Müzik Sektörünün Altın Tahtının Sahipleri: Dünyanın En İyi 5 Pop Kraliçesi!

Pop dünyasının en popüler kadın sanatçıları

Dünya müzik sektöründe damga vuran isimler, üstelik özgünlükleriyle şöhret basamaklarını 3'er 5'er tırmanmış başarı güçlü kadınlar. Onlar taklit edilemeyen yetenekler, önümüzdeki yıllar boyunca da unutulmayacak eserleri dünya müzik kültürüne katmış bulunuyorlar.

1- Adele

Zarif ve benzersiz bir sese sahip olmasıyla birlikte o bir Londralı. Sesindeki asaletiyle konserlerine katılan hayranlarına benzersiz anlar yaşatmayı seviyor. Taklit edilemiyor ve yükseldiği müzik kariyerinde en tepede. Zenci gırtlağına sahip olduğu düşünülen Adele aynı zamanda birçok sefer kiloları hakkında eleştirilere uğradı. Tüm bu açıklamalara sevdiği kişinin onu bu şekilde sevdiğini söyleyerek yanıt verdi.

Doğum: 5 Mayıs 1988 (28 yaşında)

Köken: West Norwood, Güney Londra, İngiltere

Çalgılar: Vokal, gitar, piyano, bas, çelesta, perküsyon, klavye

Tarzlar: Soul, R&B, pop

2- Taylor Swift

Müzik kariyerine tamı tamına 14 yaşında başlamıştı. 2006'da çıkan ilk şarkısı ile müzik dünyasına damga vurmayı başardı. Tüm ilgi odaklarını üstüne toplayarak hayran kitlesini gün geçtikçe artırıyor.

Doğum: 13 Aralık 1989 (27 yaşında)

Köken: Wyomissing, Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri

Çalgılar: Vokal, gitar, banjo, piyano, ukulele

Tarzlar: Pop, Pop Rock, Country

3- Beyoncé

Ünlü bir şarkıcı, aktris ve söz yazarı. Uzun zamandır dünyanın en iyi kadın şarkıcısı olarak kabul ediliyor. Çünkü yetenekleri sadece sesi değil, damarlarında akan kanda sanatçılık ruhu var. Çocukluğundan beri müzik sektörünün içerisinde, birçok televizyon şovunda boy gösterdi. Mesleğine alın teri dökmesinin yanı sıra dünyaya verdiği sevgi ve aşk tohumlarıyla da hatırlanıyor.

Doğum: 4 Eylül 1981 (35 yaşında)

Köken: Afro-Amerikan

Tarzlar: R&B, pop, soul

4- Katy Perry

Dünyanın en çok kazanan kadınları arasında Forbes listesine ve Guinness rekoarlar kitabına girmeyi başaran nadide pop yıldızlarından bir tanesi. Milenyum yılından sonra çıkardığı Single albümü ile pop dünyasının en popüler yıldızı haline gelmeyi başardı. Popüler kültürün efsanevi söylentilerini albüm ve şarkılarında kullanarak gençlerin ilgisini çekmeyi başarmasıyla da bir başka başarıya imza attı.

Doğum: 25 Ekim 1984 (32 yaşında)

Köken: İngiltere, Portekiz, Almanya, İrlanda

Çalgılar: Vokaller, gitar, piyano

Tarzlar: Pop, Rock

5- Lady Gaga

Saydığımız 5 pop yıldızından çok farklı bir şekilde ünlendiğini söylememiz mümkün. Müzik piyasasına birden patlayan "Just Dance", "Poker Face" ve "Bad Romance" isimlerinden oluşan parçalarıyla oturan bir yıldız. Şarkılarından çok sahne performansı, moda ve albümleriyle tüm kadın pop yıldızlarına taş çıkartması kraliçe unvanını almasında önemli rol oynadı. Üstelik 2010 yılının en iyi artisti unvanını da taşıyor.

Doğum: 28 Mart 1986 (31 yaşında)

Köken: İtalyan

Çalgılar: Vokaller, piyano

Tarzlar: Dans-pop, elektropop

Dipnot

Sanatçılar Grammy müzik ödüllerine göre listelenmiştir.

#Top5PopKraliçesi #PopKraliçeleri


2|2
154
RienQuell KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Lady Gaga gibi bir kız arkadaşım olsun isterim. Güzel liste gözümüz gönlümüz açıldı :D

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 15

Erkekler Ne Diyor 3

 • Beyonce'nin sesi ayrıdır ya. Kişiliği de bir ayrıdır. Saymakla bitmez. Kraliçe ünvanını hakeden ismin kesinlikle Beyonce olduğunu düşünüyorum.

  0|1
  0|0
 • Sakir aga nerede? Cok kisa oldugundan gorunmuyor galiba. 😀

  0|1
  0|0
 • far görmüş tavşan gibi bakan hangisi demiştim :D
  lady gagaymış :D
  güzel bence ellerine sağlık

  0|1
  0|0
Yükleniyor... ;