Yüzüklerin Efendisi mi Harry Potter mı?

ikiside fantastik filmler ve ikisininde ilk filmlerinin çıkış yılı aynı, hangisini serçersiniz çok merak ediyorum. Yüzüklerin Efendisi mi Harry Potter mı?

0|0
1722

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 22

• Kesinlikle Middle Earth

Adam koskaca dünya yaratmış, onlarca ırk koymuş, her birine ayrı bir dil vermiş, her birinin tarihini ayrı ayrı yazmış, kimi yerde tarihin kesişmesini sağlamış, ölümünden sonra çocukları bıraktığı notlar ile kitapların devamını getirmiş... Sen bunu gerçek dünyaya sihir getirmeye çalışan biriyle kıyaslıyorsun :( Duymadım, görmedim, bilmiyorum :) Film olarak sorduğunda da fikrim değişmez... Lord of the Rings çok güzel bir uyarlama film olmuştur. İkisinin de kitaplarını okuduğunda, Yüzüklerin efendisinde de eksik olmasına rağmen Harry Potter'dan daha az eksik olduğunu görürsün. Ayrıca bir balrog mu link yoksa ölüm yiyen mi yaratıcı link .

0|1
    0|0
  • Yüzüklerin Efendisi gibi on numara bir filmi çocuk filmleri ile karşılaştırmak çok saçma benim fikrim.. :)

0|1
    0|0
    • çocuk filmi mi ? :D şu anda en büyük açılış gişesine sahip olan film harry potter ve gece saat 12 de sinemaya gidip açılış gişe rekorunun kırılmasını sağlayan büyük çoğunluk çocuklar değildir heralde dimi :D

• Benim düşüncem bu yönde.. :) Bir tanesini bile izlemedim.Çoluk çocuk izliyor yahu bunu.. :)

• Efendilik her zaman kazandırır...

0|1
    0|0
  • J. R. R. Tolkien, rahat uyu sen, sızlamasın kemiklerin. Bu bir şaka, rahat uyu sen...

3|3
    0|0
  • Şimdi sen fiat ile mercedes'i karşılaştırdığının farkında mısın?

Yok olmadı sen bu iyi bir örnek değil, şöyle söyleyeyim.

Bizim Türkiyedeki mankenler ile victoria secret mankenlerini kıyaslamak gibi birşey

Böyle bir soru sordugun için -bir fantastik kurgu okuru olarak- seni esefle kınıyorum.

0|3
    0|0
    • ben bu soruyu çok tarafsızca sordum ama benim kendi düşüncem kesinlikle Harry Potter dır. senin cevabını da merak ediyorum.

• eminim senin cevabın yüzüklerin efendisidir ve harry potterı çocuk kitabı olarak görüyorsundur, tamam belki yüzüklerin efendisinin edebi değeri ve anlatımı daha güçlü olabilir fakat konuya ve olaylara baktığımızda harry potterın içersindeki bağlantılar ve hayal gücü daha etkileyici ve insana ne zeki kadınmış bunun yazarı dedirtiyor.

• Aslında bakarsan edebi açıdan ele almıyorum.

Yüzüklerin efendisi konusunda ilktir. Bir tarz yaratmıştır. Masallar dışında olmayan bir dünya hayal etmiştir. Ve ırkların kendine özgü dilleri vardır. Elfçe diye bir dil üretmiştir. Bu bile başlı başına olaydır. Açıkcası hayal dünyası olarak , kara elf üçlemesin R.A Salvatore'yi tercih ederim

• Yüzüklerin efendisi .

0|0
    0|0
  • offf karşılaştırmaya bak :(...Üzüldüm valla, tabiki "yüzüklerin efendisi".O bir efsane..Tekrar tekrar izlenebilecek bir seri..

0|1
    0|0
  • Aralarından Star Wars'un galip geleceği karşılaştırma.

0|0
    0|1
  • Küçük Emrah'tan Boynu Bükükler sinema tarihi açısından tabiki bir klasik ama, Yüzüklerin efendisi daha bir ağır basıyo gibi. Ben oyumu yüzüklerin efendisinden yana kullanıyorum. Harry Potter'ı izlerken daha çok eğleniyorum ama :)

0|0
    0|0
  • harry potter vazgeçilmezimdir..

0|0
    0|0
  • Yüzüklerin efendisi saruman. Onun kurduğu ordu her türlü hobitleri yerdide filmlerde iyiler kazanıyor.

0|0
    0|0
  • Yüzüklerin Efendisi..

0|1
    0|0
  • Tom bombadil.

0|1
    0|0
  • yüzükpotter:D

0|1
    0|0
  • yüzüklerin efendisi candır...

0|1
    0|0
  • Gandalf voldemortu döver.

0|0
    0|0
  • Tabi ki Yüzüklerin Efendisi.

0|0
    0|0
  • haryy de noliyii, yuzuklerın efendısı tek gecerım hele gollım.

0|0
    0|0
  • kahtalı mıcı

0|0
    0|0
  • harry poter ı seçerim kesinlikle

0|0
    0|2
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 16

• Yüzüklerin Efendisi

1|2
    0|0
  • cıktı cıkalı.,alısverislerin efendisi..

0|0
    1|0
  • Kiyaslama bile yapilmamali..

1|2
    0|0
  • Sorulur mu?

Yüzüklerin Efendisi tabii ki.

2|1
    1|0
  • Harry

0|0
    1|2
  • Yüzüklerin efendisi tabiki.

0|2
    0|0
  • The Lord Of The Rings.

0|2
    0|0
  • Harry Potter

0|0
    0|1
  • Yüzüklerin Efendisi.

0|1
    0|0
  • Harry Potter

0|0
    0|1
  • ikisini de çok çok seviyorum ama Harry Potter daha bi farklı benim için.

0|0
    0|1
  • Her ikisi.

0|0
    1|1
  • Hayri'yi.

0|0
    0|2
  • Yüzüklerin Efendisi.

0|1
    0|0
  • çok ayıp. LOTR kıyas kabul etmez.