İmhotep'i daha önce duydunuz mu?

Hüzün_Kovan_Kuşu
#İmhotep, M. Ö. 2600 yıllarında Antik #Mısır'da yaşamış; mimar, yazar, hekim, mucit, mühendis, heykeltıraş, astronom ve Firavun #Djoser'in veziri olan efsanevi kişidir.

Ölümünden sonra sağlık tanrısı olarak sembolleştirilen bir hekimdir.

Tarihteki ilk tıp tezini yazan kişidir. Hipokrat'tan tam 1000 yıl önce yaşamıştır. Tıp alanında yaptığı bütün çalışmalar kendisiyle birlikte gömülmüştür. Bu yüzden bulunabilen çok az çalışması vardır. Birçok araştırmacı İmhotep'in mezarının bulunması durumunda Hipokrat yemininin yerini İmhotep yeminine bırakacağını savunmakta.

Tarihe geçmiş ilk mimardır. Tıbbın yanında mimarlığın babası olarak da kabul edilir. Ahlak niteliğinde eserler yazmıştır.
İmhotep'i daha önce duydunuz mu ?

Ayriyeten bakınız: #Mumya filminde Arnold Vosloo'nun canlandırdığı karakterdir.

İmhotep'i daha önce duydunuz mu?

Duydum.
Duymadım.
İsmini sadece Mumya filminde duydum.
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
İmhotep'i daha önce duydunuz mu?