'Onlar boğazı zincirleyecek kadar zekiyse, biz de gemileri karadan yürütecek kadar deliyiz!'

''Onlar boğazı zincirleyecek kadar zekiyse,

Bizde gemileri karadan yürütecek kadar deliyiz! bu söz hakkında ne düşünüyorsunuz ben osmanlı çocuğu olduğumu hep söylüyorum bazen tepki alıyorum ...sizin görüşünüz ne dir her türlü görüşe saygım var

Güncellemeler:
biz türk milleti olarak her zaman en üstte en öndeydik osmanlı tarihinde ve inkılap tarihinde .ama dönemimizde ki yabancılaşmada bizleri görgüsüz hiç bir şeyden anlamayan millet olarak görüyorlar onlar osmanlı zamanında kapımıza elçiler gönderdiler onlar mustafa kemal atatürkün önünde eğildiler !

0|0
1731

En İyi Kız Görüşü

• Osmanlı çocuğuyum,Türk'üm,Türk doğdum,Türk ölürüm,savaş çıkarsa bile kadın olarakta savaşırım,memleketim için şehadet mertebesine erişirim...

Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene...Türk Olduğunu Hissedebilene...

Unutmayın ''Muhtaç Olduğumuz Kudret Damarlarınızdaki Asil Kanda Mevcuttur''

7|7
    4|6
    • gerçek bir türk kadını

• ben en iyi cevap seçmişim istedikleri kadar eksilesinler :) ama sinir bozucu

• Bu kadar övgü ve tepki aldığıma göre dikkat çekmişim,zoruna gitmiş arkadaşların milliyetçi duyguların savunulması...Soruyu soran arkadaşımız bu güzel soru için ayrıca teşekkür ediyoruz,kaus ortamı yaratılmak istense de bence amaca yöneliktir ve amaca ulaşmıştır...Saygılar...

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 31

• Ne diyebilirim ki: İhtiyaç keşfin anasıdır. :))

3|0
    1|1
  • 2.Selim zamanındaki İnebahtı mağlubiyeti'nin üzerimizdeki tesirini anlamak isteyen Venedik Elçisi,Sokullu'yu ziyarete gelmişti. Büyük adam derhal vaziyeti kavradı. Ve Elçi'ye söz sırası bırakmadan hitâbetti:

-Siz söylemeseniz de ziyaretinizin hakiki sebebinin anlıyorum.Biz Kıbrıs'ı almakla sizin kolunuzu kopardık,siz de inebahtı'da donanmamızı yakmakla bizim sakalımızı kestiniz.Kesilen sakal çabuk uzar ama,koparılan kol bi daha yerine gelmez!..

Sokullu Mehmet Paşa..

3|0
    2|1
  • neden tepki veriyorlar anlamadım biz şanlı osmanlı çocuğuyuz ve bununla gurur duyuyoruz neden tepki veriyorlar şaşılacak iş.

4|0
    2|1
  • milli duyguları bi kenara bırakın burda bi tezat var zeka / delilik ! sizce de garip değil mi ? senaristin tercihi olabilir eyvallah bu söz ama taktir edilesi bi durum yok bunda bana göre...zeka karşısında delilikle övünmek ...oysa zekanın üstesinden ancak yine zeka gelir yanında cesaret onur inanmak gibi yan unsurlarla birlikte...

osmanlı saray zümresinin Türk kelimesini aşağılayıcı anlamda kullandığını duymuşmuydunuz hiç ? osmanlı zamanında Türkler -gerçi bugün de pek değişen bir şey yok aslında- tarlada çalışan, askere sefere giden , ölen, vergiye tabii tutulan, baskılar gören ama bunların karşılığında eğitilmeyen,aydınlatılmayan, zenginleştirilmeyen ama özü tarihi felsefesi zengin insanlar topluluğu değilmiydi ?! osmanlıdan önce de vardı ''Türk'' çocukları sonrada var oldu geleekte de var olacak...

3|0
    2|1
    • padişah analarını okuduysan böyle düşünmen normal

• zeka ve delilik açıklaman güzel bir tespittir. Biz her şaşalı görünen sözü sorgulamadan koltuklarımız kabararak kabul ettiğimiz için mantık süzgecinden geçmemiş tezat bir saçmalığı sahipleniyoruz aslında çoğu zaman.

• teşekkürler.

• bu söz bana bazı padişahların şimdiki devleti yönetenlerden çok çok zeki olduklarını gösteriyor ayrıca gururlandırıyor

5|0
    2|1
  • 2|2
    2|2
  • Türkü türk yapan müslümanlıqı benimseyip yaşam tarzı olarak uygulamasıydı buda osmanlıdaydı. Ne mutlu türküm diyene :)

1|0
    1|0
  • bu söz beni gaza getirdi dışarı çıkıp birilerine salça olayım

1|1
    0|0
  • bir izleyerek etkılenmıssın bence senın gıbı olanlar cok sokaklarda herkez hurrem yuzugu sacı ıle dolasıyor duz mantık

filmde b.k gibi olmus hıcbır ozellıgı yok kotu yapılmıs bır fılm bu konuda fılm yapıldıysa yakısan bır fılm yapılması lazımdı

2|0
    0|0
    • filme daha gitmedim yer yoktu ;)

• kötü mü sence boşa gitmeyim

• 1960 lardakı savas fılmlerı gıbı

sen bılırsın

• Güzel söz.

3|1
    1|0
  • Matbaayı 200 sene sonra kullanmaya başlayan da biziz. Fazla gaza gelmemek lazım.

5|1
    4|3
  • Cevaplara baktım,destek verenlerin çoğu eksilerde. Sonrada "biz osmanlı çocuğuyuz ama sizin ne çocuğu olduğunuz belli değil" diyince kızıyorsunuz.

1|0
    0|0
  • fatıh unvanını en cok hakeden osmanlı padısahıydı

3|0
    1|1
  • Osmanlı Çoçuğu olmaktan Utananlarmı var.

2|1
    2|0
    • aşağı yorumlara in kızlar bölümüne bak yorumlara

• Ciddi olamazsın bakıcam hepimiz Türküz, ama kökümüz osmanlı, neyi inkar ediyor bu millet kafayı yemiş ya, kökleri ermeni o zaman onların veya başka ırk yazsınlar bunda korkulacak bir durum yok.

• aynen kardeş yorumlar fena

• helal olsun soruyada sanada biz osmanlının çocuklarıyız

3|0
    3|0
  • Yorum yapmak istemiyorum . 5 yıldız en parlağından.

3|0
    2|2
  • aynen bı osmanlı cvocuguda benımm yasasın turk gençliği.

3|0
    3|1
  • Fatihin istanbulu fethettiği yaşta değilim ama o coşku ve vatanseverlik damarlarımda

1|0
    0|0
  • doğru la türklerin akıllıca bişey yapmayı sevmez hep zor olanı başarmak ister. planlı programlı sistematik olarak bir problemi çözmeyiz

1|0
    3|2
  • Osmanlı çocuğuyun dediğin zaman tepki verenlerin ne çocuğu olduğu belli değildir.

2|0
    2|4
    • helal sana+1

• ben arkandayım

• Garip,insanlar kendi soyundan utanç mı duyar oldu? Eğer Osmanlının eline geçen fırsak avrupalı devletlerin birinde olmuş olsaydı şimdilerde ne müslüman kalırdı nede türk. 600 yüz yıl kardeşçe yaşamayı bilen bir ecdadın torunlarıyız bunuda unutmayın.

• Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 16

• atatürke demişlerki..

-biz namusumuz onurumuz için savaşırız..siz ise alt tarafı toprak için

atatürk şöyle demiş

-herkes kendinde olamayan için savaşır...

6|0
    4|2
  • Kurban olsunlar Osmanlı'ya onlar.Bende Osmanlıyı çok seviyorum.Çok zeki bir devletti bence.

Gururda duyuyorum ne zeki atalarımız varmış diye :)

o tepki veren gerizekalıları boşvermek lazım hazımsızlık yaşıyorlar.

2|0
    3|0
  • hepimiz osmanlı çocuğuz.. bazıları inkar etse de bu böyle.. ama bu söz bazen yanlış anlaşılabiliyor.. osmanlı nın geri getirilmeye çalışıldığı düşünülüyor.. bu yüzden osmanlı torunuyuz deyince tepki alıyoruz..

2|0
    4|0
    • evet+1 halbuki öyle bir amacımız yok

• geri gelse daha iyi

• o kadar da değil :) sonuçta şimdi hiçbir kadın zorla kapatılamaz.. ve osmanlı eğitim konusunda evet çok iyiymiş ama kız eğitimine de çok önem verilmiyormuş.. tamam osmanlı çok büyük güzel bir devlet ama eksik olduğu yönleri de söylemek gerek :) yani diyeceğim o ki günümüz şartlarında padişahlık sistemi gitmez :)

• Filmi izledikten sonra bize karşı olan herkesi öldüresim geldi.

4|2
    5|2
  • osmanlı devleti zamanında hüküm sürmüş evet..çok güçlüymüş lakin çok büyük bi çöküşle bitti..ve MUSTAFA KEMAL ATATÜRK olmasaydı şuan bu devlet olmazdı..Cumhuriyetim kurulmazdı..Sahip olduğum tüm haklar,olmazdı..dedem onun dedesi onun dedesi hayatta olmazdı..sahip çıkacaksak tüm atalarımıza sahip çıkmalıyız ! ben Türk'üm ve ölene dek Atamın sözünü söylemekten gurur duyacağım.Ne mutlu Türküm diyene,Ne mutlu ATATÜRK gibi bir Öndere sahibim...Tüm dünyanın önünde eğildiği,muhteşem lider..

0|0
    0|0
    • ne mutlu osmanlı ne mutlu atatürk ;) geçmişimiz osmanlı ve daha sonrası mustafa kemal atatürk konuyu anlamadığın için bişi demiyorum :D

• Ben de cok gurur duyuyorum iste atalarim diyorum. Ve seni seviyorum :)

1|0
    3|1
  • Güzel bir söz. Son günlerde amma moda oldu istanbulun fethi...

2|0
    1|0
  • Buradaki delilik mecaz ama anlayana.

Güncellemen de çok iyi. Haklısın :)

1|0
    1|0
  • çok fazla pohpohlanmışız zamanında hala da devam ediyor...

çok şaşalı bir millet değiliz bana göre.

4|2
    2|3
    • düşünce tarzını beğendim.+1 dediğin gibi zaten hep gaza geldiğimiz için bu haldeyiz. üzücü:(

• Aynen, çok gaza geldik.. Gaza gelerek bir yerlere gelmeye çalışacağımızı düşünüyoruz... Gazla değil zekayla ilerleyebiliriz.. Ve bizim %70 imiz gerizekalı :)

• canımsın... Sözü okuyunca çok beğendim..

1|0
    3|0
  • heyyt koçum. yürü kız kim tutar seni. sende bendensin ;)

2|0
    3|1
  • aydinlandik.

3|1
    1|2
  • Ne Mutlu elhamdulilah Muslumanim, Turkum ve Osmanli torunuyum...

Ben osmanli cocugu degilim diyenlerede , haklisiniz kimin cocugu oldugunuz belli degil...

0|0
    2|2
  • Ne mutluki Kanuni Sultan Süleyman gibi bir dedemiz var...

0|0
    1|0
  • ne mutlu turkum dıyene :)

0|0
    1|0
  • Aşırı miliyetçiliktir bu ve faşistliktir ve aynı zamanda onların yoluna karşı çıkanı yolundan acımasisca kaldırıçağı anlamına gelir..

Osmanlı zamanında çok yabancı kızları alıkoymuş ve yani onların çocukları şimdi kendilerini övünerek biz osmanlı torunuyuz diyenlerdir...

Böyle saçmalıkları bırakın ya..milliyetçilik bana göre çok yanlış birşey.

yazık diyiyorum bazı kişilerin yazdıklarına başka birşey demiyorum!

NE MUTLU İNSANIM DİYENE!

5|3
    4|4
    • sen bize gel.

• @ tostos - Cok tsk ederim guzel yorumun icin :) ve beni anladigin icinde ayri tsklerimi ederim sana :) senin gibi dusunenler cok sukur cok turkiyede :)

• ben sana tsk ederim cesaretinle böyle güzel düsüncelerini paylastığın icin,sen bana gel :)

Yükleniyor... ;