Muhteşem Sesi Ve Güzelliğiyle Büyüleyen Lana Del Rey

Muhteşem ses LDR

"Şarkıcı ve söz yazarı" Lana Del Rey'in asıl adı, Elizabeth Woolridge Grant'dır. Daha sonra bu isimi, Lizzy Grant, Ardından Lana Del Rey'e çevrilmiş ve öyle kalmıştır. 21 Haziran 1985 doğumlu Lana (31 yaşında) bir kız ve bir erkek kardeşi var.

Lana Del Rey ilk olarak 18 yaşında New York'taki kulüplerde şarkı söylemeye başladı ve 2000 yılından sonra yavaş yavaş yükselmeye başladı ve zirvelerde yer edindi.

Vogue dergisine verdiği bir röportajda "Hep daha melodik bir ismim olsun istemiştim. Bir süreliğine Miami'ye gitmiştim. Kübalı arkadaşlarımla uzunca bir süre İspanyolca konuştum. Lana Del Rey ismi bize deniz kenarındaki o cazibeyi çağrıştırdı. Söylerken kulağa muhteşem geliyor." demiştir. Bu yüzden sahne adı olarak Lana Del Rey'i seçmiştir.

Sesine güzelliğine benzetme bulmak çok zor

Lana'nın en favori şarkısı Video Games'dir.

Lana, kariyerinin ilk ve şimdiye kadarki tek Türkiye konserini, 23 Eylül 2013 tarihinde İstanbul Küçükçiftlik Park’ta verdi

Tıklım tıklım dolu olan konser sonrası Lana en öndeki, Türk hayranlarının bazılarına sarılması ve öpmesi, konserden çok, neredeyse bu konuşulmuştu orada olmak vardı 😔 Sesi sadece huzur😍

Kazandığı ödüller

Lana bugüne kadar 48 ödüle aday gösterildi 12 ödül kazandı..

(2 Brit Ödülü, 2012 Yılı, En iyi "Çıkış" Yapan Uluslararası Kadın Sanatçı Ödülü ve 2013 En İyi Uluslararası Kadın Sanatçı Ödülünü Kazandı.) 2 ECHO Ödülü, 1 GQ Ödülü, 2 MTV Avrupa Ödülü, 1 Q Ödülü ve 1 de UK Video Müzik Ödülü.

Bazı şarkıları

Ultraviolance

Klibini, Lana kendi telefonu İphone ile çekmiştir. 👇 Tıklanma 26 milyon.

Video Games Lana Del Rey'in kendisinin en favori şarkısıdır

👇 141 milyon tıklanma..

Young and Beautiful

👇 223 milyon tıklanma..

Teşekkürler..

#PerfectUS


0|0
20

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor... ;