Dünya Çapında Kariyer Yapmış Türk Oyuncular

Kimi Türk oyuncular gerek güzellikleriyle gerek oyunculuklarıyla ünlerini Türkiye ile sınırlı bırakmayıp büyük bir çoğunlukla Ortadoğu yüzü oluyorlar. Kimisi ise Ortadoğu ile de sınırlı kalmayıp, fan kitlesini Amerika'ya kadar uzatabilmeyi başarmış. Gelin o oyunculara bir bakalım;

Merve Boluğur

Dünya Çapında Kariyer Yapmış Türk Oyuncular

Rol aldığı Küçük Sırlar dizisiyle Türkiye'de fan kitlesi oluşturan Merve Boluğur geçtiğimiz yıllarda Adriana Lima'nın yüzü olduğu Maybelline New York markasının yeni yüzü oldu.

Beren Saat

Aşk-ı Memnu dizisiyle yıldızı parladı. Arapların dizilerini oldukça sevdiği Beren Saat, Türkiye'de aldığı ödülleri devrinin geçmesiyle yeni oyunculara bıraksa da geçtiğimiz günlerde Lübnan'da en iyi kadın oyuncu seçildi.

Tuba Büyüküstün

Birçok dizide yer alan ve Ortadoğu'nun en sevilen yüzlerinden biri olan Tuba Büyüküstün, geçtiğimiz yıllarda Emmy Televizyon Ödüllerine aday gösterilmişti. Marie Claire Arabia'nın kapak kızı oldu.

Meryem Uzerli

Yine Ortadoğu'nun en sevdiği yüzlerden biri olan Meryem Uzerli, Hürrem Sultan rolüyle ünlenmesiyle kısa sürede Türkiye'de büyük bir fan kitlesi edindi ve oyunculuğu, güzelliği adına birçok ödül aldı. Dizinin 100'ü aşkın ülkeye satılmasıyla Dünya'nın her yerinden sevenleri oluştu. CQ 2013 Yılın Kadını olan Meryem Uzerli aynı zamanda geçtiğimiz günlerde bugüne kadar Victoria's Secret meleklerinin yüzü olduğu takı markasının dergi için yüzü oldu. BILD başta olmak üzere Marie Claire Arabia gibi yabancı dergilerin kapak kızı oldu ve canlandırdığı ''Sırp Marija'' rolüyle Sırp basınında da epey yer edindi. Geçtiğimiz günlerde hollywood yapımcısından film teklifi alan Uzerli'nin ünü bugünkü yeriyle de kalacak gözükmüyor.


2|1
22

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

  • Tuba ya hastayım eline sağlık :D

    1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;