Brooklyn Nine-Nine Dizi Tanıtımı

Bildiğiniz üzere günümüzde ödüllere doymayan, herkes tarafından bilinen bir sürü komedi dizisi var. Modern Family, TBBT de bunlardan bazıları. Ama underrated olan, hakettiği değerin verilmediğini düşündüğüm bir diziyi tanıtacağım size.

Brooklyn Nine-Nine Dizi Tanıtımı

Dizi NYPD'de ki (New York Police Department) dedektiflerin üzerinde dönüyor. İlk bölüm eski başkomiserlerinin değişmesi ve yerine Kaptan Holt'un gelmesiyle başlıyor.

Captain Kolt:

-Mutlu görünüyorsun, başkomiserim. Haftasonu eğlendin mi?

+ Evimde yangın çıktı. Bir sürü anı dolu fotoğraf albümümü kaybettim. Yıkıldım.

Kaptan Holt, eski başkomiserleri yerine gelince merkezde işler bayağı değişiyor, çünkü eski başkomiserleri ne yaparlarsa yapsın, hangi yoldan yaparlarsa yapsın her şeye izin veriyordu. Dosya ve evrek işleri düzgün yapılmıyor, tutuklama oranları ise yerlerdeydi. Kaptan Holt'un mutlu mu yoksa üzgün mü olduğunu anlayamazsınız çünkü adam hep Poker Face. Ayrıca gey olması diziye ayrı bir hava katıyor. Eşiyle de gerçekten marjinal bir ikililer.

Jake Peralta:

Merkezin en iyi dedektifi olmasına rağmen başaramadığı tek şey büyümektir. Ortalıkta saçma sapan fikirleriyle dolaşır, yapılan tutuklamaların hiçbirinin evraklarını doğru düzgün yapmaz. Sırf Die Hard hayranı olduğu için polis olmuştur ve genelde baskınlarda filmlerden replikler kullanır

-Burada iki resim var. Biri senin dolabından. Diğeri de Filipinler'den bir çöp alanı. Hangisinin hangisi olduğunu söyleyebilir misin?

+Şu çöp alanı mı?

-İkisi de senin dolabından!

+Bunu anlamalıydım. İşinde iyi!

AMY SANTIAGO:

İşinde iyidir fakat Peralta gibi doğustan bir dedektif değildir, bildiğiniz Harry Potter'ın Hermione'sidir. Çok hırslıdır. Evrak işlerini hep düzgün yapar. Ve kaptan Holt'un gözüne girmeye çalışır.

-Ben Dedektif Her-Zaman-Haklı ve bu da partnerim Detektif Berbat-Dedektif.

Charles Boyle:

Kendisi Jake'in kadim ve sadık dostudur. O kadar sadıktır ki hep wingman olmayı seçer ve ikilinin ilişkisi oldukça komiktir. Ayrıca yemeklere çok düşkündür yani hep restoranlara gider, en iyi tarifleri bilir. Yemeklerin kalitesine çok dikkat eder ve bir yemek blogu vardır.

Rosa Diaz:

Dizinin cool kızıdır. Kimse onun hakkında bir şey bilmez. Sevgilisinin ailesine iki tane kız kardeşi olduğunu söyledikten sonra bunu daha fazla yapamayacağını söyler ve masadan kalkar. Hiç gülmez. Bir repliği vardı, "Bugün çok mutluyum. Salak salak gülesim geliyor. İğrenç bir şey bu. İnsanlar bunu yüzlerine nasıl yapabiliyorlar?" Kadının yerine ben mahvoldum kaç sezondur o suratla. Helal olsun yani. Bildiğimiz badass. Herkes korkuyor ondan. Bu arada Charles da kendisinden hoşlanıyor.

-Bir şeyleri not almak inekçe mi?! Sen ne yapıyorsun ki?

+Havalı insanlar gibi bir şeyleri unutuyorum.

-Ne tür bir kadının baltası olmaz ki?

Gina Linetti:

Kendisi dedektif değil merkezde asistandır. Aşırı egoisttir. Mükemmel olduğunu söyler. Beyonce'nin ruh ikizi olduğunu düşünüyor. Bir dans grubu vardır ve dans hayatındaki en önemli şeydir. Aşırı çatlak ve komik bir karakterdir.

Annem ben doğduğumda ağlamış. Çünkü asla benim kadar iyi olamayacağını biliyormuş.

Terry Jeffords:

Başkomiserden sonra en yetkili kişidir çavuş Terry. İyi bir liderdir. Fakat ikiz kızları doğduğundan beri masa başı işe geçmiştir. Çünkü operasyonda yaralanmaktan veya ölmekten korkar hale gelmiştir.

Scully ve Hitchcock:

Fırsatçıdırlar. Dava falan çözmezler hiç. Neden hala emekli olmadıkları bile bilinmiyor. Sadece yemek yerler. Pislik yaparlar. Her şeye maydanoz olurlar. İzlerken gıcık olursunuz biraz. Ama onların bile diziye çok büyük bir katkısı var.

Evet, genel anlamıyla karakterler böyle. Dizinin asıl olayıysa, Peralta ve Santiago'nun bir iddiaya girmiş olmasıyla başlıyor. Bir yıl içinde eğer Amy daha çok dava çözerse, Jake'in arabasını alacak (ki Jake'in en değer verdiği şey arabasıdır), fakat Jake daha fazla dava çözerse Amy, Jake ile dünyanın en kötü randevusuna çıkmak zorunda kalacaktır. İddiayı kimin kazanacağı ise uzun bir süre boyunca merak konusu oluyor dizide.

Espriler ince, karakterler tamamiyle dolu ve hiç sırıtmıyor, absürtlükler o derece güzel harmanlanıyor ki insan farklılıkların zenginliğini yakalayabiliyor. bir komediyi komedi yapan esas unsur olan karakterler kesinlikle birebir orijinal ve hepsi birbirinden enerjiyi taşıyor. en uyuşuk olan scully ve hitchcock bile göze batmadan bir şeyler katıyor diziye.

İçtenlikle söyleyebilirim ki, Modern Family izlerken, bir sonraki adımda ne olacağını hep tahmin ediyordum. TBBT izlerken kahkaha efektini basmaları ağzıma geri tıkıyordu kahkahamı. Ve bunun gibi bir çokları daha, şu aralar en son onları izlediğim için söylüyorum. Tamam güzellerdi tabii ki de onları da seviyorum, ama eğer farklı tarzda bir komedi arıyorsanız, kesinlikle izleyin derim. Üç sezon yaptı. Şu an devam ediyor. Üç sezonu iki buçuk günde bitirmiş bir insan olarak şu an boşluktayım. Umarım sizinde beklentilerinizi karşılar! Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler! 🙈 💓


0|0
15

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • Emeginize sağlık :)

  1|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 4

 • Aslında bu dizileri izlemedim. Ama analiz yeteneğin güzel. Güzel bir bence olmuş. ;)

  1|0
  0|0
 • Filmi nereden bulabilirm

  0|0
  0|0
  • Dizi bu, Dizilab'dan izlemenizi öneririm. Çeviriler hızlı yapılıyor ve kaliteli bir site. :)

 • emeğine sağlık güzel yazı başarılı

  1|0
  0|0
 • Yazı için teşekkürler

  1|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;