İçimizden Biri Renkli Adam, Leyla ile Mecnun'daki İsmail Abi!

Mecnun'un en has dostlarından, renkli kıyafetleri ve renkli kişiliğiyle tanıdığımız aslında birçoğumuzu da yansıtan kişidir İsmail Abi. Sürekli iş arayan ama bulamayan, bulduğu işlerde de fazla tutunamayan biridir kendisi. Ama muhteşem genlere sahiptir aynı zamanda.

Kısaca tanıyalım İsmail Abi'yi

Babası o küçük yaştayken rahatsızlanmış ve başka bir aileye evlatlık olarak verilmiş. Babasını beklediği ama bir türlü gelmeyen bir gemisi var İsmail Abi'nin.

İçimizden biri renkli adam İsmail Abi!İsmail Abi'nin bir başka özelliği de çayı çok sevmesidir. Hatta "Bir laf edene bakarım 'adam mı' diye, lafa bakarım 'laf mı' diye... Sonra gider ocağa bakarım 'çay var mı' diye. Çünkü çay önemli diyor bir sahnede. Bir de, Mecnun'a adamlar bize çay verdi çay veren insan kötü olur mu Mecnun demişti. (:

İsmail Abi her gün iş arar ve her gün iş bulur.

Fakat bulduğu işlerde birkaç gün çalışabiliyor ancak. Kimi zaman çalıştığı yer batar, kimi zaman çalıştığı yer yanar ya da yanında çalıştığı adam 8.kattan düşüp ölür ve İsmail Abi de doğal olarak işten çıkmak zorunda kalır.

Para için kişiliğinden ve karakterinden ödün vermez.

Her zaman ve her yerde doğru olan şeyleri söyler. Bu yüzden de İsmail Abi'ye hep kapının önü gözükür maalesef ki. Meşhur genleri O'na her iş görüşmesinde yardımcı olmakta, büyük büyük dedeleri bazen mucit, bazen ressam, bazen de ünlü müzisyenler olmuştur. Örneğin, parayı Lidyalılar döneminde bulan kişi de İsmail Abi'nin dedelerindendir. Hatta Pisagor'un da soyundan gelmektedir kendisi.

Ve tabii dertsiz, çok gülen, güldüren bir kişiliktir kendisi. Dostlarına kendinden çok değer veren neşeli, ihtiyaçları olduğunda hep yanlarında olan biridir. Yeri gelir İskender ve Yavuz için organ mafyasına organlarını satar ve parasını onlara verir, yeri gelir Mecnun'a sen atlarsan ben de atlarım der ve abilik yapar.

Tabii başta da söylediğim gibi İsmail Abi renkli bir kişilik ve kişiliğini de fosforlu ve pullu kıyafetleri yansıtıyor. Mavi, turuncu, kırmızı, gri, pembe, sarı ve daha birçok renkte ceketleri ve ceketlerinin de parlak olması İsmail Abi'nin içindeki renkli kişiliği ortaya koyuyor.

Bir de, İsmail Abi'nin bu renkli kişiliğin altında aslında kocaman bir kalp var aslında. Sevdiği ama karşılık bulamadığı biri olmuş ve sevdiği kız Şekerpare gidince İsmail Abi hepimizi ağlatmıştı.

Son olarak, İsmail Abi'nin yine o meşhur laflarından biriyle bitireyim. :)

Ve o gemi bir gün mutlaka gelecek!

Herkese iyi okumalar...


5|2
1011

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • İsmail Abi adamdır biraz umut fısıldar biraz da mutlu eder insanları ,
  Saflığı ve Temizliği simgeler vay anasını sayın seyirciler böyle adamlarda var dedirtir İsmail Abinin bir lafı var...

  Mecnun O bana Çay Verdi çay verenden zarar gelir mi?

  Emeğine sağlık

  0|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 9

Erkekler Ne Diyor 10

Yükleniyor...