Liselilerin okuyabileceği bilimsel/felsefi/dinle ilgili kitaplar?

Elif şafak kitapları gibi okuyunca bana bir şeyler katmayacak kitaplar istemiyorum. Yazarın savunduğu şey ya da tarafı önemli değil; farklı fikirleri okumak dinlemek iyidir ama biraz ciddi kitaplar olsun. Yani yazar bu budur şu şudur deyip kitabı bitirmesin, bizi ikna etmeye çalışsın. Daha yeni ergen kitapları dışında kitaplar okumaya başladım o yüzden çok ağır olmazsa sevinirim.
Teşekkürler :)

Güncellemeler:
güncel

0|0
512

En İyi Erkek Görüşü

• Olaksız oku paradokya oku sofinin dünyasını oku bir kitapçıya git oradan sor. Bunu da mı paylaşım sitesine malzeme yapma ihtiyacı hissettin. Çişin gelse zıçıp zıçmamak için paylaşım sitelerinde referandum mu yapacaksın? Çoğunluk zıçma dese içinde bkunu kurutacak mısın?

1|0
    0|0
    • Ne alakası var ya? Kitap tavsiyesi istedim, paylaşmakla ne alakası var? Forumlar niye var o zan? Kitapçıya gittim adam okumadığı kitapları önerdi.

En İyi Kız Görüşü

• Ooooy ne güzel soru :)

Bak başlangıç için iki kitap öneririm, mükemmeldir ve asla asla ağır değildir.
    George Politzer - Felsefenin başlangıç ilkeleri ve Felsefenin Temel ilkeleri

İnan, hayatına çok şey katacak, önemli yerlerin de altını çize çize sindire sindire oku.

Sofinin dünyası çok daha basittir ve o da güzel bir kitaptır, onu da okuyabilirsin.

Sonra RIUS adlı Meksikalı bir yazarın çizgi roman gibi yazdığı çok değerli kitaplar var. Kapitalizmin gizli tarihi, Çizgilerle felsefe, çizgilerle ateistin el kitabı gibi şeyleri okuyabilirsin. Yine çok çok basit, çok akıcı ve bilgi de veren kitap dizileri bunlar.

Okuma aşkını kaybetmemen dileğiyle...

2|0
    0|0
    • Çok teşekkürler. Ekledim listeme 💜😊😊

• O kadar uğraştırdım kusuruma bakma.. Gerçekten çok yardımcı oldun. Ben de kimden tavsiye alabilirim ki diye düşünüyordum. Okuyacağım bunları. Teşekkürler 🙏🙏😊😊😊

• Rica ederim. Beğenirsen haber ver 😊

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• liselilere öneri vermiyorum.. ama hegel oku.

1|0
    0|0
  • Can Dündar - Tutuklandık

1|0
    0|0
  • 9. sınıftayken sofienin dünyasını okumuştum. Güzel bir roman. Felsefi hem de :)) Felsefeci olmayı istiyorum ben de. Sofienin dünyası ile beraber Olasılıksız ve Empati kitaplarını da öneririm :DD

1|0
    0|0
  • Ciddi kitap oku. Popüler kitap okuma. Bilimsel felsefi dini kitaplar ciddi akademik kitaplardır. Bence nitelikli edebiyat oku... Önerilerim: Alev Alatlı, Tanpınar, Nurettin Topçu, Filibeli Ahmet, Kitapları okuyabilirsin.

1|0
    0|0
    • Demek istediğinizi tam anlamadım. Kitaplara nette yapılan yorumlara, popülerliğine göre alıyorum. Başka nasıl hangi kitabın iyi olduğunu nerden anlarım ki?

• Dediklerim kitap adı değil. Yazar adı. Ağır gelenilir ama. Listene Cemil Meriç "Bu ülke" ekle.

• Çok teşekkürler. Yazdım

• Cemil meriç
    Oğuz atay

1|0
    0|0
  • montaigne denemeler ile başlanabilir.

1|0
    0|0
  • Ugur koşar kitaplari tavsiye ederim

1|0
    0|0
  • hayvanlardan tanrılara sapiens - yuval noah harari

1|0
    0|0
  • İbn Arabi, Fusülül Hikem tavsiye ederim ağır ama tam bir servet

1|0
    0|0
  • Caner taslaman kitaplarına bak derim

1|0
    0|0
  • Kitapçıya gir, ona söyle, uygun kitapların hepsini sersin önüne. En azından bir göz gezdirme şansın olur.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Dini yerden yorum belirteyim richard dawkins dili ağır olmayan savunduklarını açıkça belli eden karmaşık kelimeler kullanmayan bir yazar kendisi. Richard Dawking - Tanrı yanılgısı kitabını önerebilirim gayet ikma edicidir. Aynı zamanda 2 yazarın birlikte yazdığı tanrı beyni kitabı da beynin neden inanç ürettiğini vs anlatır yine açıklayıcıdır..

1|0
    0|0
    • Tanrı yanılgısını aldım ama en fazla 50 sayfa okuyabildim. O da zar zor. Gereksiz yere zor kelimeler kullanmış çevirmenler. Belki de yazarın tam olarak ne dediğini anlatabilmek içindir. Ayrıca benim dikkat dağınıklığım var. Bir konudan başka bir konuya atlayınca odaklanamıyorum. Ne önerirsin başka?

• Denemeler i oku montaigne
    Dönüşüm franz kafka

1|0
    0|0
    • Denemeleri okudum. Dönüşüm nasıl, neyi anlatıyor

• Kişilik/karakter uzerine okunulabilir hem moral oluyor birazda

1|0
    0|0
  • Dinsel şey okumuyorum okuma boşver benim gibi keyfine bak din felan bosver

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;