İzliyor 9 gü

Bir Kasabanın Belgeseli: Assimilate

Bir zamanlar Fakülte adında bir film vardı, hatırlarsanız. İşte, onun günümüzde çekilmiş türü olan bir film. O tarz gizem içeren filmleri seviyorsanız, bu film de ilginizi çekecektir. Filmin genel itibari ile konusu, kasabada gerçekleşen bir şeyin klonlayarak bedene sahip olmasıyla ilgilidir.

Bir Kasabanın Belgeseli: Assimilate

Hikayesi

Bir Kasabanın Belgeseli: Assimilate

Zach Henderson ve Randy Foster, kasabası hakkında bir web dizisi şeklinde belgesel hazırlamaya karar verir. Bu iki arkadaş, bir gün komşularının çığlığını üzere oraya doğru gider. Başlangıçta bir şey anlamayan ikili, Mrs. Bissette'nin evinde bulurlar. Bir şeyin onu ısırdığını söylemesi üzerine evden tuhaf bir sesler gelir. İkili, o şeyin peşine düşer ve takip ettiklerinde ise Pastor Greg tarafından bırakılan şeyi kayıt altına alırlar. Başta hiçbir şey anlamazlar ama olayların sonrasında garipliklerin çoğaldığını göreceklerdir.

O yaratık neyin nesi?

Bir Kasabanın Belgeseli: Assimilate

Hiçbir şey anlayamayan şey neticesinde, kasabadakiler, kimse ona inanmaz. Hatta, bu işin sorumlusu Pastor Greg'e dahi giderler fakat garip bir tepki ile karşılaşırlar. Daha sonra, işe Kayla Shepard adlı bir kız dahil olur ve babasının babası gibi hissetmediğini söylemek üzere ikili, onun evine giderek kardeşini kurtarmalarını ister. O babası değilse kimdi?

Klonlanan bir bedenin içinde yaşayan varlık

Bir Kasabanın Belgeseli: Assimilate

Birebir kopyalanmış bir şekilde babasını gören Kayla, annesini görmek ister fakat kayıptır. Kardeşi ise terasta saklanmış bir vaziyette bulan Zach, ona yardım etmek ister fakat Kayla'nın babası şüpheleri üzere kaçarlar.

İşin gizemli boyutuna gelince

Bir Kasabanın Belgeseli: Assimilate

Aslında klonlanan bedenlerin birbirleriyle iletişim kurma şekli hayli farklıdır. Gündüzleri normal bir birey iken geceleri farklı oluyorlar. Harekete sanki gece başlıyorlar. Dahası, aslında onlarda insanlarda olan duygularının olmaması... Kısacası kasaba halkını ele geçirme arzusuyla tutuşan o şey, neyi amaçlıyordu?

Gizem ve heyecan bir arada

Bir Kasabanın Belgeseli: Assimilate

Filmi anlamak için tam anlamı ile vermeniz gerekecek. Cidden, yaratık görünen şeyin nasıl bir şekilde çoğaldığını görecek ve amaçladıklarını çözeceksiniz. Kasaba halkını ele geçirmek ve insanları yok etmek miydi?

Belgeselden bir drama dönüşen kasaba

Bir Kasabanın Belgeseli: Assimilate

İki gencin projesi, farklı boyutlara taşınarak artık canlarını kurtarma pahasına her şeyi denemeye gidecek. Fakat final sahnesine geldiğinizde ise o şey, kasaba halkının dışına yayılma olasılığını engellemeye çalışacaklar mıydı yoksa kaçacaklar mıydı?

Fakülte filminin konusunun klonu olan bir film

Bir Kasabanın Belgeseli: Assimilate

Güncel olarak günümüz teknolojisinde çekilmiş bir film olarak gelen Assimilate, Fakülte adlı filmi andıran bir konusu var. Gizem türü filmlerle ilgileniyor ve geçmişte Fakülte adlı filmi izlediyseniz bunu da seveceksiniz.

Bir Kasabanın Belgeseli: Assimilate
Bir Kasabanın Belgeseli: Assimilate
2
5
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşü

 • evet b. g. ben fakulte filmini izledim evet gencler okulda garip olaylar oluyor gencler uzaylilardan korunmak icin uyusturucu kullaniyorlardi enteresan filimdi amma bu filim ondan da guzele benziyor izleyeceģim mutlaka

En İyi Kız Görüşü

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

14
 • Yeni indirdim izleyeceğim

 • banabirisimgerekli

  İlginç bir filme benziyor. Fragmanda bilim kurgudan daha çok korkuya ağırlıklı vermişler. Umarım filmin kendisi tamamen korku odaklı değildir. İlk fırsatta izleyeceğim.

 • Fakülteden ziyade benzer filmi n. kidman-istila filmidir.

 • Freyas

  Merak uyandırıcı.

 • burak_gunes

  Guzel bir film

Yükleniyor...