Halill Güneşli Efsanesi'ni Hatırlayan Var mı?

Halill Güneşli Efsanesi'ni Hatırlayan Var mı?

1998 yılında çekilen'' Üvey Baba '' adlı film ; çok beğenilmesi, defalarca izlenmesi ve aldığı reytinglerden dolayı yine aynı yıl içinde dizi olarak hayatına devam etmiş ve o dizideki Üvey Baba karakteri olan Halil Güneşli, dizi tarihinde ilk defa sevilen bir kötü karakter olmuştur.. 80 nesli ve daha çok 90 neslinin daha çok tanıdığı ve o nesillerin psikolojik sorun yaşamasında etken olan bir karakterdir Halil Güneşli..

60 yaşında fakir, kumar ve içki düşkünü, dayakçı, ağzı bozuk , aynı zamanda dik kafalı , agrasif , herkesi tersleyen kimseye eyvallahı olmayan bir adamdır Halil Güneşli.. ailesine kötü davranır ama başkalarına daha vicdanlıdır.. makamı mevkisi ne olursa olsun önce herkese argo tabirle '' giderini'' yapar.. daha sonrasında karşısındaki dişli çıkarsa karısı bile olsa kedi gibi korkar.. Balat 'ta küçük bir evde yaşar. karısı, öz kızı ve üvey kızı ile..

Küçüklüğü babasından çok dayak yiyen bir çocuk olarak geçmiş. Okumamış, çalışmamış hiç.. kolay yoldan para kazanmak istemiş hep ; en çok sevdiği şey olan kumarın her türlüsünü oynamış, ama çok sevdiği hep barbut olmuş.. küçük küçük kazanıp büyük büyük kaybetmiş hep.. sonuçta hep elde var sıfır olmuş.. bazende kazandıklarını yine en çok sevdiği ikinci şey olan içkiye vermiş ya da batakhanelerde yeyip bitirmiş.. üç evliliği olmuş ilk eşinden Semiha adında bir kızı dünyaya gelmiş.. sonra ilk eşi onu çalışmamasından içkisinden ve dayağından bıkıp terk etmiş.. ikici evliliği ise kağıt üstünde bir evlilik olmuş.. hamile olan bir kadınla evlenmiştir ve ikinci karısı da ona Lamia adında bir üvey kız bırakıp kaçmıştır.. son olarak da Sabriye adlı fakir bir kadınla evlenmiştir.

Üvey kızı Lamia ' yı hiç sevmemiş ona hep kötü davranmış ve dövmüştür. Lamia' ya kalan büyük sevetin peşinde olmuş hep ve bu uğurda üvey kızını öldürme girişimde bulunmuş ama başaralı olamamıştır hep..


1|0

Kızlar Ne Diyor 2

  • Hayal meyal hatırlıyorum.

    0|0
    0|0
  • Ağzını yamultup sihir yapan kız vardı galiba 😄

    0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...