prayer' ve'Ray of Light', 'Blackout'' ( 2007 ) ve 'The Fame Monster' dan ( 2009 ) daha nüfuzlu birer albüm olarak yerini aldı bile. Amma velakin ne olursa olsun, başarılı bir şarkıcı olsa da sahnede çılgın, sıra dışı bir kadındı her zaman.

Mesela;

Porto Rico konseri sırasında bayrağa terini silip fırlatınca, ülke yangın yerine dönmüştü ve bir bakan istifa etmişti. Son vukuatlı olayı ise 'God Control' şarkısının da önüne geçen 8 buçuk dakikalık klibi. Tepkiler çığ gibi. Çünkü;

Çünkü son albümüne kavuştu Madonna ve uzun zamandır üzerinde çalıştığı, beklenen albümü heyecan yaratmıştı. 'Madame X' adlı yeni albümüne Maluma ile seslendirdiği 'Medellin' ile çıkış yaptı. Amma velakin asıl bombayı sona saklamış olacak ki, 2. klip olarak seçtiği şarkıdan çok olaylı görüntüler barındıran 'God Control' çok tepki çekti. Ama kimin umurunda. Çünkü o, ülkeleri karşısına almış bir pop star. :) Bu arada neden tepki çekti derseniz, yukarıda izlemenizi önerdiğim video klipte 4 yıl önce Orlando'da yaşanan gece kulübü saldırısına atıfta bulunuluyordu ve şarkı sanki fon müziği gibi kullanılıyordu.Sonrasında ise...? İzleyin ve sizde ne demek istediğimi anlayın lütfen. :)

Modonna şöyle dursun kenarda. Analizimi en sona bıraktığımı belirtip 2. marka değeri zirvede kadına hızla geçeyim diyorum.

2-) Sharon Stone (10 Mart 1958)

Sharon Stone
Sharon Stone

Nereden başlasam, nasıl anlatsam modum dayım. Zira özellikle erkeklerin herhalde en çok hayranı oldukları kadın sinema sanatçılarından biri olsa gerek kendisi. Bir döneme damga vuran ve artık klasikler arasına girmiş, usta sanatçı Michael Douglas ile baş rolünü paylaştığı 1992 yılı yapımı 'Temel İçgüdü' filmi ile hafızalara kazınmış.

Temel İçgüdü fırtınası dindi belki. Ama o yine aynı Stone. :)

Geçip Giden Yıllara İnat Marka Değerlerini Zirvede Tutan 2 Kadın, 2 Hayat, 2 Hikaye!

Geçen sene Michael Douglas ve ünlü eşi Ketrin Zeta Jones, çocuklarıyla beraber Türkiye'ye gelmişti. Hatırlıyorum da saçları bembeyaz olmuş, artık emeklilik çağında Cüneyt Arkın karizimasın da, bir Hollywood starı edasındaydı. Aynı filme başrol de oynadığı Sharon Stone ise.. Maşallah diyeyim. Yine aynı Stone.. :)

Geçip Giden Yıllara İnat Marka Değerlerini Zirvede Tutan 2 Kadın, 2 Hayat, 2 Hikaye!

'Temel İçgüdü' ile tanınsa da Stone aslında Arnold Schwarzenegger ile baş rolü paylaştığı, bilim kurgu filmi 'Total Recall' ile ilk şöhreti yakalamış. Ardından playboy dergisine soyunmuş. Aslında oyunculuğunun yanında hatta çoğu zaman önünde seksiliğinin konuşulması o günlere dayanıyor demek hiç yanlış olmaz hani.

Basic Instinct 2

Geçip Giden Yıllara İnat Marka Değerlerini Zirvede Tutan 2 Kadın, 2 Hayat, 2 Hikaye!

Malumunuz olduğu üzere sevilen, aynı zamanda olay yaratan filmlerin devamı gelir. Gelse bile büyük ihtimalle aynı başarıyı yakalayamaz. Tarih tekerrür etti ve 2006 senesinde farklı bir başrol oyuncusuyla 2.si çekilen Temel İçgüdü yine konuşulduysa da o şaşaayı yakalayamadı. Yukarıdaki etkileyici fotoğraf karesi ise 'Basic Instinct 2' film afiş fotoğrafı

Bu da son hali. Buyurun.

Geçip Giden Yıllara İnat Marka Değerlerini Zirvede Tutan 2 Kadın, 2 Hayat, 2 Hikaye!

Etkisi uzun yıllar devam eden 'Temel İçgüdü' fırtınasından sonra ise 1995 senesinde Robert De Niro ile baş rolünü paylaştığı 'Cassino' filmi ile Altın Küre ödülünü alan Sharon Stone hiç Oscar alamayarak, Oscar ödülünü birkaç kez kıl payı da olsa kaçıran sanatçılar kervanına katılmış.


Sıra dışı bir kadın olarak görülen Stone için olaylar eksik olmadı hiç. Mesela Sliver filmindeki öpüşme sahnesinde rol arkadaşının dilini ısırdı.

Geçip Giden Yıllara İnat Marka Değerlerini Zirvede Tutan 2 Kadın, 2 Hayat, 2 Hikaye!

Sharon Stone'nun 'Sliver' filmindeki rol arkadaşı William Baldvin ile birbirlerinden pek hoşlanmadan aynı filmde oynamak zorunda kaldıkları konuşulur hep.. Ben okuduklarımın yalancısıyım, bu hoşnutsuzluğun nedeni Stone'un Baldvin'e sadece eğlence olsun diye kötü şakalar yapması ve üstelik bir öpüşme sahnesinde, rol arkadaşının dilini ısırması olarak gösteriliyormuş.

Olayları bununla da bitmeyip Filipinli yardımcısıyla mahkemelik olmuş.

Geçip Giden Yıllara İnat Marka Değerlerini Zirvede Tutan 2 Kadın, 2 Hayat, 2 Hikaye!

Bununla da bitmiyor. Sadece filmleri ile değil, zaman zamanda özel hayatıyla gündeme gelen Stone bir kaç yıl önce yine bir vukuatla gündeme gelmişti.

Bu vukuatta yardımcısı ile mahkemelik olmuştu. Filipinler asıllı yardımcısı, Sharon Stone'a

'İş Kanununu ihlal etmek' suçundan dava açtı. Oyuncu ise bu iddiaları para sızdırmaya çalıştığını öne sürerek reddetti.

Ve Sharon Stone Vadiye iner..

Necati Şaşmaz ve Shoren Stone Kurtlar Vadisi dizisinden bir sahne
Necati Şaşmaz ve Shoren Stone Kurtlar Vadisi dizisinden bir sahne

Yıl: 2006. Tevellüt 1993 diye başlarmışım. :) Sahiden öyle. Yıl:2006. Yaş 13. Ergenleğimin ilk evrelerindeyim. Ülkede fırtına gibi esiyor. Duymamak, hatırlamamak ne mümkün. Çünkü Sharon Stone'a yapımcısının dizide oynama teklifinde bulunan Kurtlar Vadisi, o dönem fırtına gibi esiyor. Bu teklifine olumlu yanıt alınca yer yerinden oynuyor elbet.

O dönemin fırtına gibi esen dizisi Kurtlar Vadisinde büyük bir sürpriz yaşanıyor ve ünlü oyuncu Sharon Stone diziye konuk oyuncu olarak katılıyor. Daha ne olsun. :) Gördüğünüz gibi son derece rahat bir şekilde rolünün hakkını veriyor Stone ve Polat Alemdar ile öpüşüyor. O dönem de bütün gazeteler bunu yazmış, ana haber bültenleri bu olayı konuşmuşlar.

Dizide Stone ile beraber karizmanın zirvesinde ünlü aktör Andy Garcia'da var. Genç olmama rağmen pek kullanmadığım bir gençlik terimiyle. Kadro yıkılıyor. :)

Fırtına dinmiş ve her şey normale dönmüşken 2014 senesinde Kurtlar Vadisinin yapımcısının yeni planı bir anda bomba gibi gündeme düşüyor ve yapımcının yeniden Sharon Stone ile çalışmak istiyor. Ancak bu plan Necati Şaşmaz'ın eşinin kıskançlık krizi ve teklifin reddedilmesiyle sona eriyor. Gerçi şimdi boşandılar ancak konu Sharon Stone olunca hangi kadın kıskanamaz ki. :)

Bilinmeyen özellikleri, onun ne kadar iyi bir insan olduğuna dair..

Geçip Giden Yıllara İnat Marka Değerlerini Zirvede Tutan 2 Kadın, 2 Hayat, 2 Hikaye!

Benim gibi balık burcunun bir ferdi olunca kendisi, elbette ki hümanist bir birey olması da kaçınılmaz bir gerçek oluyor doğal olarak

Stone'un görünen yüzünün arkasında, bambaşka bir insan olduğu söyleniyor çevresi tarafından. Kendi doğurmadığı ama evlat edindiği üç erkek çocuğun annesi. Onu tanıyan herkes ise yine onun ne kadar iyi bir anne olduğunu konuşuyormuş.

Sanatçının bilinmeyen bir yanı da 2001yılın da geçirdiği beyin kanaması ve ölümden dönmesi oldu. O günleri şöyle anlatıyor. '

'Evet, beyaz ışığı gördüm. Birçok kez ölüme yaklaşan insanlardan dinlemiştim. Öbür tarafa yaklaştığını, o parlak ışığı, hayatının sona erdiğini hissediyorsun.'

Geçip Giden Yıllara İnat Marka Değerlerini Zirvede Tutan 2 Kadın, 2 Hayat, 2 Hikaye!

İlk eşi ile beyin kanaması geçirdiği dönemde tanışıyor Stone ve 'Yanlış adamla tanıştım' diyerek yaşadığı mutsuzluğu da bir çığlık gibi haykırıyordu bir nevi.

Sharon, 'Yanlış adamla tanıştım' dediği eşi Phil’den yakınarak şöyle konuşuyor;

'Beyin kanaması geçirdikten sonra bana hiç de iyi davranmadı. Oysa aylarca yatakta kaldım. Vücudumu hareket ettiremiyordum. Hafızamı kaybetmiştim.'

Geçip Giden Yıllara İnat Marka Değerlerini Zirvede Tutan 2 Kadın, 2 Hayat, 2 Hikaye!

Hiç bir şey dışarıdan göründüğü gibi değil gördüğünüz gibi. Görüntüsünün aksine başka bir kadın olan Sharon Stone bu günlerde ise Amerika'da sakin bir hayat sürüyor. Şarkı sözleri yazıyor. Alkolü ve tüm acılarını geride bırakıp sadece çocuklarıyla ilgili bir anne olarak yaşamına devam ediyor. Ve söylediği şu söz ise ne kadar doğru ve bir çok acı tecrübenin eseri olduğu hissi tüm benliklere yayılıyor adeta.


Hayatı tüm basitliğiyle sevmeyi öğrendim

Canım Sharon Stone'u da şöyle bir kenara koyarak son analizime geçmeden önce izlemenizi şiddetle tavsiye ettiğim Sharon Stone dansını koymadan olmazdı. Lütfen. Buyurun. :) (Baştaki 'miyavv' sesleri mi? Biz balık burçları kedi gibiyiz aslında. Sübliminal mesajı sanırım.) :)

Evet. Dile kolay. İki özel kadında aynı yılda doğmuşlar. Bu tesadüfen fark ettiğim ortak özellik. ancak biz zamane gençlerinin bile yeri geldiğinde 'Off yoruldum. Canım sıkıldı..' diye hayıflanıp söylendiğimiz dönemler oluyorken sporumuza, yaşantımıza, beslenmemize belki o derece dikkat edemiyor iken, onların enerjileri, beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz dünya görüşleri ve her daim spor yaparak, en önemlisi iyi ve pozitif düşünceyle yıl 2020 de hala fit kalabilmişler..En önemlisi ikisi de mark değerlerini zirve de tutmayı bilmişler.

Sharon Stone & Madonna
Sharon Stone & Madonna

Belki de örnek almamız gereken hem bedenlerini hemde ruhlarını besleyerek bunca yıl zirvede kalabilmişler. Belki onları farklı kılan en büyük ortak noktaları, özgür ruhlarıdır. Kim bilir..

Biraz uzun oldu. Umarım sıkılmadınız.. Çok keyifle yazınca böyle oluyor işte. :)

Sevgiyle..

#funda #sharonstonecanımdır #madonnabirbaşkadünya #ikikadınikihayatikihikaye

Geçip Giden Yıllara İnat Marka Değerlerini Zirvede Tutan 2 Kadın, 2 Hayat, 2 Hikaye!
36
18
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1836
 • bu kadınlar yaşlanmıyor
 • Çok güzeldi, ben beğendim. Kendine has bir anlatım tarzın var. Başarılarının devamını diliyorum.
  • Funda_a

   Çok teşekkür ediyorum.. Beğenmene sevindim..😊🙏💜

  • Her zaman beğendim ki zaten. Bildiğim Funda zaten. Bence yazmaktan vazgeçme :)

 • mehcab
  Geçip giden fiziksel görünümdür aslında ancak kafası ve gönlü değişmeyen insanlar fiziksel özelliklerinde de fazla kayıp yaşamaz.. Ne oplursa olsun ben yaşlı değilim diye bilen sağlıklı ve dinç ise canı cehenneme kimlik yaşının.
 • _Agapi_
  Tam yaziyi okuyordum ki Sharon Stone neden yazilmamiş dedim icimden bir baktim onunda ismi var. Sharon Stone yillar gecsede guzelliğini kaybetmeyen , yillar bu kadina dokunmamış çok güzel.
 • Bitinya
  Bizim ülkemizde de bahsettiğin gibi gidince gelmeyecek kalitede insanlar mevcut umarım kıymetleri bilinir
 • ares7880
  Biyolojik olarak yaş almak kaçınılmaz olsa da büyümek insanın elindedir demiş büyük düşünür Arifiçyüs. Bunlar da en güzel örnekleri.
 • Mad_Soldier
  Sharon Stone kesinlikle bir efsane ve bambaşka bir kadın. Benim için iki kişiden biri.
 • Yıllara meydan okuyan kadınlar, teşekkür ederim emeğine sağlık.
 • biradetmehmet
  Annem derki ben cocukken ajda pekkan dinlerdim annemin 3 torunu var
  Bende diyorum ki ben çocukken madonna dinlerdik
 • Sun_shine_
  Güzel bir hikaye hazırlamışssın ama görecelidir bu kadınların kimliğinin değeri. Sonuçta biz onları ilk çıktığı günlerden beri biliyoruz ve bu kadınların müzik ve filmleri ile büyüdük. Aldıkları yolda çokta hoş şeyler yaşamadılar, onu da gördük. Çalkantılı yaşamları pekte örnek alınacak hayatlar değildi. İyi müzik iyi show ve iyi film. Başka bşr özellikleri yok. İnançları, sapkın, ölçüsüz ve kendine düşkün bir Madonna benim değerlerime hitab eden bir sanat idolü değildir. Çokta müthiş başarısı yoktu aslında, müzikal açıdan pek başarılı olmadığı halde sansasyonel çıkışları albümlerini öne çıkarmıştır. Tabiki birkaç hit parçası olacaktır. La vista bonitta🤭
 • darkleyl96
  Gerçekten gençlere taş çıkartan tabirine uyuyorlar 🤗
 • Vindicta
  Reklam olunca oluyor işte. Avril Laving vardı bizim zamanımızda.
 • OnrKs
  La Isla Bonita ve Frozen şarkılarını hala dinlerim. Tam bir efsane Madonna...
 • Sirednod
  Madonna tamam da Sharon stone temel içgüdüden sonra ne yapmış ki?
 • Odenis_
  Madonna efsanedir. Sharon Stone da öyleydi, ta ki Polat ile çıkmaya başladı, bitti işi.
 • bensherlock
  Tamam güzel de estetik olmadığını savunamam
 • cinar922
  Şarap misali eskidikçe güzelleşiyorlar
 • MayısssssssKızı
  Vay be
 • Ezgi65
  Gerçekten ikiside efsane!
 • GizemKirdal
  Mükemmel
 • SleepWalker__
  Vay yavrum vay
 • Berna_Ulu
  Maşallah hiç göstermiyorlar.
 • Çaykovskiii
  Sharon Stone dan daha güzel sarışın var mıdır
 • bilmemkinasilim23
  aaaa vadide oyle bir sahne varmiydi
 • SSefa58
  Efso kadınlar
 • StromAnqel
  Bilgiler için teşekkürler emeğine sağlık 👏👏
 • Yılların eskitemediği iki efsane güzel kadın
 • Kadınların hepsi birbirinden guzel
 • HürreemSultaaN
  İkiside hala çok güzel 🌺
 • Tuğçe886
  İkiside harika
 • Corona_Antivirüs
  Yılların aktörleri bunlar
 • sadakat023
  Madonna eskidikçe güzelleşen şarap
 • Cracker0
  Türkiye için sezen aksu
 • izmirjdjsjsjs
  Yıllar geçtikçe taş gibi oluyolat
 • jankee88
  Yaslanmiyor bu kadinlar
 • qaqaqmsever6161
  Cok Cok haklisin harika duruyorlar
 • karsiyakaliali
  İkisi de gerçekten yıllara meydan okuyorlar.
 • demir023
  temel içgüdü elbette :)
 • Reserpin
  Başarılı bir icerik. Muazzam iyi hikayeler.
 • Eziremsem
  gerçekten yıllara meydan okurlar eline sağlık
 • Pentegrama61
  Harika bir kadın
 • Alpha46
  Vay beee bunlar unutulmaz
 • devilish_humanity
  madonna efsane bır kadın
 • Sodeh
  Yılların unutulmaz başarılı sanatçıları
 • Asguyturdu
  Büyük bir zevkle okudum emeğinize sağlık
 • Gizli Üye
  Emek verilmiş bir bence eline sağlık
 • Gizli Üye
  Harika kadınlar gerçekten eline saglik
 • Gizli Üye
  Gerçenten mükemmel
 • Gizli Üye
  Güzel
 • Gizli Üye
  Emeğinize sağlık
 • Gizli Üye
  Güzel olmuş
 • Gizli Üye
  İkiside yapmacık kadınlar bence
 • Gizli Üye
  Madonna harika.
 • Gizli Üye
  Çok farklı bir kadın.
YÜKLENİYOR...