Game of Thrones Finalinde Demir Tahtta Oturması Muhtemel Kraliçe Adayları!

Selamlar! Game of Thrones'un başlamasına çok kısa bir süre kala, bir GOT fanı olarak bu Bence'yi yazmayı boynumun borcu bildim.

Konumuza dönersek, biliyorum çoğunluk Jon Snow'un yani gerçek adıyla Aegon Targaryen'in tahtın asıl varisi olduğunu düşünüyor. Çünkü vadedilen prens (ya da prenses) her bakımdan o gibi duruyor. Buradan da tahta oturanların ak gezenler olmayacağını anlayabiliriz. Ama sahi, vadedilen kişi Jon Snow olsa bile tahta oturan kişi o mu olacak? Hayır, hiç sanmıyorum. Neden mi şimdi bir hatırlayalım;

Game of Thrones Finalinde Demir Tahtta Oturması Muhtemel Kraliçe Adayları!

Cersei küçük bir kızken, geleceği hakkında bilgi almak için cadının yanına gider ve aldığı cevaplar hoşuna gitmese de merak etmektedir. Cadı ise ona; ''Evet, sen bir süre için kraliçe olacaksın, senden daha güzel ve daha genç olan biri gelip senin elindeki her şeyi alana kadar!'' der, yani görüyorsunuz demir tahta oturan kişi bir kraliçe olacak, ister yanında bir kral olsun, ister tek başına olsun ama kraliçe garanti :D Şimdi muhtemel adaylara bakalım!

(Dizide birçok güçlü kadın karakter var, ama kehanette söylendiği gibi genç ve güzel olanları seçtim ve gözlerinizi dört açın dizinin sonunda tahta oturan bunlardan biri olacak.)

Daenerys Targaryen

Game of Thrones Finalinde Demir Tahtta Oturması Muhtemel Kraliçe Adayları!

İşte tahta oturması en güçlü isimlerin başında geliyor. Hatta Jon Snow mu yoksa Daenerys mi diye tartışmalar epeydir sürüyor ve evlenip ikisinin tahta oturacağı da konuşulanlar arasında. Sonuçta, o ejderhaların anası, kocaman bir ordusu var, ateşte yanmıyor, halkı onu çok seviyor, çok güzel bir kadın ve oldukça güçlü bir karakter. Ancak, Game of Thrones dünyasında kraliçe olması, klişeye düşmek anlamına da gelebilir, çünkü tüm oklar onu gösteriyor ama Ned Stark'ın ölümü gibi beklenmedik bir son olması tercihimiz :D. Kraliçe olsun ya da olmasın, gelmiş geçmiş en efsanevi karakterlerden biri olarak ömrümüzün sonuna kadar aklımızda kalacak.

Sansa Stark

Game of Thrones Finalinde Demir Tahtta Oturması Muhtemel Kraliçe Adayları!

Çoğu kişinin dizinin başında en uyuz olduğu karakterlerden biri olmasına rağmen, zaman geçtikçe herkesin kendinden bir parça bulduğu bir karakter haline geldi. Başlangıçta tam bir ergendi ve hayalleri de o günün kızları ne istiyorsa o şekildeydi. Evlenecek, bir kraliçe olacak, prens ve prensesler doğuracaktı. Maruz kaldığı zorbalıklar ve karşısına çıkan psikopatlardan sonra dönüştüğü karakter ise tam bir kişilik gelişmesi örneği. Dizideki en büyük gelişimi gösteren karakter kesinlikle Sansa. Taht oyunlarını Cersei'den, sevilen bir kraliçe olmayı Margery'den, manipülasyonu ise serçe parmaktan öğrendi. Joffrey ve Ramsay'e rağmen hayatta kaldı. Eğer tahtın ejderhalarla ve askeri güçle yönetilmeyeceğini düşünürsek, elimizdeki en iyi aday kadınsı gücüyle Sansa Stark'tır. Bazılarına göre Sansa Kraliçe Elizabeth'in temsili :) Sonunda ne olacağını kim bilir?

Missandei

Game of Thrones Finalinde Demir Tahtta Oturması Muhtemel Kraliçe Adayları!

Biliyorum, düşük bir ihtimal ama Game of Thrones ters köşelerle dolu. Missandei kölelikten kraliçe danışmanlığına kadar yükselen, çok donanımlı ve güzel bir genç kadın. Bir zamanlar Daenerys'in ona söylediği ''Evet bütün erkekler ölmeli, ama biz erkek değiliz'' cümlesi belki de Missandei'ye bir göndermedir. Ayrıca, Daenerys ölürse ve çocuğu olmazsa tahtı bırakması en muhtemel isim Missandei. Hem kadın gücüne inancı hem de Missandei'ye güveninin tam olmasından dolayı çok da mümkün duruyor böyle bakınca. Ne dersiniz, tahta yakışır mı?

Gilly

Game of Thrones Finalinde Demir Tahtta Oturması Muhtemel Kraliçe Adayları!

İlginç bir hikayesi olduğunu inkar edemeyiz, kraliçe olma ihtimali çok düşük ama yine de yazmasam olmazdı. Sam gibi dahi bir adamla evlenerek okumayı ve yazmayı öğrendi, sonrasında uzunca bir süre boyunca birçok kitap okudu ve diğer adaylar kadar bilgi ve donanıma sahip oldu. Sürpriz bir son bizi bekliyorsa, tahta oturacak kişi hiç kimsenin beklemediği Gilly de olabilir yani :)

Son olarak ekleyelim, tahtı kılıçlar ve ejderhalar değil işleyen bir zeka yönetebilir.

Sizin favori adayınız ve tahta oturacağını düşündüğünüz kişi kim?


0|2
2134
nüktelidilber KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Daenerys dışındakiler sacma onda da şöyle 2 hatan var 1. si snow la evlenemezler kardeşler çünkü işi pişirirken kardes olduklarını bilmiyorlardi tabiki ve hâlâ bilmiyor 2. si ise tahta bir kadın değil snow oturacak çünkü snow ejderha kayasına geldiğinde buldukları mağarada eskilerin kehaneti gözüküyor ve konuşma yapmışlardı Daenerys orda bir kelime sormuştu missandei ye kurtarıcınin adını o hem kadın hem erkek olarak geçen bir kelime idi Valéria dilinde ayrıca şansa nin geçmişi falan gören kardeşi varya Kuzgun o da snow un babası bilDigi stark hanesine verilmesini gördü ardından da ned in ablasının kacirilmadigini aslında ablasının gittiğini nikah kıydiklarını falan gördü eğer iyi bir izleyici isen dediklerimi anlamissindir ve düşünürsen hak verirsin bana dizide tamamı gidecek gerçek 2 taygeryan kalacak snow ve Daenerys ama Daenerys i da oldurecekler benim görüşüm

  0|0
  0|0
  • Kardeş değiller, yeğen - halalar. Targaryenlere göre ensestlik olağan bir şey, böylece ejder kanını saf tuttuklarına inanmışlar ve Dany büyürken hep abisi ile evleneceğini düşünmüş. Dizinin başında da abisi tarafından taciz ediliyordu zaten.

  • Hepsini Göster
  • Kışı bitiren kişi olabilir bence de. Ama tahta oturan kişi olacağını sanmıyorum

  • Ben filmin başından beri yaptıkları gibi herkes i sasirtmalarini bekliyorum kış bitti geriye kalan kimse olmaya da bilir sezon sonunda bir kere yaptılar sonuçta o espirisi

 • Missandei? Gilly?

  Arkadaşım siz ne izlediğiniz farkında mısınız?

  Diziye bakarak konuşuyorum, Jon veya Daenerys'den başka aday yok. İmkanı yok, Sansa'nin o tahtta oturmak için bir hakkı yok. Missandei ve hele hele Gilly kısmını ise kaale bile almıyorum.

  Kitapta Rhaegar'in oğlu Jon mu? Açık edilmemiş ama öyle olma ihtimali bayağı yüksek, ancak Rhaegar'in büyük oğlu da var kitaplarda. Jon Connington önderliğinde karaya çıkıp Stormlands'de ayaklanma cikarmislardı en son.

  Myrcella var. Dizide anlatılmadı ama Dorne'da kendisini öldürmeye değil, tahta çıkarmaya çalışıyorlardı.

  Azor Ahai muhtemelen Daenerys, istedikleri kadar Jon ayağı yapsınlar Dany daha çok uyuyor. Ama George r r Martin tam bir troll olduğundan tam aksi de olabilir.

  0|0
  0|1
  • Missandei ve Gilly olacağını ben de düşünmüyorum, ama Cersei kehanetine göre daha güzel ve genç olan isimleri sıraladım dediğim gibi. Jon'un olacağını sanmıyorum, çünkü bir kadının tahta geçeceğinden neredeyse eminim. Ama, Dany'i tahta geçirmek çok klişe olur ve yazar bu klişeye düşmez diye düşünüyorum. O yüzden bana göre en güçlü aday Sansa. Ve diziden yola çıkarsak, Ramsay'e karşı olan savaşı Jon kaybetmişti, Sansa olmasaydı ölmüştü tekrar. Tahtta oturmanın hak iddiası ile olacağını düşünmediğimden benim beklentim bu yönde.

  • Hepsini Göster
  • Umurlarında değil elbette, ama dizinin sonu ve kitabın sonu bir şekilde tutarlı olmalı bu bakıımdan sonu belirleyen yazar olacaktır. O yüzden klişeye düşeceklerini sanmıyorum, senaristler daha popüler senaryolar peşinde.

  • Dizinin kitapla 3. sezondan itibaren ekseriyetle bağı kesildi.

   Bence dizide şu an olanların kitapla doğru düzgün bir alakası kalmadı.

   Dizide 4. ve 5. sezonda olanların bile kitapla alakası sınırlıydı.

   Dorne ve Demir Adaları'nda olanlar tamamen bambaşka anlatıldı, Cersei'nin hikayesi değiştirildi, Margeary ile aralarında çift kutuplu bir mücadele yansıtıldı, Cersei'nin Tommen'i hırpalayan, Kevan Lannister ve Jaime tarafından 'Yapma etme oğlunun hükümranlığını ateşe atıyorsun' uyarılarını dikkate almayan, 'Ben kendi krallık meclisimi kuracağım' diye abuk subuk adamları olmadı makamlara getirip kraliyet donanmasının başkentten kaçırılmasına, yönetimin dincilere, Lannister ordularının ise tüm bunlar olurken uzakta olmasına sebep oluşu yansıtılmadı.

   Jaime 4. kitabın sonunda Cersei'yi iktidardan düşürüp Tommen'i de Joffrey gibi yapmasına engel olmaya, en nihayetinde krallığı yönetmek kendisine düşeceği için hayatı boyunca kaçındığı şey olan devlet işlerini sırtlanmaya karar vermişti.

   Dizide hiçbiri kitaptaki gibi olmadı bunların.

   Daenerys'in hikayesi bomboş hale getirildi ve ekseninden kaydırıldı.

   7 Krallık'ın en önemlisi olan Dorne'un ise ağzına okkalı biçimde sıçıldı dizide.

   Hiç alakası olmayacak bence. 5. kitabın sonunda 3 savaş vardı, Stannis Baratheon'un Winterfell surlarını çevreleyip kapana kısmış Boltonlara karşı savaşı, Daenerys ortada yokken Barristan Selmy'nin Volantis'den toplanan askerlerle kapılarına dayanmış Essos ordularına karşı yürüttüğü savaş ve Güney'de Jon Connington ve Euron Greyjoy'un başlattığı iç savaş (Dizide gidip Cersei ile evlenmeye çalışıyordu, kitapta adam bütün Westeros'u almanın peşinde idi. Dany'nin de ejderhalarını çalmak gibi bir planı vardı)

   Alakasız olaylar dönüyor iki hikayede.

En İyi Kız Görüşleri

 • Diziyi çok severek takip ediyorum ancak bu kadar isimlere vs. hakim değilim. Mükemmel bir gözle izlemişsin.

  Ben nedense çok yükselttikleri için Jon Snow ve Khaalesi olamayacak diye düşünüyorum. Çünkü özellikle tarihi diziler, mutlu sonları sevmezler. Aynısını Harry Potter serisinde de gördük, anlamsız bir sondu.

  Missandei çok ilginç bir tercih olmuş, hoşlandım açıkçası. Ama bana en sonunda yönetim Stark'lara geçer gibi geliyor.

  0|0
  0|0
  • Bu dizi şu an sadece bitse de gitsek havasında.

   Yönetim de starklara geçecek gibi değil. Kitapları yeniden okuyorum ve ikinci okumamda çok acayip şeyler farkediyorum şu sıralar.

   Jon, büyük ihtimalle kitaplarda bambaşka şeyler yaşayacak, her ne olacaksa, Jon bildiğimiz Jon olmaktan kaçacak. Starkların kanında Night's King ile ortak bir büyü var ki Night's King de önceden stark idi.

   Demir Taht'ın yönetimini seride en hakeden kişi Tywin Lannister'dı. Ondan gayrısında liderlik vasfı yok. Bir tek Jaime'de o kabiliyet var.

  • Hepsini Göster
  • Şu an işledikleri konuların kitapla alakası yok. George R. R. Martin 2011'den beri 6 kitabı çıkarmadı. Ki bence dizinin bitişini bekliyor.

   Senaristlerin diziyi ele alışının kendisiyle örtüşmediğini ve artık pek dizi ile ilgilenmediğini izah ediyordu her yerde.

   Bu dizi kitapları geçtim, aslında kendi içinde tutarlı veya mantıklı bile değil aslında. Tamamen popüler kültür bandwagonu oldu bunlar.

  • Çok teşekkür ederim 🌸 Bence buruk bir mutluluk olacak finalde :)

 • Sansa ya xmenden beri gıcığım pislik jean, gilly'i skins ten çok seviyorum ama o finalde kaçıp gitmişti ona da sinir olmuştum. Daener olsun tabiki si onu çok seviyorum. Öbürü de yengeme benziyo olmasın

  0|0
  0|0

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1932
 • Tahminime göre hiçbiri oturamayacak.

  0|0
  0|0
 • Dizinin başlarında Ned Stark'in aşağılayıcı bir şekilde kafasının kesilmesi nedeniyle sinirden diziyi protesto ettim bir müddet. Şimdi Starklardan birisine kraliyetin verilmesini bekliyorum. Gönlümüzün alınması lazım. 😎

  0|0
  0|0
 • Khaleesi oturacak tabii ki, başka kim oturacaktı :D

  1|1
  0|0
 • Kavun değil kelektir
  Fistan değil yelektir
  Eğer tacı ararsan
  En adi bir köpektir

  Yani anlayacağınız üzere köpek oturcak veya

  Al takke ver külah
  Bicirik ol yallah

  Tyrion Lanister da olabilir.

  Game of Thrones keloglanin cakmasidir aksini iddia eden cahildir.

  0|0
  0|0
 • Demir tahta Jaime Lannister ve Sansa Stark oturacak.
  Her şey başa dönecek, fakat daha yapıcı bir aile ile. Sansa'nın Joffrey ile başarabileceklerini tekrar deneyecekler, doğru anıları yaşamış ve tecrübeler edinmiş karakterlerle. Ve başarılı olacaklar.
  Bizim tatlı arkadaşım John'a gelirsek onun zaten malda mülkte gözü yok, ejdarhaların annesi ile denizin ötesine gidip sakin bir hayat sürecekler. El ele oldukları ve çocukların koşturduğu final sahnesi bana çok mümkün geliyor.

  Yakında çıkacak final sezonu, bakalım senaristler ne kadar zihin yapımı paylaşıyormuş görelim...

  :)

  1|0
  0|0
 • George R. R Martin ters köşe yapmayı sever. Bildiğim kadarıyla senaryo yazarları da Martin'e senaryo konusunda danışıyorlar. Dizide son 2 sezondur yaptıkları gibi fanboylara kulak verip dizinin değerini düşürmezlerse çok farklı bir son bizleri bekliyor. Bence sezon sonunda demir tahtın bir önemi kalmayacak, kalırsa da bizi şaşırtacak birisinin tahta geçmesini bekliyorum. Daenerys ya da Jon Snow tahta geçerse çok klişe bir son olur. Benim taht adayım Jaime Lannister. Tahta geçmese bile Jaime Lannister bu sezon bizlerde çok iz bırakacak.

  ''A Lannister always pays his debts.''

  https://youtu.be/jERdloSRJEw

  1|0
  0|0
 • demir tahta night queen oturacak. Night King final savaşında karşı ittifakı yenip en son Dany'yi öldürecek kendisi. Dany de ölülere katılacak ve Night King'i öldürecek. Tahta da Night Quen olarak oturacak.

  0|0
  0|0
  • Güzel bir teori bu da ama karanlığı aydınlatan biri olması gerekiyor, ak gezenler durdurulacak yani.

  • ben durdurulamayacağını düşünüyorum şahsen. Kısacası azor ahai kehaneti geçerli olmayacak

 • Allah iyiliğinizi versin editör hanım sansa ve Daenerys Targaryen anladık Gilly nedir yaw tabiki Daenerys Targaryen olmalı gerisi yakışmaz.

  0|0
  0|0
  • Sürpriz son yapmak isterlerse o isimlerden biri oturur. Lost dizisinde Sawyer ve Jack gibi karakterler ön plana çıkarken nasıl sona kadar dayandığı belli olmayan kilolu Hurley adanın yöneticisi olmuştu. GOT da aynı sürprizi yapabilir.

 • Daenerys Targaryen'in askerleriyiz ne erkekleri elden geçirdi :)

  1|1
  0|0
 • Bu dizinin özelliği belli bir beklenti varsa aksi yönde sonlar hazırlayabilmesi. Khaleesi tahta oturursa yanında herhangi bir erkek olmaz:-)

  1|0
  0|0
 • Daenerys Targaryen ya da ya da jon snow ikisinden biri olacak bence ama beklenenin tam terside olabilir

  0|0
  0|0
 • Tahta jon snow gececekte kraliceyi bilemem adam halasi ile evlenmez heralde ? Ama kisin gelmesine az kaldi

  0|0
  0|0
  • Cersei kehanetine göre tahta kraliçe geçecek, ama

  • Hepsini Göster
  • @Ragnar_Lodbrok muhtemelen Dany de Jon gibi ölümden dönmüş kitapta. Kesin olmamakla beraber düşük yapınca ağzında kül tadıyla uyanıyor. Zaten o yüzden ateşten yanmıyor.

  • Alakası yok. Dizide hiç anlatılmadığından bilinmiyor, ama Dany üç ejderhaya karşılık Drogo, karnındaki çocuk ve Mirri Maz Duur'u verdi. Pek farkında değildi, gerçi, ama bu üç kurban karşılığında çok istediği eve dönüş yolu için gerçek bir umudu oldu.

   Mirri Maz Duur kendisini kandırıp çocuğunu kan büyüsüyle bir çeşit ejderimsi yaratığa dönüştürüp Drogo'yu boş bir kabuk haline getirdi. Dany Drogo ve Mirri Maaz Dur'u da adeta kurban etti, kendisiyle birlikte yumurtaları ateşe verdi ve bu şekilde uyandılar.

   Valyrialılar ejderhaları kan büyüleri ve büyülü borularla kendilerine bağlarlardı. Yoksa ejder doğsun ve hemen bir valyrialı lordun hükmüne girsin durumu yoktu.

   Daenerys'in ateşte yanmaması valyria büyüsünün kanında çok güçlü olmasından. Daenerys bayağı sıradışı özellikleri olan birisi. Zaten o ejderler doğmadan önce de pek ateşten hasar görmüyordu.

 • taht boşta kalacak gibi duruyor..
  tahtın bir önemi yok
  winter is coming yani:)

  0|0
  0|0
 • hiç izlemedim ama youtube de bir kaç videosuna denk geldim fena sempatik Daenerys Targaryen oyum buna

  0|0
  0|0
 • gilly ne alaka ya da missiandei çok alakasız
  ya da danyy ya jon ya da gecek kralı :D

  0|0
  0|0
 • Belli olmaz, ejderhalar ve kılıçlar da yönetebilir.😂🔥

  0|1
  0|0
 • Diziyi izlemiyorum ama Arya reis yok mu yav

  1|0
  0|0
  • Daha genç ve daha güzel olması gerek kehanetteki kraliçenin

  • Arya ablasına göre çok daha mücadeleci ve çabuk pes etmeyen bir karakter ayrıca sebepsizce tatlı buluyorum onu :D Onun sonu ne olucak acaba

  • Sansa da asla pes etmeyen bir karakter bence. Arya kestirmesi zor bir karakter sonu çok farklı olacak kesin 😀

 • Gilly'nin tahtla ne alakası var anlamadım ama iki seçenek var.
  Daenerys Targaryen veya john Snow
  john Snow daha ağır basıyor.

  0|0
  0|0
 • Kadınlar arasında Daenerys tahta oturur gibime geliyor. Diğer kadınlardan birisi oturursa ben şok 😅

  0|0
  0|0
 • Daeni doğumda ölecek gibi , john Snow oturacak bence tahta o olmazsa Sansa

  0|0
  0|0
 • Arya niden yok😑

  1|0
  0|0
 • Tahta tazı otursun çok sürpriz ters köşe olur şok şok 👊

  0|0
  0|0
 • Nükteli dilber zaten senaryo internete sızalı 1 sene oldu 😉

  0|0
  0|0
 • bu yabancı dizileri bir izleyemedim. çok istiyorum psikolojik olanları özellikle ama

  0|0
  0|0
 • Emeğine sağlık canım benim.

  0|0
  0|0
 • Ejderhaların annesi oturur.

  0|1
  0|0
 • Bence daenerys ölecek.

  0|0
  0|0
 • Emeğine sağlık

  0|0
  0|0
 • Hiç izlemedim

  0|0
  0|0
 • Lady stoneheart kralice olsun :P :D

  0|0
  0|0
 • Tabiki ejderhaların anası

  0|0
  0|0
 • Daenerys Targeryan olması en kuvvetli ihtimal

  0|0
  0|0
 • erkekler peki

  0|0
  0|0
  • Kehanetten bahsettim başta. Kehanete göre tahta geçecek olan bir kadın

  • Hımm bir bayan tahta geçicek demekki. Unutmuşum diziyi. Khalese geçer umarım

 • Daneryis Fırtınaçüken varken diğerleri kimmiş

  0|0
  0|0
 • Bu nasil biseyki herkes bunu izlemek istiyor

  0|0
  0|0
 • iş de bu dur

  Khaalesi hastayım sana :)

  0|1
  0|0
 • Bilmiyorum

  0|0
  0|0
 • Khaalesi favori

  0|0
  0|0
 • Şu filmi hiç izlemedim :)

  Emeğinize sağlık.

  0|0
  0|0
 • sansanın kardeşi

  0|0
  0|0
 • Hiç izlemedim

  0|0
  0|0
 • Sansa Stark

  0|0
  0|0
 • beyaz kız bence

  0|0
  0|0
 • ejderhaların anası oturur diye düşünüyorum

  0|0
  0|0
 • sansanın kardeşiii

  0|0
  0|0
 • İzlemedim hiç

  0|0
  0|0
 • ben ask filimleri izlemme

  0|0
  0|0
 • Arya

  0|0
  0|0
 • Sadece komedi ile aram var ama emeğine sağlık

  0|0
  0|0
 • Kraliçe bilmem ama, kral olarak cüce otursa çok şık olacak :) Zekaysa, o dizide ondan daha zeki karakter yok.

  Tyrion LANNISTER

  0|0
  0|0
Daha Fazla
1
Yükleniyor...