O, Acun Medyanın Türkiye'ye Kazandırdığı En Yetenekli Komedyen: Sefa Doğanay ve En Komik 10 Tiplemesi

Bugün KizlarSoruyor'da tiplemeleri ve taklitleriyle yıllar öncesinin ünlü komedyenlerinin şimdilerde boşluğunu dolduran son derece yetenekli bir isim var.

O, Acun Ilıcalı'nın geniş izleyici kitlesini yakaladığı en önemli yarışmalardan biri olan 'Yetenek Sizsiniz Türkiye'nin 2.sezonunun şampiyonu Sefa Doğanay.

Sefa Doğanay taklit ve tipleme ustası
Sefa Doğanay taklit ve tipleme ustası

Bugün yazımda en komik, en bomba 10 tiplemesine yer vereceğim Sefa Doğanay 30 Eylül 1992 Trabzon / Of doğumlu. Tam anlamıyla Karadeniz'in bağrından kopup gelmiş bir isim. 2011 senesinde 'Yetenek Sizsiniz Türkiye' yarışma programı 2. sezonda onca rakibi arasından sıyrılıp muhteşem taklitleriyle elde ettiği şampiyonlukla beraber 250.000 TL ödülün de sahibi oldu. Çocukluğundan beri tiyatroya ve sahneye ilgisi olan Doğanay, ilkokul zamanlarından başlayan serüveninde bu yarışmada aldığı şampiyonlukla başka bir boyuta geçmiş oldu.

O, Acun Medyanın Türkiye'ye Kazandırdığı En Yetenekli Komedyen: Sefa Doğanay ve En Komik 10 Tiplemesi

2010 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü kazanıp İstanbul’a gelerek bir başlangıç yapıp, katıldığı bu yarışma ile bir yerde kaderini değiştirmiş olan Sefa, okulundan başarıyla mezun olmuş ve kendisini bekleyen ışıklı, bol alkışlı, şöhretin renkli aynı zamanda çetrefilli yollarındaki yolculuğuna çoktan başlamış oldu.

O, Acun Medyanın Türkiye'ye Kazandırdığı En Yetenekli Komedyen: Sefa Doğanay ve En Komik 10 Tiplemesi

Sosyal medyada çok sevilen ve takip edilen bir isim olan Sefa, 1.8 Milyon takipçisiyle ne denli sevildiğini de gösteriyor zaten. 2 milyona yaklaşan takipçilerine ise hemen her gün tiplemeleri ve paylaşımlarıyla eğlenceli zamanlar yaşatıyor. Bu tiplemelerden en komik, en bomba olan 10 tanesini bugün sizlerle paylaşmak istedim.

Ee hadi başlayalım o zaman. :)

O, Acun Medyanın Türkiye'ye Kazandırdığı En Yetenekli Komedyen: Sefa Doğanay ve En Komik 10 Tiplemesi

10-) 'Arzu doğruyu söyle Arzu' diyerek 'Kocam beni sevsin diye muska mı yaptırmışım' isyanıyla Sakızlı Teyze, Sefa'nın en favori tiplemelerinin başında geliyor. Kulaktaki telefon, başörtüsüne yapışan sakız detayı. :)

SAKIZLI TEYZE CİNNETİ😂 Haftasonu #tb si 😂😘 Sevdiklerinizi Etiketleyin🌟 #sefadoganay #tiplemeler #gülelimgüldürelim Sefa Doğanay (@sefadoganay)'in paylaştığı bir gönderi (24 Ağu, 2019, 4:00öö PDT)

9-) 'Ayaklı Gıybet Makinesi' ise adı gibi ayak üstü gıybetin dibine vuran bir hanımefendi. İzlerken bir süre sonra Sefa Doğanay olduğunu unutmaya ne demeli :)

#tbt Ayaklı Gıybet Makinası @nerimanabla cenaze evinde😂😂😂 @karaderya046 🌸 #sefadoganay #nerimanabla #tiktak Sefa Doğanay (@sefadoganay)'in paylaştığı bir gönderi (11 Tem, 2019, 2:18öö PDT)

8-) Vee Pelinsu. Sanırım en komik tiplemelerden biri de bu. Bu yaza bir hit ile gireceğini bu paylaşımla duyuran Pelinsu, Aleyne Tilki'ye de laf atmayı unutmamış

Pelinsu dan yazın bomba şarkısı geliyor😂 @aleynatilkiofficial kork benden😂 @gmakarsu 😘 #sefadoganay #pelinsu Sefa Doğanay (@sefadoganay)'in paylaştığı bir gönderi (25 Tem, 2019, 1:04öö PDT)

7-) Konu Aleyna'ya gelmişken Sefa Doğanay'ın en çok uğraştığı isimlerin başında geliyor olmasından bahsetmeliyim. Yakın zaman önce Aleyna Tilki başörtülü bu paylaşımı yapınca Sefa'dan yanıt gecikmedi. Hem de 'Teravih çıkışı teyzemleri beklerken...' notuyla :)

TERAVİH ÇIKIŞI TEYZEMLERİ BEKLERKEN😂😂😂 @aleynatilkiofficial 😂 #sefadoganay #balenciaga #balenciyaga 😆 Sefa Doğanay (@sefadoganay)'in paylaştığı bir gönderi (17 Eyl, 2019, 2:18öö PDT)

6-) Arap kadınlarının peşinden koştuğu, en yakışıklı, en popüler erkek oyunculardan biri olabilirsin Burat Özçivit. Amma velakin Sefa Doğanay'ın 'Enişte ne yaptın dobloyu?'pozundan kurtulamazsın :)

Burak Özçivitten “Enişte N’aptın Dobloyu?” Pozu... 😂 #mutlupazarlar #sefadoganay Sefa Doğanay (@sefadoganay)'in paylaştığı bir gönderi (9 Haz, 2019, 1:18öö PDT)

5-) Karadeniz'in bağrından kopmuş tam bir laz kadinu. Pardon kadını. :) Asiye hala tiplemesi ise geçtiğimiz şeker bayramında adeta şeker gibi bir tipleme olarak yerini aldı. :)

KARADENİZDE BAYRAM😂❤️Yesun Oni Nenesi😂 Sevdiklerinizi Etiketleyin😘 Nice Sağlıklı ,Huzur Dolu Bayramlara❤️ #iyibayramlar #sefadoganay #karadeniz Sefa Doğanay (@sefadoganay)'in paylaştığı bir gönderi (3 Haz, 2019, 11:27ös PDT)

4-) Tiplemelerinde farklı maceraları oluyor elbette. Ayaklı gıybet makinesinin başka bir hikayesi ile gülmekten göz yaşartan türden

Biri #tbt mi dedi😂😂😂 Ayaklı Gıybet Makinesi @nerimanabla Düğüne Giderse 😂😍 @karaderya046 🥰 #sefadoganay #nerimanabla Sefa Doğanay (@sefadoganay)'in paylaştığı bir gönderi (14 Mar, 2019, 7:47öö PDT)

3-) Elinde terlikle çocuğuna ders yaptırmaya çalışan anne modeli. Hiç yabancı gelmiyor. :) Arada herkese de laf yetiştirmeyi ihmal etmiyor. 'Yaz oğlum. Benim babam domuz...' :)

#tb TATİL DÖNÜŞÜ ANNELER😂😂😂 yine yeniden😂😂😂 #sefadoganay Sefa Doğanay (@sefadoganay)'in paylaştığı bir gönderi (8 Şub, 2019, 9:29öö PST)

2-) Pelinsu gerçekten ete kemiğe bürünmüş bir karakter oldu Sefa'nın yeteneği ile birlikte. Amma velakin tiplemeler dışında espriler de o kadar iyi ki. Ne demek istediğimi anlayacaksınız. Buyurun. 'Ayçaaaa Aykut'un günahını almışım Çocuk cuma namazına gitmiş. Ne, bugün perşembe mi?' :)

Yarım Akıllı Tiki kızımız Pelinsunun Kandırılma macerası😂😂😂 #sefadoganay #pelinsu #tikikız #gülelimgüldürelim Sefa Doğanay (@sefadoganay)'in paylaştığı bir gönderi (2 May, 2019, 8:19öö PDT)

1-) Sefa Doğanay'ın sanırım en başarılı ve ilk akla gelen taklidi ünlü profesörümüz Canan Karatay kuşkusuz. Bir insan, bir insana bu kadar mı benzer? Pes demekten başka bir şey diyemiyorum. Hangisi Canan hoca? :)

#tbt nin Kralı😂😂😂 Canım Hocam @cananefendigilkaratay 😂❤️🌟 #sefadoganay Sefa Doğanay (@sefadoganay)'in paylaştığı bir gönderi (23 May, 2019, 10:45öö PDT)

Özel: Sefa Doğanay'ın en iyi yaptığı taklit ise elbette Yıldız Tilbe olunca onu değerlendirme üstü düşünüp ayrı bir yere koymak istedim. Kolay değil tabii. O, Yıldız Tilbe :)

O, Acun Medyanın Türkiye'ye Kazandırdığı En Yetenekli Komedyen: Sefa Doğanay ve En Komik 10 Tiplemesi

Son olarak ileride mutlaka yapmasını istediğim taklit. Edis der susarım. :) Çok güzel olur eminim. :)

Henüz 27 yaşında ve bir yetenek yarışmasıyla hayatımıza giren Karadeniz'in bağrından çıkmış bu genç adam henüz yolun başında. Gülmeye ihtiyacımız olduğu anda kurtarıcı gibi yetişen tiplemeleri uzun filmlerde gülebilmek, tedavi olmak yerine; sıkılınca, bunalınca bir doz alınması lüzum arz eden bir etken. İyi geliyor, denedim. :)

Sevgiyle...

O, Acun Medyanın Türkiye'ye Kazandırdığı En Yetenekli Komedyen: Sefa Doğanay ve En Komik 10 Tiplemesi
O, Acun Medyanın Türkiye'ye Kazandırdığı En Yetenekli Komedyen: Sefa Doğanay ve En Komik 10 Tiplemesi
35
19
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • aSeS_06

  Bu son dönemlerde nedendir bilmem (yetenekle alakalı bir konu değil) ama yine popülaritesi artan biri. Televizyonlarda yine görmeye başlıyorum kendisini.

  Ama Funda nedendir bilmiyorum ben bu adamı hiç sevemedim. Çok itici geliyor bana kendisi. Sanırım ilk kez bir konuda farklı düşüncelere sahip olduk Sefa sayesinde😊

  Eline sağlık.

  Görüş hala geçerli mi?
  • Tabi ki.. Olabilir. Her zaman aynı fikirde olamayız. Değiliz zaten 😊

  • aSeS_06

   Değilmiyiz 🤤
   Neden farklı düştüğümüz konu olduğunu hatırlamıyorum hiç zevkler konusunda.

  • Doğru😂
   Ama genel anlamda her konuda anlaşmak, aynı fikirde olmak söz konusu olmuyor. Buda gayet doğal.

  • Hepsini Göster
 • uncas71

  Güzel paylaşim emeğine sağlık senden once bir iki kiz daha vardı bir onlari bir de seni sevdim burada paylaşımlarının devamini diliyorum hafta da iki tane yapsan yeter kendini fazla ozletme

  Görüş hala geçerli mi?
  • Çok teşekkürler..🙏🌺

En İyi Kız Görüşleri

 • AncelinaCüli

  Sefa Doğanay’ı aslında hiç sevmiyorum çünkü katıldığı yetenek yarışmasında son ikiye Aref ile kalmıştı diye hatırlıyorum ve ben Aref beye aşıktım o zamanlar... Neyse, geçenlerde Seren Serengil taklidine denk geldim yarılarak güldüm en iyi taklidi kesinlikle Seren Serengil bence. Emeğine Sağlık. 🌸

  Görüş hala geçerli mi?
 • Sakaryalim

  En başından beri takip ettiğim ve sürekli kendini yenileyen gerçek bir yetenek.
  Allah ayağına taş değdirmesin.
  Emeğine sağlık Funda :)

  Görüş hala geçerli mi?
  • Güzel yorumunuz için çok teşekkür ediyorum..😊🌴

  • Sakaryalim

   Rica ederim :)

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1733
 • Yetenekli ama sevmediğim bir insan

 • neslitükenmişerkek_-

  Pek sevmiyorum kendisini komikte bulmuyorum emeğine sağlık

 • Polenis

  Acun evet başarılı kabul edebilirim ama bu millete, ülkeye, dünyaya birini kazandırdı mi? Kesinlikle hayır. Birbirinden seviyesiz programlarla birbirinden kalitesiz insanları hayatımıza soktu sadece

 • ClasssMAN

  Gülmekten daha güzel bir şey varsa oda güldürmektir sefa bunu başarıyor...

 • İsmail baki varken bu kimmiş daha iyilerini görmüştüm

 • felicty

  Erkeklerin kadın kılıgına girerek insanları güldürmeye çalışmasından hoşlanmıyorum sefa doganay da güldürmeye çalışmadığı zamanlarda iyi

 • karAYip_Korsani_

  Instagramda takip ettigim 3_4unluden biri.. çok samimi ve sıcak bir insan.. ki iyi birine benziyor..

 • Yakışıyor abime helal olsun doğuştan bir yetenek var.

 • Gök-mavi

  Yetenekli çocuk gerçekten
  Tv de show yapabilir aslında

 • İnfernoMan

  Bu aralar bir hayranıyla başı dertte sefa beyin (:

 • Eskiden ne izlerdik de gülerdik ya, Gönül Yazar ve Bülent Ersoy’un taklidini muhteşem yapıyordu.

 • MecnunsuzBirLeylaa

  Bu adamı komik bulmayan, hatta itici bulan bir ben miyim?🙄🤔

 • devilish_humanity

  cok keyıflı bır paylasım olmus uzun olmasına ragmen sıkılmadım :)

 • MeIinoe

  Feci itici bir adam. Komik falan da değil. Acunun programlarını da saçma buluyorum.

 • güzel paylaşım

 • yüksekPerformans26

  Çok gülüyoruz... Ama halimize! Espri eşiğimizin yerlerde oluşuna

 • velentino

  Bir kez bile izlemedim. Röportaj adam bile bundan daha iyi ve doğal.

 • Harika bir bence olmuş elinize sağlık

 • Şerefxan_Ayten

  Kalite katıyorsunuz buraya 😊

  • Çok sağolun. Bunu duymak güzel. Ne mutlu bana.😊🙏💜

  • Diğer üyeler ne düşünüyor bilmem ama çok spesifik işler ortaya koyuyorsunuz.

 • koyurenkyasam

  benim favorim sakızlı teyze 😄

 • Yemekavcısıı

  Herkes senle tanıdı takliti başarılı kardeşim

 • Renks1

  Güldürdün sağol :)

 • WearyHumaN

  güzel yapıyor gerçekten

 • Selfiboylu

  Tatil dönüşü iyiymiş

 • minikhırçınkedi

  Taklittleri cok başarılı ses tonu falan..

 • Sefa bir tane 🥰

 • JoNaThaN34

  bu adam müthiş kadın taklitleri çok iyi

 • Ben pek sevemedim ne bileyim..

 • Şeftalisever

  Severek izlerim yetenekli

 • Evet yaa harika yapıyor

 • Hardboy51

  Farklı bir kışımınmış yazıda tanidim

 • Beyefendi67

  Hiç sevmiyorum kendilerini

 • Teacher6

  en yetenekli komedyen? hiç komik olmadı.

 • Canan Krataya inceden benziyor :D

 • pamuk_seker3443

  Yetenekli fakat güldüğüm pek söylenemez.

 • frat2181

  Bilen ersoy

 • Pempom

  Cok seviyorum bu adamı

 • tuncqaan

  Guzel yetenekler var gerçekten.

 • James5454

  Aynen

 • MryamSaidi

  komikmi

 • Çok uzun olmuş

 • ExcellentRock

  Yetenekli

 • eline sağlık güzel olmuş.

 • Gezgin3428

  Yetenekli

 • hAYALDUNYASI91

  Güzel bir paylasim

 • Hahah bayılıyorum buna yaaa

 • Bu herife bir kez gülmedim şahsen komik de değil.

 • uye848902

  Hic sevmem yeteneklide bulmuyorum.

 • Gizli Üye

  Sevmem

 • Gizli Üye

  Pek komik gelmedi

YÜKLENİYOR...