Atatürk'ün bir gözü neden diğer göze göre farklı noktada duruyor? şaşılık mı vardı? ?

Daha önce fotoğraflara bakarken denk gelip merak edenler muhakkak olmuştur. Merakınızı gidereceğim.

Atatürk'ün sol gözü 1911 yılında Trablusgarp harbinde italyan bir uçaktan atılan el bombasının şarapnel parçasından dolayı yara almıştır. Tam tedavi olmayıp cepheye döndüğü için sol gözü hafif diğer tarafa doğru bakar.

Atam ''gerekirse gözümü bile feda ederim ama cepheye bir şekilde dönerim'' demiş.

Söz Konusu Göz Rahatsızlığının ismi; Şehla

Bunu Biliyormuydunuz?

Atatürk'ün bir gözü neden diğer göze göre farklı noktada duruyor? şaşılık mı vardı? ?Atatürk'ün bir gözü neden diğer göze göre farklı noktada duruyor? şaşılık mı vardı? ?

3|0

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Atatürk bu ülke için canını ortaya koydu. Hala nankörler Atamı sevmez.

5|1
    1|2
    • Ve de kadınlara seçme seçilme hakkını veren Atatürk'tür, Atatürk olmasaydı şeriat olurdu ve kadınların evden çıkması bile yasak olurdu.
      Kadınlar eğer bugün çalışabiliyor ise Atatürk sayesindedir. Hem çalışıp hemde Atatürk'e düşman olan bir kadın var ise katıksız nankördür.

Kızlar Ne Diyor 16

• Bilmiyordum. Bilince bir kere daha hayran oldum 👏 Teşekkürler @misojinisterkek

2|1
    0|0
  • Kurban olurum gözlerine...

1|1
    0|0
  • şehlayı biliyorum ama Atatürk'ün bakışları hiç dikkatimi çekmemişti. Huzur içinde uyusun diyeceğim de, zor. Ülkenin haline bak :(

1|1
    0|0
  • Biliyordum tabii ki. Gerçek bir Başkomutan, gerçek bir gazi, gerçek ve şahsiyetli bir cumhurbaşkanı, her şeyden evvel gerçek bir Türk Atasi olmak boyle bir şey iste.

2|1
    0|0
  • Bakışlara be ❤️

2|2
    0|0
  • Öğrenmiş oldum

1|1
    0|0
  • Biliyordum :) #biryenibilgi

1|1
    0|0
    • Aslında şöyle gözünün şehla olduğunu biliyordum ama nedeninin şarapnel olduğunu yeni öğrendim

• Ya sırf bu yüzden deccal diyeni bile duymuştum 😄 Bakalım daha neler duyacağız.

2|1
    0|0
  • Biliyordum. Yine de güzel bir yazı ellerine sağlık.

1|1
    0|0
  • Ben ilk defa goruyorum, sendeki göz varya kartal gibi

0|1
    1|0
  • bakışları yeter❤

1|1
    0|0
  • Trablusgarp savaşında gözüne bir parça isabet etmiş kör olmamış ama hasar vermiş.

0|1
    0|0
  • Bilmiyordum...

0|1
    0|0
  • benimde gözümde şehlalık var her zaman belli olmuyor arada bir kayıyor

0|1
    0|0
  • Bu rahatsızlık bende de var

0|1
    0|0
  • İçince öyle oluyo 😂

0|2
    5|3

Erkekler Ne Diyor 7

• Benim görüşüm hala devam ediyor.. Atatürk yavaş yavaş zehirlenerek öldürüldü.. O zehir ne ise son zamanlarda bir gözünün kaymasına neden olmuştur. Zaten 57 yaşında bir adamın birden çökmesi bana hiç mantıklı gelmiyor..

0|1
    1|0
    • Boyle bısey tarih kitaplarında gecıyo mu peki

• @eylülll__1907 Elbette geçmiyor şu sıralarda geçmezde.. Çünkü siyonistlerin en büyük hedefi oydu düşünün bir bakalım 1960 yılına kadar yaşasaydı Türkiye cumhuriyeti ne ve nerede olurdu? Rockafeller denilen siyonist başı deyyus köpek 8 ay önce ''Atatürk planlarımızı 100 yıl geri attı zamanı geldi hesap sorulacak Türkiyeden.'' demişti..

• evet biliyordum ben okumuştum daha önce

0|1
    0|0
  • Savaş zamanı gözüne bomba parçacığı gelmiş

0|1
    0|0
  • Şaşıdır belki..

0|1
    0|0
  • Az kaldı az...
    Ölülerin ölmesine...

0|0