Edebiyata ilgi duyup, roman okumayı sever misiniz?

Herkese iyi geceler arkadaşlar,
Sizlere Rus Edebiyatından kısa bir kaç örnek vermek isterim:

Edebiyata ilgi duyup, roman okumayı sever misiniz?*Korkularımı benimle bırak, bencil ve bitik hayallerimi saklamama izin ver. Yaşlanmaya yüz tutmuş bedenlerimiz zaten kavuşmayacak...*
/Maxim Todorović, Oblavov

*Dünyanın tüm kötülüklerinin, tüm acılarımızın, dünyayı baştan başa kaplayacak olan merhametin önünde silinip gittiğini göreceğiz. İnanıyorum, evet inanıyorum buna...*
/Anton Čehov

*Aman Tanrım, bu nasıl gerçek böyle! İnsan ne kadar alçak yaratıkmış! Raskolnikov 1 dakika durup düşündü... Sonra da; bunu bir insana diyen insan da alçaktır, diye ekledi."
/Fjodor Dostojevski, Suç ve Ceza.

Güncellemeler:
Kitap içini okuyabileceğiniz yegâne dosttur.
İnsanlar gibi riyâkâr değiller.

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Güzel romanlar ama Fransız , hatta bana göre Türk edebiyatının yanında dahi zayıf kalıyor. Dostoyevski'nin kitaplarının bu kadar ağdalı dili ve haddinden uzun betimlemelerinin altında yatan sebep sanatseverliğinden ziyade borç batağından sıyrılmak. Zira kelime başına para alan yazarlardan biriydi kendisi. Düşününce"Dur şu kapıyı 5 sayfa tasvir edeyim de çayım çorbam kaynasın" mantığı sanat dünyasına bir ihanettir kanımca.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Teşekkür ederim :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Evet, severim. Yalnız bir sorum olacak. Oblavov, Oblamov mu? Çünkü arattım ve bulamadım. Eğer oysa İvan Gonçarov'a ait harika bir kitaptır.

0|1
    0|0
  • Fazlasıyla severim. Kitap okumak bir kenara edebiyatta vazgeçilmezim.

0|1
    0|0
  • kitap okumayı çok seviyorum ama edebiyatdan 3 senedir bütünlemeye kalıyorum

0|1
    0|0
  • Severim

0|1
    0|0
  • Edebiyata ilgi duyuyorum, fakat hiç roman okumadım.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor... ;