Haliyi kim buldu? Bizmi iranlilarmi

haliyi iranlilarmi buldu yoksa turklermi buldu beni aydinlatirmisiniz

0|0
317

En İyi Erkek Görüşü

• pazırık halısı diye bişey var bulunan en eski halı ..bir kurganda buldular (türk mezarı) halıda bişey yok arkadaşım bizimkiler altını ip yapıp altından elbise yapmışlar..düşün artık..halı dediğin nedir daha düne kadar hepimizin evinde bir halı tezgahı vardı anadoluda...

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 16

• kim sahip çıkıp dünyaya tanıtıyorsa o bulmuştur.

0|0
    0|0
  • bulandan allah razı olsun. sıcacık basıyoruz .devlet yurdunda kalan ve askerlık yapanlar anlar en ıyı ne buyuk saadet ve nımet oldugunu sıcacık basıyoruz ustune.. turkler dıye bılıyorum orta asyadan ''Pazırık '' dı ısmı galıba

0|0
    0|0
  • seyyar tayyar bulmuştur

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Yunan kaynaklarında İran ve Babil halılarından bahsedildiği bilinmektedir. Ancak halıların düğümlü olarak dokundukları ile ilgili bir bilgi söz konusu değildir. Düğümlü olarak bilinen en eski halı Altay Dağlarında bulunmuştur. M.Ö 5.yy’dan kalma bu halıya desenlerindeki at, geyik figürleri ilk göze çarpan özelliklerdendir. Leningrad Müzesinde olan bu halının adı Pazirik’dir ve Türklere aittir.

0|0
    0|0
  • biz türklern dünyaya kattığı hiç bişey yok o yüzden kesin iranlıların işidir

0|0
    0|0
  • biz bulduk

0|0
    0|0
  • biz buluyoruz birileri üstüne yatıyor.bunun üzerine yatamadılar.

Güreş bile bizim değil İranlıların.

link

0|0
    0|0
  • ilk halıyı türkler yani türkmenler dokumuştur..zaten koyun ve keçi yününden keçe , ve çadırlarını dokuduklarını bilenler mantıklada bunu çözebilirler..

0|0
    0|0
  • herekeliler buldu

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • İlk halı Ön Türkler tarafından yapılan ve Çin sınırlarında bulunan Piramidin içinde bulunmuştur...

0|0
    0|0
  • iranlı eniştem var kürk halı yapıp satıyor. bu kültür türklerden geçmiş irana öyle söylemişti.

0|0
    0|0
  • Benim 72gobekten buyuk dedem buldu.

0|0
    0|0
  • Türkler bulsa ne olacak çok önemli bir şey sanki. İnsanlık tarihini değiştiren bir buluş mu ?

0|0
    0|0
  • Türk el sanatıdır. İran halılarının geçmişi de İran'daki Türk devleti olan Safevi'lerden gelmektedir...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Türkler

0|1
    0|0
  • kimin buldugunu bilemem amaşu anavrupada en gözde olanlar iran halilaridir

0|0
    0|0
    • baklavayı yunan halıyı ıran dolmayı yunan lokuma rumlar kır kınar gureslerın az daha bulgarlar sahıp cıkıyordu.. batı ısıne geldıgı gıbı davranıyor. ısmımızden bıle haz etmıyorlar. naar boncugun greek eye dıyen bı batı uygarlıgı

• Dokumacılık Türklerde epey eskiye dayanıyor.

İlk dokuma halı da Türklerin Pazırık halısı diye biliyorum.

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;