Kore Dizisi Severlere Önerilerim

Çoğu kişi biliyor ki Kore dizilerinin ülkemizde ve başka ülkelerde de belli bir kitlesi var.Kimileri vakit kaybı olduğunu düşünürken,kimileri de boş vakit değerlendirmek için kaçınılmaz bir fırsat olduğunu düşünüyor.Bazıları bir bölüm izledi mi sabaha kadar bırakamıyor,kimileri de ders çalışmaktan zar zor vakit ayırıyor.Çoğu kişi de "amerikan dizileri daha güzel" diye düşünüyor.Evet bende Kore'yi tanımadan önce full amerikan takılıyordum.Kore'ye önyargı yapıyordum.Geç olsun da güç olmasın hayatım değişti ve çok mutluyum artık.

Neyseee :) Tüm izleyicilerin bir favorisi vardır.Ve bir çoğunun da ilk dizisi Playfull Kiss ya da Boys over flowers'dır :)

Kore dizisi sevenlerine dizi önerileri

Ben 3 yıldır kore fanıyım.Ama desteklemediğim bir şey varsa o da müzik gruplarının yaptığı k-pop müziklerdir.Slow olan şarkıları çok güzel yapıyorlar.Ama hareketli müzikleri gerçekten müzikten sayılmayacak kadar gürültülü ve neredeyse hepsi birbiriyle aynı.Tek yaptıkları dans edip,rengarenk giyinip,bir ton makyaj yapıp hayran grubu edinmek.Karakterlerine ve yeteneklerine hiçbir lafım yok çoğu dizilerdede oynadı ve favori dizilerimde de yer alıyorlar.

Anlayacağınız Kore'nin en değerli yönlerinden biri dizileridir.Konusu saçma gelse de izleyince kendinizi kaptıracağınız bir ton dizisi var bu ülkenin.Ben 46. dizimi yeni bitirdim.Bence romantik komedisi sıkıcılaşmayan tek ülke Kore'dir.

Sizlere favori ilk 5'imi açıklayacağım.
Görüşlerinizde sizlerin de başka favorileri varsa benimle paylaşmanızı isterim :)

İşte favori ilk 5'im ;

1- The Master's Sun!

2014'ün yaz aylarında izlediğim doğaüstü bir romantik komedi ve korku dizisi.Size korkmak yerine bol bol güleceğinizin garantisini verebilirim.

Konu : Yaşadığı bir kazada ölümden dönen bir kadının hayaletleri görmeye başlayıp,kendini insanlardan soyutlayan biri haline gelmesidir.Dünyada sıkışan ve son dilekleri gerçekleşmeden gidemeyen ruhlar bu kızımızı bulup istediklerini yaptırana kadar rahatsız ediyorlar.Neyse ki kader ona da yüzünü gülüyor.Karşısına bir adam çıkıyor ve ona dokununca göz perdesinin kapandığını farkediyor.Ve adama sülük gibi yapışıyor :) Adamımız zengin ve zor biri.Ama onunda hayatı değişmeye başlıyor.

2- Man From The Stars!

Bu diziyi izlerken bir şey yiyip içmemenizi öneririm.Çünkü gülmekten boğazınıza kaçma olasılığı yüksek :) Bunu izleyenlerin gülmediği tek bir bölüm yoktur buna eminim.

Konu : 400 yıl önce bir yıldızdan Dünya'ya gelmiş bir erkek uzaylıyı anlatıyor.Dünya'da sıkışıyor ve geri dönmesi için 400 yıl yıldızının yörüngeye girmesini beklemesi gerekiyor.Bu süre içinde her türlü işe girmiş ve insan gibi yaşamayı öğrenmiştir.Bir çok iş deneyimi olduğu için zaman içerisinde çok zengin biri haline gelmiştir.Gitmesine 3 ay kala apartmanına ünlü,güzel ve bir o kadarda komik olan düz mantık bir kadın taşınıyor.Tesadüfler ve komik sahnelerinden kendinizi alamayacağınız bir durum ortaya çıkıyor.

3- Faith (inanç)

Ben biraz doğaüstüyle kafamı bozmuşum demek ki..Bu dizi günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu hakkında.Aslında beni şu ana kadar baya bir düşündüren dizi.Hem eğlendim,hem her yerde zekamı kullanıp neler olduğunu anlamaya çalıştım.Yani bu diziyi izlerken,olanları anlamak için zekanız devrede olacak.Yoksa ipler kopuyor,devreler yanıyor,error veriyorsunuz.

Konu : Bir bilimkurgudur.Tabi ki de romantik komedisi eksik değil.Ben bunda hem güldüm,hem ağladım,hem gerildim hemde şaşırdım bir duygu bütünleşmesi oldu.Bahsettiğim kadar karışık bir dizi değil aslında ama dediğim gibi anlamanız gerekiyor.Çok eski dönemle,şimdiki dönemimiz arasında bir zaman kapısı var.Eski dönemde bir kraliçe boynundan ağır yaralanıyor ve o dönemin hekimleri yetersiz kalıyor.Onlarda "cennetin hekimi" diye bir inanç var.Denilene göre o kapının arkasında cennet var ve cennetin hekimi de orada yaşıyor.Aslında o kapının arkasında gelecek dünya var.Kimse girmeye cesaret edemiyor.Kral emir veriyor ve sarayın baş muhafızını kapıdan gönderiyor.Cennetin hekimini bulması için.Baş muhafız şimdiki dünyayı görünce şaşırıyor ve kendini toplayıp cennetin hekimi diye bir kadın doktoru kolundan tutup zorla geçmişe götürüyor.Kadın geçmişe geldiğini anlıyor ama diğerleri kadınjn gelecekten geldiğini anlamayıp onu Cennetin hekimi sanmaya devam ediyorlar.kraliçeyi iyileştiriyor ve sarayda hekim başı ünvanıyla yer almaya başlıyor.Baş muhafızımızla bu kızımız arasında duygusal bir bağ ortaya çıkıyor.Tehlikeli olan bu dünyadan kaçmak,kendi zamanına geri dönmek isteyen kızımız kapının bir dahaki açılış tarihini araştırıyor.Ama tam hayatının aşkını bulmuşken gerçekten de geri dönecek mi?

4 - 49 Days

Doğaüstüne takılı kaldım ama gerçekten güzeller.49 days'i ilk izlediğimde çok sıkılmıştım.1. Bölümde sıkıcı gelmişti.Kapattım ve bir hafta izlemedim.Sonra ön yargılı olmayı sevmediğimden içim el vermedi ve 2. Bölümü izledim.Sonra bir bakmışım 2 günde bitmiş..

Konu : Dram dizisi diye geçiyor.Dramlarda çok sıkılırım ama bunda sıkılmadım.Uzatmadan özet geçeyim.Çok saf,güzel bir kız kaderinde ölüm olmamasına rağmen bir kazada sıra atlıyor ve kızımız ölüyor.Bu tür bir olay nadir görülür ve başına bu durum gelen insanlara 49 gün talihlisi denir.Ruh bekçisi rehberliğinde 49 gün programına dahil olurlar.Gerçek bedenleri yoğun bakımda kalır ve kendilerine başka insanların bedenlerinden biri 49 günlüğüne verilir.Hayata dönmesi için bu süre içinde kendisini gerçekten seven üç kişinin gerçek gözyaşı damlasını toplaması gerekmektedir.Kızımız,kendisini gerçekten sevdiğini düşündüğü kişilerin gerçek yüzünü görmeye başlıyor.Gerçekten anlamlı ve güzel bir dizi :)

5- Bir psikoloji dizisi olan Kill Me Heal Me

İlgilendiğim bölümün dizilerine bayılıyorum.Psikolojik dizilerin vazgeçilmez konularından biri tabi ki de kişilik bölünmesi,yani dissosiyatif kimlik bozukluğu'dur.Çok eğlendim ve kadın karakteri gerçekten çok ama çok sevdim.Şu anda devam eden bir dizisi var ve bunda da gayet başarılı ve eğlenceli.

Konu : Dissosiyatif kimlik bozukluğu olan bir adam ve psikiyatrist bir kadının aşkı sizce ne derece tehlikeli olabilir ? Aslında tehlikeli olmasının yanında gerçekten ciddi bir hastalığın gerçek yönlerini ve aşkın neleri düzeltebileceğinin bir kanıtı haline geliyor dizimiz.Kızımız 7 kişiliği olan bir adamla baş edebilecek midir ?

Okuyanlara teşekkürler :)

Konusunu açıklamadan bir kaç dizi daha önermek istiyorum çünkü izleyecek dizi arayıp kötü dizilere denk gelen arkadaşlarımız var.Boş dizilerle vakit kaybetmemeniz için örnekler vermek istiyorum.Bana mesaj atarak da danışabilirsiniz :))

1- Oh my ghost
2- Hyde,Jkyll and me
3- Emergency man and woman
4- Blood
5- Gu family book
6- Heartstrings
7- She was Pretty
8- The Heirs
9- You are all surreonded
10- İt's okay,it's Love

Teşekkürleer :)


1|1
21

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

 • The Heirs Onu biliyorum PSH :) Çok uzun emekli olmuş ama bir çok kişi görmemiş olmalı :/

  1|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 2

 • Güzel olmuş aferim 😄😄

  1|0
  0|0
 • guzel olmus begendm

  1|0
  0|0
Yükleniyor...