Kasıp Kavuran Yabancı Diziler

Merhabalar, izlediğim bazı dizilerin yorumlamasını yapacağım. 40'ı aşkın izlediğim dizilerden bazılarını yazacağım. Eğer beğenilir ise devamını da yazarım. Şimdilik az dizi koyacağım.

Sitcom Dizileri - Komedi Dizileri

Neredeyse ünlü bütün sitcom dizileri izledim. 20 dakika olan komedi dizileridir. Bir zaman sonra karakterleri sizin arkadaşınız gibi hissedebilirsiniz.

1- How I Met Your Mother

Yabancı Diziler Hakkında ki Yorumlarım

En çok sevdiğim sitcom dizi HIMYM tabii ki. İzleyenlerin vazgeçemediği dizi de Ted adlı kişinin çocuklarına annesiyle nasıl tanıştığını (!) anlatır. Hayatımda izlediğim en iyi sitcomdur. Bir çoğuna göre de öyledir. Tabii Friends diyenler de az değil. Her bölümünü 2-3 kere izlediğim arada hala açıp güldüğüm muhteşem dizidir kendisi. Sonunu beğenmedim fazla.

En sevdiğim karakter : Marshall ( Tabii ki Barney'den sonra, o herkesin en sevdiği karakter sanırım )

2- Seinfeld :

En çok sevdiğim 2. sitcom dizidir kendisi. Çok ayrı bir tadı vardır. Başta sıkıcı olarak başlamıştı bana göre ama sonrada gerçekten çok güzel sardı. Eski bir dizidir. Diziye alıştıktan sonra mutlaka çok seveceksiniz.

En sevdiğim karakter : Kramer - George arasında çok kararsız kalsam da George diyorum.

IYeni başlayanların en iyi (!) bulduğu diziler : Bu diziler hoş dizilerdir iyilerdir. Ama asla The Wire ve Oz gibi "harika" olamamış dizilerdir.

1- Game of Thrones:

Kitabı müthiş. Filmi de en az kitabı kadar müthiş olan dizi. Bildiğim kadarı ile 3 ülke de çekilen dizi şu aralar en çok sevilen dizilerden biri. Bu tarz dizilere baktığımızda açık ara ile kendi kategorisinde birincidir. Normal izlediğiniz dizileri bir kenara bırakıp her gün bunu izleyebilirsiniz.

En sevdiğim karakter : O kadar çok harika karakter var ki.. Herkesin farklı olabiliyor genelde. Benim karakterim ise Tyrion Lannister.

2- The Walking Dead :

Geldik TWD'ye. Bir çok kişinin bildiği gibi dizi zombie üzerinden geçiyor. Bana göre bu dizinin en önemli kısmı sonu olacak. Nasıl bitireceklerini merak ediyorum açıkçası. İnşallah tedavi bulup kurtulma gibi klasik bir bitiş yapmaz. Dizinin başından itibaren bir çok karakter ölebiliyor. Yani birine bağlanmayın derim. Benim gibi :( Muhteşem dizidir izlemeyen acil izlesin.

En sevdiğim karakter : Tartışmasız Vali diyorum.

Hapishane Dizileri : Hapishane hayatını en iyi şekilde anlatmayı amaçlayan diziler.

1- Prison Break:

Adından oldukça söz ettiren ettirmiş olan dizi. Dizi çoğunlukla hapishane de geçse de konu olarak hapishane dizisi değildir. Dizi gerçekten çok heyecanlı geçmektedir. En azından son sezon hariç Size şöyle diyim, hapishaneden kaçacaklarını biliyorum. Hangi bölümde kaçacaklarını biliyorum ( söylemişlerdi :( ) . Ama yine de o kadar heyecanlandım ki anlatamam. Mutlaka izleyin.

En sevdiğim karakter : Tabii ki Theodore "T-Bag" Bagwell. Nedenini izleyince anlarsınız :)

2- OZ:

Gerçek hapishane dizisidir. En sevdiğim 2. dizidir ( 1.si The Wire ) . Hapishaneyi ve yaşanan sokak olaylarını tam anlamıyla anlatmaktadır. Dizide Müslümanlardan tutun nazilere, zencilere kadar bir sürü grup vardır. Kolay kolay bırakamayacağınız dizidir. Dizi ise tam anlamı ile muhteşemdir.

En sevdiğim karakter : Ryan O'Reily dir kesinlikle. Adamın tarzı yeter :)


2|1
41

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 3

 • Güzel olmuş eline sağlık 😊

  0|0
  0|0
 • Yabancı dizi olarak sadece gossip girli izlemiştim :)
  Bunları da izlemek isterim :)

  0|0
  0|0
 • Güzel liste :) emeğine sağlık

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...