Farklı Atmosferi ile Korku ve Gerilim Filmleri

Farklı Atmosferi ile Korku ve Gerilim Filmleri

Bencemde, korku ile gerilim sevenler için farklı tarzda olan filmler sunacağım. Belki çoğunun farkına varmadınız ya da izlemediniz. Genellikle korku veya gerilim film hayranları izlese de gözden kaçmış olabilir. Farklı konular eşliğinde vakit harcamaya hazır mısınız?

1-) The Farm


Genç bir çift, yolculuğa çıkmıştır. Uzun süren bir yolculuğun ardından lokantaya dururlar. Sonra, yorgun düşen sürücü, bir motel bulur ve kalmaya karar verirler. Fakat, motel hiç görünmediği kadar masum değildir. 2 genç çift ise kaçırılır ve çiftliğe götürürür. Daha sonra ise çiftlik hayvanları gibi muamele görecektir. İlginç bir konusu ve atmosferi ile şaşıracak ve insanların acımasız yüzlerini göreceksiniz.

2-) Monster Party


3 tane genç, hırsızlık yapmak için lüks bir malikaneyi soyma girişiminde bulunacaktır. Garson hizmeti vermek üzere rol oynayan 3 genç, hiç beklemedikleri bir ortamla karşılaşacaktır. Acaba, tarikatın sakladıkları o gizem neydi? Kanlı bir geçmişi izlemeye hazır olun!

3-) The Boy Next Door


Bir öğretmen ve öğrencisi arasında geçen komşuluk aşkı, ne kadar tehlikeye bürünebilir? Bir gecelik ilişkinin ardından nelerle karşılaşacağını düşündünüz mü? Kendinden küçük olan bir kişiyle karşılaşacağı tehlikenin farkında olmayan komşunun amansız mücadelesi ile korkusunu yaşayacaksınız!

4-) The House That Jack Built


Obsesif Kompülsif hastalığı olan bir katilin gözünden 5 vakalık cinayetlerini, onun gözünden anlayarak izleyeceğimiz farklı tarzda bir katil filmi.

5-) Some Kind of Hate


Lincoln adlı bir lise öğrencisinin sürekli başka öğrenciler tarafından zorbalığa uğraması ve evde babası tarafından şiddet görmesinden oluşan bir nefreti vardır. Hayli korkak ve içine kapanık olan genç, zorbalığa karşın meşru müdafaa yapar. Ardından okul yönetimi, sorunlu çocukların bulunduğu bir kampta cezaya çarptırılır. Fakat, orada önceden yaşanmış olan bir karanlık geçmiş vardır. Moira adında bir genç ile tanıştıktan sonra olaylar farklı boyuta taşınır. Lincoln'ün nefreti yoksa gerçeğe mi dönüşecekti?

6-) Die in One Day


Başarısız bir evlilik geçiren Richard, kızı Mindy'i kurtarmak için elinden geleni yapmaya çalışan bir baba. Geçmişinde kötü başarısızlıklar geçirse de vazgeçmeye niyeti yoktur. Barda bir gün Sasha adlı birisiyle tanışır ve doğaçlama bir tiyatro konusunda ona teklif sunar. Tek ihtiyacı para olan Richard ise kabul eder. Fakat, teklifin arkasında yatan karanlık hikayeyi ise oyun başladığında anlayacaktır.

7-) Bad Apples


Sorunlu bir ruh sağlığı olan ikiz kızların dehşet saçtığı bir cadılar bayramına tanık olun. Maskesinin altında yatan şiddete tanık olacaksınız. Şaka ya da şeker ile rastgele seçtikleri evde, kanların bol olduğu bir dehşetin izleyicisi olacaksınız.

8-) Emelie


Dan ve Joy, bebek bakıcısı için ilan verir. Evlilik yıl dönümlerinde akşam yemeğine gitmek isterler ve Anna adında bir bebek bakıcısı ile tanışırlar. İlk başta masum ve sevecen görünen bebek bakıcımız, aslında sakladığı bir yüzü daha vardır. Çocuklara psikolojik baskı yaparak işkenceler gösteren Anna, farklı bir kimliğe sahiptir.

9-) The Boy


Greta adında bir bebek bakıcısı, İngiliz bir ailenin yanında işe başlar. Fakat, ailenin bebek diye tanıttıkları ise oyuncak bir bebektir. Başlarda garipseyen Greta, kabullenir ve oyuncak bebeğin aslında oyuncak olmadığının gerçeğini görecektir.

10-) Don't Breathe


Hırsızlık yapmak amacıyla bir adamın evine giren üç arkadaş, gözü görmeyen bir kişinin evindedir. Fakat, kör adamın aslında farklı bir karanlık geçmişi vardır. Ta ki bodrumdakini görene kadar... Hırsızlığın ölümcül bir kovalamacaya dönüşen dehşet dolu anlarına tanık olacaksınız.

11-) The Corpse of Anna Fritz


Ünlü bir yıldız olan aktris Anna Fritz, yaşamını yitirmiştir. Cesedi morga kalkmıştır. Orada çalışan Pau, cesedin fotoğrafını çekerek arkadaşlarına gönderir. Ölü bir ceset olan Anna, etkileyici bir güzelliğe sahip olmasından dolayı, arkadaşlarını davet eder. Fakat arkadaşları, o ölü kıza karşı bir şeyler besleyerek onu sahiplenmek isteyecekler fakat o sadece bir ölü değildi... Korku dolu bir macera ile karşı karşıya kalacaksınız.

12-) From Dusk Till Dawn


Gecko kardeşler, Meksika'ya doğru bir yolculuğa çıkmak zorunda kalırlar. Çünkü, Texas'ta soygun yaptıklarından dolayı polisler peşindedir. O yüzden, kaçmak için bir aileyi rehin alarak Meksika'ya doğru giderler. Meksika'ya vardıklarında bir bara girerler. Fakat, mekanda bir süre sonra farklı şeyler olacaklarından haberleri yoktur.

13-) Fear


16 yaşında olan ergen kızımız Nicole, yaşça büyük olan David adında yakışıklı bir çocuğa karşı aşık olur. Onunla tanıştıktan sonra sevgili olurlar. Fakat, David'in aşırı sahiplenici tavırları ve kıskançlığını kontrol edememesinden dolayı kızı karşı takıntılı olur ve aşk tehlikeye bir yere varır.

14-) Hangman


Tatil dönüşü evine giden Miller ailesi, evini dağınık bir şekilde bulur. Ortalığı temizledikten sonra hayatlarına devam ederler ta ki o kabus gelene kadar...

15-) Inconceivable


Katie adında bir kadın, çocuğuyla beraber geçmişinden kaçan ve yeni bir hayat kurmak için yeni bir kasabaya yerleşirler. Burada Angela adında birisiyle tanışacaktır ve kendisi gibi annedir. Sıkı bir arkadaşlık kurduktan sonra ona dadılık yapması için evinde yaşama teklifi sunar. Fakat, zaman içerisinde Katie, Morgan ailesinin kızlarına karşı takıntısından dolayı, aileyi dağıtmak için elinden geleni yapacaktır çünkü filmi izlediğinizde anlayacaksınız.

16-) Jackals


1980 yılında geçen bir tarikat olayına dayanan bir intikama dayanıyor. Genç oğullarını katil tarikatın elinden almak isterler ve aslında tehlikenin farkına henüz varamazlar ta ki tarikat tekrardan oğlanı almaya gelene dek...

17-) Knock Knock


Evli bir adam olan Evan, ailesinin tatile gitmesinden sonra yalnızdır. Bir yağmurlu gece, kapı çalar ve iki tane esrarengiz genç bayan yardım isterler. Evan ise, ilk başta kuşkuyla yaklaşsa da onları içeri alır ve yardımcı olmaya çalışır. Fakat, iki gencin aslında amaçları ise farklı bir şeydi.

18-) Para Elisa


Para sıkıntısı çeken bir üniversite öğrencisi olan Ana, bakıcılık mesleği yaparak para sıkıntısını aşmak ister. Lakin başvurduğu adreste, bakıcılık yapacağı kız ve ailesi, hiç göründüğü gibi olmayacak.

19-) Pet


Reddedilen bir erkeğin dramına tanık olacağız. Bir erkek aşkına karşı karşılık bulmadığında ne yapar? İşte, yoğun duygular besleyen erkeğin, kadını kaçıracak ve hapsedecektir. Ardından arasında geçen diyalogları ve oyunları göreceksiniz.

20-) RatterYüksek lisans öğrencisi olan Emma, New York'ta yaşayan bir genç kızdır. Bilgisayarını hackleyen bir kişi tarafından sürekli olarak takip edilmektedir. Peki, stalk yapan kişi, kızdan ne istemektedir? Filmde, internetin ne kadar da güvenli bir yer olmadığını göreceksiniz.

21-) Riddle Room


Emily Burns, kaçırılır ve nasıl geldiğini hatırlayamamaktadır. Oradan kaçıp kocasının ve kızının yanına dönmek istemektedir. Odanın içerisinde ne yapması gerektiğine dair ipuçlarını keşfeder ve kim olduğuna dair bilgilerde var. Fakat kaçması için yeteri kadar yardımcı olacak mı?

22-) Siren


Ünlü bir korku film serisi olan V/H/S adlı filmin kasetinde yer alan '' Amateur Night'' adlı kısa filmin devamıdır. Siren adlı filmde, 4 gencin eğlenmek için gittiği genel evde yaşadıkları korkunç olaylara tanık olacaksınız. Orada hapsedilmiş olan gizemli kız, ne arıyordu?

23-) Stalked by My Neighbor


Anne ve kızı başlarından geçen kötü bir olaydan sonra yeni mahalleye taşınmaya karar verirler. Fakat, birileri onları takip ettiğini fark ederler. Acaba, komşusu bir şeyler mi saklıyordu?

24-) Talon Falls


Noel günü yolculuğa çıkar dört arkadaş, benzinciye uğrarlar. Benzincinin onlara eğlenceli bir mekanın olduğunu söyler ve oraya doğru gitmelerini tavsiye eder. Gençler, cadılar bayramı için hazırlanmış olan bir korku evine girerek eğlenmeye çalışırlar. Fakat, korku evinin aslında gerçekten korku evi olduğudur.

25-) The Perfect Teacher


Okula yeni bir matematik öğretmeni alınmıştır. Jim adında öğretmenimiz, bir kız tarafından saplantılı hale gelir. 17 yaşında olan Devon, matematik öğretmenini elde etmek için elinden geleni yapacaktır. Aşk ile saplantının arasındaki farkın ne kadar tehlikeli bir boyuta taşıyacağını anlayacaksınız. Hocasına aşık olan genç kızların kesinlikle izlemesi gereken bir filmdir.

26-) The Green Inferno


Bir grup aktivist öğrencinin sosyal projesi altında kabileleri korumak için Amazon ormanlarına doğru giderler. Fakat, orada yaşayan kabilenin aslında yamyam olduklarından haberleri yoktur.

27-) Trafficked


3 farklı kadının insan tacirleri tarafından kaçırılmış ve zorla istediklerini yaptırarak acı dolu hikayesine tanık olacağız. Teksas'ta bulunan karanlık yerde, acımasız bir hayatın gerçeğiyle yüzleşecekler ve kaçmak için bir şeyler yapmak zorundalar. 3 farklı hikaye, 3 farklı hayat...

28-) Wasted on young


Okulun yakışıklı ve kabadayısı olan Zack, Xandrie adında bir genç kızla ilgilenmeye başlar. Her şekilde istediğini elde atmaya alışmış olan Zack, reddedilince, bunu kendisine yediremez ve intikam almak için Xandrie ile ilgili kötü dedikodular ortaya çıkartır. Zack, kızı seviyor mu yoksa intikam mı alıyor?

29-) 31


5 karnaval çalışanı, soylu bir soygun çetesine karşı 12 saat hayatta kalmak zorunda olurlar. Şiddetli bir oyuna katılmak zorunda kalırlar. Terk edilmiş bir cehennem zindanının içinde yaşamak için mücadele vermek zorundalar.

30-) Curve


Mallory adında bir kadının aracı ıssız bir yerde arıza yapar ve orada yardım beklemektedir. Christian adında bir kişi, iyi niyetli bir kişiymiş gibi onun aracını çalıştırır. Kadının iyi niyetli yaklaşımını kullanarak onu esir alır ve araç kontrolden çıkacaktır.

Farklı Atmosferi ile Korku ve Gerilim Filmleri

2|2
2359

En İyi Erkek Görüşleri

 • Bunlar güzel olabilir izlenedim ve firsat bulursam izlemek isterdim.
  Bir otobüd firnssının bu kategorideki film listedinde 2 film vardı, birini seçtim yarıya kadar izledim ama fazlasina cesaret edemedim utandım yüzüm kızardı heyecanlandım ve istemesem de kapatmak zorunda kaldım harikaydı tsvdiye ederim heyecan verici... Adı "bebek bakıcısı" 💓😎

  0|0
  0|0
 • From Dusk Till Dawn izlemisdim donemine gore korkunc filimdir amma simdiki donemde pek korkunc filim sayilmiyor ondan daha korkunclari cikti simdiki zamanalrda ellerine saglik boyle devam et filim agirlikli benceler ve bilgiler paylas filimleri cok seviyoruuuz tesekurler ellerine saglik bir daha giuzel olmus

  0|0
  0|0
  • amma cenifer lopezin oynadigi filmin korku gerilim filmi ile ne alaksi var anlamadim?

  • Gerilim türü bir film o. Bencemde, hem korku filmleri hem de gerilim filmleri olarak 2'ye ayırdım. Hem korku gerilim türü olan filmlerde mevcutken gerilim türü filmlerde mevcut :)

En İyi Kız Görüşleri

 • Don't Breathe, Trafficked, The House That Jack Built ve özellikle The Boy çok ilgimi çekti. Liste uzun olduğu kadar güzel. Normalde uzun bencelerin yarısında dururum. Teşekkürler..

  0|0
  0|0
 • Teşekkürler öneriler için. Fragmanlarını eklemeniz de çok iyi olmuş :)

  0|0
  0|0

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2157
 • Çoğunu izledim güzel öneriler

  0|0
  0|0
 • BloodyGamer Kendini aşmış gerçekten. :) Bunlar için çok uğraşmış olmalısın ki Değmiş gerçekten. :)
  Babile Dönüş filmini bir incele derim çünkü zannedersem 60 70 yıl öncesine ait bir film ve gerçekten Ruhların insanların mekanlarını bastığı zannediliyor. Çünkü çekimlerdeki Ruhani olaylar çok yaratıcı.

  0|0
  0|0
 • Bu kadar korku filmi izlersem psikopata bağlayabilirim

  0|0
  0|0
 • Bu filmler candır ya. Bazen komediye dönüşüyorlar ya hani hah işte orada film kopuyor bende.

  0|0
  0|0
 • Çaba göstermişsin kardeş :). Tatilde demek ki canımız sıkılmayacaktır :D

  0|0
  0|0
 • emeğine sağlık. daha çok komedi ve aşk konusu olan filmleri tercih ediyorum

  0|0
  0|0
 • Bitane film begendim merak ettim dogrusu izlemek isterim tskler 😊

  0|0
  0|0
 • Teşekkürler..
  Ama korku filmleri beni sarmıyor pek :(

  0|0
  0|0
 • Korku filmi bağımlısı olarak tam benlik liste hemen incelemeye başlıyorum

  0|0
  0|0
 • bu filmlerin bir kaçını izlemiştim içlerinde 4 tanesi güzel gerisi fiyasko geldi bana

  0|0
  0|0
 • Uzunca bir liste. Son zamanlarda Korku filmlerinde artış var sanki

  0|0
  0|0
 • Ben bu filmleri sıraya koysam anca iki ayda bitiririm. emeğine sağlık.

  0|0
  0|0
 • Hepsini izlenecek filmler listeme not aldım. Emeğine sağlık. :)

  0|0
  0|0
 • Cogunu izlemedim.

  0|0
  0|0
 • Bloody'nin farkı..

  0|0
  0|0
 • Boş işler bence korku filmleri

  0|0
  0|0
 • Ama ben korkarım 😕

  0|0
  0|0
 • Wow, bomba liste. Çok iyi

  0|0
  0|0
 • Okurken korktum

  0|0
  0|0
 • the perfect teacher bence fena tavsiye ederim

  0|0
  0|0
 • Bana göre değil :)

  0|0
  0|0
 • Hiç bana göre değil sanırım.

  0|0
  0|0
 • Bana çok aptalca geliyor korku evleri

  0|1
  0|0
 • emek vermişsin eline sağlık

  0|0
  0|0
 • Komedi iyidir...

  0|0
  0|0
 • Ne ka güzel ne ka

  0|0
  0|0
 • Öneriler icin saol

  0|0
  0|0
 • Öneriler güzel emeğine sağlık

  0|0
  0|0
 • Teşekkürler

  0|0
  0|0
 • , birinden başliyayim artık

  0|0
  0|0
 • İlgimi çekmiyor

  0|0
  0|0
 • Ellerine sağlık

  0|0
  0|0
 • Hiç bana göre değil filmlerle de pek aram yok

  0|0
  0|0
 • Teşekkür ederiz

  0|0
  0|0
 • Korku filmi bayılırım

  0|0
  0|0
 • Bu içeriği nasıl beğenebiliyoruz acabaaa 👍👍👍👍

  0|0
  0|0
 • Oynarım

  0|0
  0|0
 • Eski yıllara ait filmse güzeldir.

  0|0
  0|0
 • Film izlemiyorum ellerine sağlık

  0|0
  0|0
 • Emek kokuyor paylaşım

  0|0
  0|0
 • bunlar neki çk daha iyiler var

  0|0
  0|0
 • Aşırı emek vermişsin iyi👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻

  0|0
  0|0
 • Jorkmak istemiyorum

  0|0
  0|0
 • hiçbirini izlemedim

  0|0
  0|0
 • Hiç birini izlemedim 😏😏

  0|0
  0|0
 • korktum

  0|0
  0|0
 • sonu gelmeyecek sandım bilmediklerim de varmış.

  0|0
  0|0
 • tavsiylriniz nerlerdir

  0|0
  0|0
 • Hiçbirini bilmiyorum

  0|0
  0|0
 • Onarim

  0|0
  0|0
Daha Fazla
28
Yükleniyor...